Новини Одеси та Одеської області

Герої української війни: їхні подвиги підкорили весь світ

Герої української війни: їхні подвиги підкорили весь світ

Сьогодні героїв російсько-української війни тисячі. Можливо не всім сподобається така правда, але за свободу України та людей, які тут живуть, наші захисники щохвилини жертвують своїм життям. Це військові ЗСУ, добровольці, жінки, чоловіки, старі та діти. До Дня Героїв, який в Україні святкують 23 травня, ми пропонуємо вшанувати пам’ять усіх, хто віддав за нас життя. А також згадати героїв-військовослужбовців, про яких сьогодні каже весь світ.

Дмитро Коцюбайло: легендарний «Да Вінчі»

Дмитро Коцюбайло

Дмитро Коцюбайло запам’ятався історії, як талановитий український військовий. Він став першим добровольцем який отримав за життя звання Героя України. Військове життя Дмитра розпочалося у 2014 році у віці 18 років. До Майдану молодий чоловік займався творчістю: навчався в художньому училищі, кував по металу, проводив розкопки. Саме тому Коцюбайло називали «Да Вінчі». За дев’ять років російсько-української війни він пройшов найгарячіші точки, отримав кілька серйозних поранень, брав участь у деокупації Балаклії та захищав Бахмут. Дмитро Коцюбайло казав що, вся його сила у сімейному корінні: прадід воював у складі Української повстанської армії (УПА). На превелику втрату, молодший лейтенант і командир підрозділу «Вовки Да Вінчі» загинув 7 березня 2023 року в боях під Бахмутом у 27 років. «Да Вінчі» помер на руках нареченої. У травні українська актриса Ада Роговцева створила петицію із закликом перейменувати одну з київських вулиць на честь Коцюбайла.

Олександр Мацієвський: розстріляний герой

Олександр Мацієвський

У лютому 2023 року світ сколихнуло жахливе відео, на якому окупанти розстріляли українського військовополоненого за слова «Слава Україні!». У таку звірячу кару у XXI столітті досі важко повірити. Спочатку герою приписували особистість військовослужбовця Тимофія Шадура. Але коли в СБУ провели експертизу, з’ясувалося, що на відео розстріляли бійця 119 чернігівської бригади сил ТРО — Олександра Мацієвського. Олександр був громадянином Молдови, який у 2008 році разом із родиною переїхав до Чернігова. На початку війни чоловік пройшов навчання та став снайпером. Він мужньо загинув 30 грудня 2022 року під Соледаром. У день, коли весь світ побачив страшне відео страти, сотні тисяч людей кричали «Слава Україні!», а в соціальних мережах опублікували фото українського воїна перед розстрілом. Також це стало доказом того, що рашисти справжні звірі. Вже у березні 2023 року Олександру Мацієвському посмертно було надано звання Героя України.

Віталій Скакун: відважний захисник

Віталій Скакун

Все ще не віриться в те, що 24 лютого Віталій Скакун зупинив росіян ціною свого життя. У перший день російського вторгнення 25-річний сапер морської піхоти жертвуючи собою, підірвав Генічнський автомобільний міст. Хлопець добровільно зголосився виконати небезпечне завдання. Але покинути міст до вибуху військовослужбовець не встиг, він лише зателефонував побратимам і повідомив: «Підриваю!». Цей справжній подвиг сповільнив наступ рашистів у Херсонській області. У результаті підрозділ Скакуна зміг передислокуватися, щоб прийняти оборону. Через два дні, 26 лютого 2022 року, президент Володимир Зеленський посмертно надав Віталію Скакуну звання Героя України.

Степан Чобану: видатний льотчик-винищувач

Степан Чобану

Майора Степана Чобану вважають одним із найдосвідченіших льотчиків Повітряних сил України. Наш земляк неодноразово брав участь у військових парадах до Дня Незалежності: пролітав над Хрещатиком у 1996, 2001 та 2008 роках. У 2010 році після закінчення служби льотчик вийшов на пенсію, але через військову агресію на Сході в 2015 році ухвалив рішення повернутися. Як і багато мужніх українців, 24 лютого 2022 року, Степан Чобану вийшов на захист України. Він першим піднявся у повітря та вступив у повітряний бій над Кропивницьким, щоб відвернути увагу ворожої авіації. Це було просто потрібно! Інакше решта українських літаків не змогли б піднятися в повітря, уникнути удару і перебазуватися. За особисту мужність та героїзм у віці 58 років Степан Чобану посмертно став Героєм України.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції