Новини Одеси та Одеської області

Запитай у лікаря: як позбутися кишкових кольок?

Запитай у лікаря: як позбутися кишкових кольок?

Якщо вас періодично непокоять гострі болючі спазми в животі, які то слабшають, то знову посилюються, – скоріш за все, це кишкові кольки.

врач Лариса Припиченко

Чому виникають ці неприємні відчуття, наскільки вони небезпечні і як з ними боротися, пояснила гастроентеролог-ендоскопіст вищої категорії дніпровської міськлікарні №9 Лариса Припиченко.

Бувають кишкові, ниркові та печінкові

Кишкові кольки – це різкі переймоподібні болі в черевній порожнині, що виникають через інтенсивні скорочення стінок кишечника. Кольки – не самостійне захворювання, а симптом, що сигналізує про збої в роботі шлунково-кишкового тракту. Спазми кишечника можуть говорити як про тимчасові порушення травлення (наприклад, через переїдання), так і про серйозні патології ШКТ, які потребують термінового лікування.

Крім кишкових, розрізняють також ниркові та печінкові кольки, які найчастіше спровоковані сечокам’яною та жовчнокам’яною хворобою.

Чому виникають спазми у животі?

колики

Частими причинами кишкових кольок є тривалі перерви між їдою, регулярні похибки в раціоні (любов до копченостей, жирних, смажених та гострих страв), а також вживання продуктів, що викликають здуття живота і бродіння (кисла капуста, квас, бобові). Викликати спазми кишечника здатні також тривалий або сильний стрес, надмірне фізичне навантаження, наявність кишкових паразитів, отруєння.

Крім того, спровокувати кольки здатні такі захворювання, як гастрит, коліт, виразка, панкреатит, кишкова непрохідність, апендицит, ГРВІ та грип, різні кишкові інфекції, пухлини і запальні процеси у черевній порожнині.

Раніше ми розповідали, як можна комбінувати вакцини від коронавірусу.

Де і як болить?

кишечные колики

Біль при кишкових кольках може бути тупим, ниючим або колючим, гострим, приступоподібним; розливатися по всьому животу, віддаючи в пах, спину або мати чітку локалізацію. Інтенсивність больових відчуттів теж різна: від цілком терпимого дискомфорту, що швидко минає, до вираженого больового синдрому, при якому людині під час нападу важко навіть поворухнутися. При цьому спазми можуть тривати як кілька годин, так і кілька днів.

Поряд з кишковими кольками у пацієнтів часто спостерігаються такі симптоми, як здуття живота, порушення випорожнення (діарея або закреп), нудота і блювання (зазвичай одноразове). Іноді може збільшуватися температура тіла.

Як позбутися кольок?

Лікування кольок завжди спрямоване на усунення причин їх виникнення. Якщо ви точно знаєте, в чому річ (наприклад, напередодні переїли), то можна самостійно прийняти спазмолітичний засіб, який швидко усуне симптоми, що турбують. Але при таких сильних спазмах необхідно виключити невідкладні стани, такі як гострий апендицит, перитоніт.

Якщо біль у животі виникає у вас регулярно, необхідні консультація гастроентеролога і низка додаткових аналізів та обстежень. Зокрема, лікар може направити вас на аналізи крові та сечі, УЗД внутрішніх органів, контрастний рентген кишечника тощо.

Терапія призначається залежно від виявленого основного захворювання, яке спровокувало кольки. Якщо серйозних патологій ШКТ не виявлено, рекомендується дотримання дієти та симптоматичне вживання спазмолітиків і знеболювальних препаратів.

Народні рецепти від спазмів у животі

– Одну столову ложку насіння кропу залийте склянкою гарячого молока. Лікувальний напій готовий до вживання відразу після остигання. Випивайте його за один прийом, але невеликими ковтками.

– Дві чайні ложки сухого листя шавлії та полину залийте склянкою окропу і дайте настоятися дві години. Вживайте настій по одній столовій ложці двічі на день перед їдою.

Ірина Лебединець


Раніше ми розповідали про те, як упоратися з метеозалежністю.

 

 

 

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції