Статті

Які наслідки від вибуху на Каховській ГЕС очікуються в Одесі та на півдні України

Екологи в один голос заявляють про негативні наслідки вибуху на Каховській ГЕС для півдня України. Мешканці Одеси серйозно стурбовані подальшим станом моря. Заборона санітарних служб на купання та використання води з відкритих водойм та колодязів по всій Одеській області викликала численні питання наших читачів із найвіддаленіших від Одеси населених пунктів.

У пошуках відповідей ми звернулися до начальника науково-дослідного відділу регіонального ландшафтного парку «Тилигульський» Ігоря Гержика:

Вибух дамби на Каховському водосховищі — катастрофа як для подальшого розвитку сільського господарства в Херсонській області, так і для Чорного моря в цілому. Величезна кількість органіки: чорнозем, скотомогильники, туалети, поховання – все це змивається і потрапляє до Чорного моря. І якщо вода в зоні, яка постраждала від вибуху, зменшується, то сюди, до берегів Чорного моря, вона прибуває. Течія все несе до нас і понесе далі, до берегів Румунії та Болгарії.

Що буде з Чорним морем

дослідник Ігор Гержик

Крім того, в море влилася велика кількість прісної води із водосховища. На сьогодні біля берегів Одеси солоність морської води в кілька разів нижча за норму. Багато морських організмів не пристосовані до прісної води і можуть загинути.

На цей час вся органіка починає перегнивати, і цей процес активуватиметься. Підвищення температури повітря та, відповідно, води призводить до «цвітіння» моря. Що, своєю чергою, сприяє розвитку цілого ряду інфекцій.

Тому купання та відвідування пляжів найближчим часом просто неприпустимо. Море і раніше періодично «цвіло», але нинішні процеси вже вражають масштабами та критичним рівнем забруднення. І це дуже негативно позначиться на живих організмах моря і нашому з вами середовищі.

Що буде із затопленими сільськогосподарськими угіддями

Катастрофічні наслідки чекають і на затоплені сільськогосподарські угіддя, а це, нагадаю, найбагатші чорноземи України. Коли вода спаде, висихаючи, земля почне лопатись. Згодом у ньому почне з’являтися рослинність, оскільки природа не терпить порожнечі. Але найближчим часом використовувати її для вирощування сільгосппродукції буде неможливо, враховуючи також і той факт, що знищено зрошувальну систему, яка живила ці землі водою. Крім того, невідомо, чи буде відновлено Каховське водосховище.

Постраждала від повені земля сама себе почне лікувати, але це вже буде інша земля з іншим складом і придатна для іншої рослинності.

Я думаю, було б доцільніше залишити ці землі під пасовища та згодом розвинути на Херсонщині тваринницьку галузь. А в сусідніх Миколаївській та нашій, Одеській областях — більш ефективно розвивати виробництво зернових культур. Ця ситуація справді вплине на подальший розвиток сільського господарства всього півдня Одеської області.

Що ж до рекомендації не використовувати колодязну воду без термічної обробки для мешканців усієї Одеської області, то це превентивний захід, але нехтувати нею не варто.

Читайте також:

Share
Анна Терзивец

Я родилась и выросла среди бескрайних степей Буджака, которые люблю всем сердцем. После окончания школы уехала в Болгарию, где в Софийском университете получила журналистское образование. Вернувшись в Одессу, с 1999 года с головой ушла в журналистику. Работала в газете «Роден край», сотрудничала со многими одесскими и киевскими изданиями, а еще - писала стихи: о родном крае, о песнях бабушки, о лозе, посаженной дедушкой… и о любви. «Любовь свята» - именно так называется мой первый сборник стихов. С 2013 года я - автор и ведущая телерадиопрограммы «Голос болгар». Но остаюсь верной и писательскому ремеслу. Буду рада делиться с вами историями замечательных людей Буджака и своей любовью к жизни.

Recent Posts

  • Новини

Війна, день 983: окупанти атакували Київ безпілотниками

Сьогодні, у неділю, 3 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот вісімдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії… Read More

2024-11-03
  • Новини

В Одесі не Черемушках на дереві знайшли змію

Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More

2024-11-03
  • Статті

Соцпрацівники в Одесі: які послуги надають і хто може звернутися по допомогу

Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More

2024-11-03
  • Статті

«Попереду перших»: інженерні війська України відзначають своє професійне свято

Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More

2024-11-03
  • Статті

Кому дадуть субсидію на оренду житла?

Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More

2024-11-03
  • Новини

Анекдот дня: чи став Ізя приватним детективом?

Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More

2024-11-03