Новини Одеси та Одеської області

Як обмінювала лампочки на Укрпошті журналіст Одеського життя (Фото)

Як обмінювала лампочки на Укрпошті журналіст Одеського життя (Фото)

Обмін старих лампочок розжарювання на нові енергозберігаючі світлодіодні стартував в Україні з 30 січня. Редакція «Одеського життя» взяла участь в акції та подала заявку на обмін ламп. Розповідаємо у нашому репортажі, як це було.

Нагадаємо, що перші повідомлення про програму обміну лампочок з’явилися ще у грудні 2022 року. Але можливість подати заявку з’явилася лише наприкінці січня.

Навіщо уряд безкоштовно обмінює лампочки та хто може їх отримати

З початком масштабних проблем зі світлом в Україні уряд почав замислюватися про те, як підтримати в країні стабільний рівень електроенергії.

Так, за підтримки Євросоюзу було запропоновано всеукраїнську програму обміну старих стандартних лампочок розжарювання на сучасні енергозберігаючі LED-лампочки. За словами експертів, такий простий спосіб допоможе зменшити споживання електроенергії в період кризи на 7-10%.

Обмінювати лампочки може кожен охочий віком від 18 років. Для цього потрібно подати заявку через додаток «Дія» або здійснити обмін у відділенні «Укрпошти» без реєстрації. Кількість ламп для обміну – п’ять старих на п’ять нових.

Як підібрати потужність енергозберігаючих лампочок

Співвідношення потужності ламп розжарювання та світлодіодних LED

Співвідношення потужності ламп розжарювання та світлодіодних LED

Наприклад, якщо звичайна лампочка розжарювання споживає 60 Вт електроенергії, то LED-лампочка – лише 4 Вт. Тобто у 15 разів менше.

Наприклад, для освітлення великої кімнати в типовій квартирі зазвичай використовується люстра на 5 ламп по 60 Вт. Щоб отримати таку кількість світла з використанням LED, потрібно 5 ламп по 10 Вт.

Як журналіст «Одеського життя» обмінювала лампочки на «Укрпошті»

Журналист Одесской жизни получила энергосберегающие лампочки

Журналіст Одеського життя отримала енергозберігаючі лампочки

Першого ж дня офіційного старту всеукраїнської акції, 30 січня, наш журналіст подала через додаток «Дія» заявку на обмін старих ламп розжарювання на економні LED-лампи.

Заявку було успішно прийнято і через день, 1 лютого, на смартфон надійшло повідомлення, що нові лампи готові до обміну. Для отримання на Укрпошті потрібно виконати такі умови:

 • лампочки можна забрати протягом п’яти робочих днів, інакше замовлення буде анульовано;
 • пред’явити паспорт;
 • пред’явити ідентифікаційний код;
 • віддати старі лампочки розжарювання.

Черга на обмін лампочок

Отдеение Укрпочты. Очередь на обмен лампочек

Відділення Укрпошти. Черга на обмін лампочок

За інструкцією, 2 лютого, журналіст вирушила до відділення «Укрпошти».

О 9.30 ранку там уже була черга на обмін ламп. Здебільшого у ній стояли люди пенсійного віку. Ми поспілкувалися з літнім чоловіком, який пакував уже обмінені лампи в сумку.

Про цю акцію він дізнався днями. Смартфона та програми «Дія» у нього немає. Тому він просто взяв паспорт, ідентифікаційний код, п’ять старих лампочок і подався на пошту. Там йому одразу й видали лампочки.

Коли настала черга нашого журналіста, спочатку у неї попросили паспорт та ідентифікаційний код, щоб перевірити дані, а потім старі лампочки. Оператор підрахувала їх кількість і повірила якість (важливо, щоб лампи не перегоріли)

Коли було підтверджено, що лампи цілі, їх забрали на склад, а натомість винесли п’ять штук енергозберігаючих у фірмовій упаковці.

Сначала проверяют паспорт и ИНН

Спочатку перевіряють паспорт та ІПН

Що говорять про обмін лампочок працівники «Укрпошти»

Журналіст «Одеського життя» не проґавила можливості поспілкуватися з колективом «Укрпошти» та дізналася, як проходять перші дні обміну лампочок.

Так, оператор Олена, яка приймала та видавала лампочки, розповіла, що вже в перші дні старту акції заявок прийшло багато. На пошті видають лампи і через Дію, і прямо в руки, навіть допомагають реєструвати в додатку.

После всех проверок оператор выдала энергосберегающие лампочки

Після всіх перевірок оператор видала енергозберігаючі лампочки

Як подати заявку через «Дію»

Раніше ми вже писали про подання заявок на обмін лампочок через «Дію». Коротко нагадаємо, що для цього потрібно зробити. Подати заявку можна за кілька хвилин. Для цього необхідно:

 1. Оновити програму «Дія» на своєму смартфоні.
 2. Увійти до програми зручним для вас способом: через мобільний додаток банку або за допомогою електронного ключа, який можна отримати, наприклад, у «Приватбанку».
 3. Знайти меню «Послуги», відкрити розділ «Обмін лампочок», натиснути кнопку «Почати» і заповнити форму.

Як заповнити форму через «Дію» для отримання лампочок

 • виберіть область або адміністративний центр (місто), в якій ви знаходитесь;
 • вкажіть контактний номер телефону;
 • знайдіть адресу та індекс найближчого відділення «Укрпошти»;
 • виберіть кількість та тип лампочок для обміну;
 • натисніть кнопку “Замовити”.

Все, заяву на обмін старих лампочок на нові було прийнято. Через один або два дні на ваш телефон з програми «Дія» надійде повідомлення, що замовлення готове до видачі.Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
2 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Людмила
Людмила
1 рік тому

А в м.Івано-Франківську видають лампи не відомої фірми “Osram” класу енергозберігання “F”!!!!!який давно заборонений у Європі. І де економія електроенергії?

Тарас
Тарас
1 рік тому
Відповісти  Людмила

Осрам не така вже й невідома …

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції