Новини Одеси та Одеської області

Як зробити ідеальне селфі та хто його вигадав три століття тому

Як зробити ідеальне селфі та хто його вигадав три століття тому

Селфі давно стало нормою для сучасної людини. Де б ми не були і чим би не займалися, ми завжди готові сфотографувати себе на камеру телефону.

У день без селфі, який щорічно відзначають 16 березня, ми розповімо коли краще не робити селфі і в чому секрет вдалого фотопортрета.

Як Рембрандт придумав перше селфі?

Термін «селфі» з’явився ще на початку 2000-х років серед фотографів. У перекладі з англійської «selfie» описує фізичну дію «сам себе», а також автопортрет зроблений на фотокамеру або списаний з відображення у дзеркалі.

картина автопортрет із двома колами

Картина «Автопортрет із двома колами»

Насправді цей вид образотворчого мистецтва з’явився задовго до створення фотоапаратів та мобільних телефонів. Кажуть, що голландський художник та гравер Рембрандт був першим, хто вигадав «селфі». Мистецтвознавці вважають, що автор написав найкращі автопортрети всіх часів, малюючи себе дивлячись у відображення у дзеркалі. Найвідоміша робота художника у цьому жанрі «Автопортрет із двома колами». Так у XVII столітті з’явилося одне з найперших «селфі» в історії.

Картина Менини

Картина «Меніни»

Ще одним любителем селфі того часу виявився іспанський художник Дієго Веласкес. Про це говорить його знаменита картина «Меніни» або «Сім’я Пилипа IV». Якщо розглянути картину, можна побачити, як Веласкес зображує іспанського короля та королеву в дзеркалі, їхню доньку-інфанту в центрі, а себе за роботою, що дивиться прямо на глядача. Чим вам не історичне «селфі»?

Хто нас навчили робити фото у дзеркалі

Селфі Роберт Корнеліус

Роберт Корнеліус

Лише через два століття, в 1839 році, з’явилося перше звичне для нас селфі, зроблені на фотоапарат. Автором першого в історії фотопортрета був американський фотограф та хімік-аматор Роберт Корнеліус. А через шістдесят років компанія Kodak випустила портативний фотоапарат, камера якого встановлювалася на якийсь штатив. З того часу у творчих колах фотографування самого себе в дзеркалі стало популярною технікою.

У 2010 році, з появою соціальної мережі «Інстаграм» (призначена для публікації фото та відео), селфі стало масовим явищем і навіть нормою. Себе люблять фотографувати голлівудські зірки, публічні особи, блогери, журналісти, державні діячі та пересічні люди. Для нас це легкий спосіб повідомлень про якусь важливу чи цікаву інформацію, розповісти про своє життя, поділитися історією. З початком повномасштабної війни в Україні наш президент і багато експертів щодня публікую в соціальних мережах селфі та відео, щоб підтримувати з нами зв’язок.

селфі приклад

Етикет селфі: як не потрібно себе фотографувати

Селфі не можна робити на тлі трагедій, жахливих ситуацій або в умовах загрозливих для життя, якщо ви не експерт, що підтверджує подію, що відбувається. Автопортрет вважається «правильним», якщо розповідає про якусь позитивну подію чи фрагмент вашої життєвої історії.

Психологи не радять викладати більше ніж три селфі на день або часто фотографувати себе в громадських місцях. Люди починають дратуватись від таких дій. Робіть селфі у важливі, цікаві чи особливі моменти.

селфі порада

Звертайте увагу на те, як і в якому стані ви робите селфі. Якщо на ньому ви виглядаєте так, як вам було б соромно вийти на вулицю, це фото для закритого архіву і публікувати його не варто.

При публікації селфі, обов’язково підписуйте фото, тоді воно набуває більше сенсу і стає історією.

Як зробити вдале селфі

селфі порада 2

Виявляється, зробити селфі справу нелегко, ось кілька порад вдалого фотопортрета:     

  • Приділяйте увагу світлу — чим його більше, тим краще. Світло має падати на вас, а не зліпити камеру, інакше на фото вийде темний силует. На вулиці не тримайте телефон на одній лінії із сонцем.
  • Шукайте свій ракурс — кадр вийшов вдалим, якщо знайти свою позу. Посувайте плечима та головою та робіть пробні фото. Камера телефону повинна бути навпроти вашого обличчя або трохи вище. Висловлюйте свої емоції, не бійтеся бути кумедним, серйозним, вразливим. Головне, щоб це було у тему.
  • Зверніть увагу на фон — у селфі не завжди головну роль відіграє ваше зображення. Багато залежить від заднього плану у кадрі. Він має бути цікавим, незвичайним, креативним, висловлювати вашу емоцію тут і зараз, розкривати зміст фотографії.

У Каннах селфі не роблять

А ви знали, що з 2018 року на щорічному Каннському кінофестивалі гостям та глядачам заборонили робити селфі. Організатори порахували селфі за моветон.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції