Новини Одеси та Одеської області

Як штучний інтелект допомагає Україні вигравати війну

Як штучний інтелект допомагає Україні вигравати війну

Штучний інтелект це програма, яка може імітувати людську поведінку, навчатися та самостійно аналізувати дані. Розповідаємо, як використовує штучний інтелект Україна у війні з росією

Штучний інтелект не може підмінити собою людину, але може розширити людські можливості. Штучний інтелект чат може давати осмислені відповіді, вести розмови різні теми, писати вірші чи займатися програмуванням.

Чат-бот із штучним інтелектом вже працює в Україні та добре володіє українською мовою. Дає такий штучний інтелект відповіді на найрізноманітніші запитання. Його збиралися використовувати в науці та громадському управлінні, проте зараз найважливіший напрямок для його застосування — це допомога у військовій справі та військовій сфері для боротьби з ворогом. Читайте як використовує штучний інтелект Україна у війні.

Дрони та автомобілі-роботи

Штучний інтелект у військовій справі в Україні використовується за багатьма напрямками — від вербування солдатів до прогнозування загроз та ліквідації цілей. ШІ набагато швидше за людину може прорахувати ймовірність розвитку подій і знайти правильне рішення навіть у критичній ситуації.

Безпосередньо на полі бою штучний інтелект у військовій сфері здатний ефективно знищувати ворога, рятуючи життя солдатів. Наприклад, дрони та безпілотники можуть відстежувати та знешкоджувати ворожу техніку без безпосередньої участі людини. А для транспортування боєприпасів використовуються безпілотні броньовані робомобілі, які не тільки перевозять снаряди, але можуть розробляти оптимальний маршрут і збирати потрібну інформацію.

Військова програма стандартів НАТО

delta військова програма

Штучний інтелект в Україні представлений також у вигляді військової платформи ситуаційної поінформованості «Дельта». Програма відповідає стандартам НАТО та дає об’ємне бачення поля бою в режимі реального часу.

Крім того, українські військові використовують програму аналізу великих даних, яку розробила американська компанія, яка створювала програми для Пентагону. Програма використовує дані з картографічних сервісів, військових супутників або дронів. Штучний інтелект може розпізнати на таких зображеннях бойову техніку, навіть якщо вона, наприклад, покрита брудом або захована снігом.

Читайте також: Україна в НАТО: коли вступить і що це нам дасть

Системи комп’ютерного зору

Розуміє також штучний інтелект відео. Буквально з перших днів війни українські військові використовують систему для швидкого розпізнавання розташування військ противника та інших ворожих об’єктів. Але системи комп’ютерного зору здатні не лише «побачити» супротивника, а й визначити його вразливі місця, передбачати поведінку та ліквідувати ворога, якщо отримають відповідну команду.

Штучний інтелект у системах розпізнавання облич

система розпізнавання облич

Українські військові використовують системи зі штучним інтелектом, щоб встановити особистість російських військових, боротися з дезінформацією, а також ідентифікувати загиблих. Для цього одна з американських компаній надала Україні безкоштовний доступ до своєї пошукової системи. До речі, саме програми зі штучним інтелектом допомогли вирахувати російських військових, які лютували у Бучі та Гостомелі.

Крім того, українські айтішники створили додаток «ТиХто» допомагає швидко виявляти диверсантів на блокпостах або під час комендантської години. Ця програма може точно визначити, чи справжня фотографія вклеєна в паспорт, чи дійсний він і не перебуває у списку загублених документів. Також програма здатна розпізнати тих, хто перебуває у розшуку, під санкціями чи внесений до списку військових терористів. Завдяки використанню цієї програми українська поліція та військові швидко знаходять учасників незаконних збройних формувань.

Український програмний комплекс «Кропива» 

Український артилерійський розвідувально-ударний комплекс «Кропива» має програмне забезпечення, яке можна встановлювати на звичайний цивільний планшет або на Андроїд. Нині ним користується більшість українських артилеристів для виявлення цілей. У системі є вбудований навігатор, який дозволяє, наприклад, обчислювати відстань між об’єктами, враховуючи при цьому далекобійність зброї.

Українські інженери з Дніпра та Харкова також створили український безпілотник, який коштує в кілька разів дешевше західних аналогів, але при цьому не поступається їм за технічними характеристиками. Цей безпілотник легко оминає засоби радіоелектронної боротьби та протиповітряної оборони супротивника.

Штучний інтелект для розмінування

розмінування в Україні

Американці передали Україні роботів-собак Spot для розмінування тих районів, підконтрольних загарбникам. За допомогою спеціального маніпулятора робот може переносити в спеціальні ями міни, що не вибухнули, і знешкоджувати їх, вибухаючи разом по 50-100 снарядів. Ці роботи можуть виконувати дії без допомоги людини та працювати в будь-яких умовах. А нещодавно ДСНС України спільно з «Новою поштою» запустили спільний проект зі створення українських роботів-саперів, які також зможуть знаходити та знешкоджувати міни.

Читайте також: Міни: які бувають, як виглядають і як від них уберегтися одеситам (фото)

Штучний інтелект у медицині

Існує спеціальна медична система зі штучним інтелектом, яка може знайти найбільш точні методи лікування. Ці системи мають доступ до баз даних лікарень і допомагають лікарям приймати рішення у небезпечних ситуаціях.

Штучний інтелект відповів, коли закінчиться війна в Україні

ШІ вважає, що дати прогноз про закінчення війни в Україні дуже важко, оскільки ситуація є непередбачуваною і складною. Можливо, війна не закінчиться і 2023 року. Крім того, штучний інтелект не впевнений, що після смерті Путіна в Україні зупиняться бойові дії.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції