Дмитро Коцюбайло: легендарний «Да Вінчі»
Дмитро Коцюбайло запам’ятався історії, як талановитий український військовий. Він став першим добровольцем який отримав за життя звання Героя України. Військове життя Дмитра розпочалося у 2014 році у віці 18 років. До Майдану молодий чоловік займався творчістю: навчався в художньому училищі, кував по металу, проводив розкопки. Саме тому Коцюбайло називали «Да Вінчі». За дев’ять років російсько-української війни він пройшов найгарячіші точки, отримав кілька серйозних поранень, брав участь у деокупації Балаклії та захищав Бахмут. Дмитро Коцюбайло казав що, вся його сила у сімейному корінні: прадід воював у складі Української повстанської армії (УПА). На превелику втрату, молодший лейтенант і командир підрозділу «Вовки Да Вінчі» загинув 7 березня 2023 року в боях під Бахмутом у 27 років. «Да Вінчі» помер на руках нареченої. У травні українська актриса Ада Роговцева створила петицію із закликом перейменувати одну з київських вулиць на честь Коцюбайла.
Олександр Мацієвський: розстріляний герой
У лютому 2023 року світ сколихнуло жахливе відео, на якому окупанти розстріляли українського військовополоненого за слова «Слава Україні!». У таку звірячу кару у XXI столітті досі важко повірити. Спочатку герою приписували особистість військовослужбовця Тимофія Шадура. Але коли в СБУ провели експертизу, з’ясувалося, що на відео розстріляли бійця 119 чернігівської бригади сил ТРО — Олександра Мацієвського. Олександр був громадянином Молдови, який у 2008 році разом із родиною переїхав до Чернігова. На початку війни чоловік пройшов навчання та став снайпером. Він мужньо загинув 30 грудня 2022 року під Соледаром. У день, коли весь світ побачив страшне відео страти, сотні тисяч людей кричали «Слава Україні!», а в соціальних мережах опублікували фото українського воїна перед розстрілом. Також це стало доказом того, що рашисти справжні звірі. Вже у березні 2023 року Олександру Мацієвському посмертно було надано звання Героя України.
Віталій Скакун: відважний захисник
Все ще не віриться в те, що 24 лютого Віталій Скакун зупинив росіян ціною свого життя. У перший день російського вторгнення 25-річний сапер морської піхоти жертвуючи собою, підірвав Генічнський автомобільний міст. Хлопець добровільно зголосився виконати небезпечне завдання. Але покинути міст до вибуху військовослужбовець не встиг, він лише зателефонував побратимам і повідомив: «Підриваю!». Цей справжній подвиг сповільнив наступ рашистів у Херсонській області. У результаті підрозділ Скакуна зміг передислокуватися, щоб прийняти оборону. Через два дні, 26 лютого 2022 року, президент Володимир Зеленський посмертно надав Віталію Скакуну звання Героя України.
Степан Чобану: видатний льотчик-винищувач
Майора Степана Чобану вважають одним із найдосвідченіших льотчиків Повітряних сил України. Наш земляк неодноразово брав участь у військових парадах до Дня Незалежності: пролітав над Хрещатиком у 1996, 2001 та 2008 роках. У 2010 році після закінчення служби льотчик вийшов на пенсію, але через військову агресію на Сході в 2015 році ухвалив рішення повернутися. Як і багато мужніх українців, 24 лютого 2022 року, Степан Чобану вийшов на захист України. Він першим піднявся у повітря та вступив у повітряний бій над Кропивницьким, щоб відвернути увагу ворожої авіації. Це було просто потрібно! Інакше решта українських літаків не змогли б піднятися в повітря, уникнути удару і перебазуватися. За особисту мужність та героїзм у віці 58 років Степан Чобану посмертно став Героєм України.