Новини Одеси та Одеської області

«Доступні ліки»: нові правила отримання безкоштовних препаратів

«Доступні ліки»: нові правила отримання безкоштовних препаратів

Незважаючи на повномасштабну війну, у нашій країні продовжує працювати програма «Доступні ліки». Пацієнти, що вимагають амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою оплатою.

Де взяти рецепт на «Доступні ліки»?

В даний час пацієнти можуть отримувати «Доступні ліки» в аптеці як за електронним, так і паперовим рецептом. Отримати рецепт у паперовому вигляді можна у лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від декларації з ним.

Враховуючи наявність/відсутність препаратів інсуліну, лікарям дозволяється, виписуючи паперові рецепти, вказувати не торгові назви препаратів, а такі дані: інсулін людський генно-інженерний короткої або середньої дії, аналог інсуліну ультракороткої дії, аналог інсуліну тривалої дії або комбіновані інсуліни.

Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створить електронний рецепт – номер рецепту і код підтвердження надійдуть на телефон пацієнта.

ліки , покупка

Як отримати доступні ліки?

Для того щоб почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, пацієнту необхідно:

для отримання ліків проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету II типу звернутися:

  • до свого лікаря, з яким укладено декларацію і є зв’язок;
  • до будь-якого іншого сімейного лікаря (якщо ви змушені були змінити місце проживання);
  • терапевта або педіатра, з яким декларації немає. Адже первинна допомога для внутрішньо переміщених осіб надається у повному обсязі. Лікар проведе огляд, діагностику, призначить необхідне лікування, зокрема медикаментозне;

якщо необхідні ліки при порушенні психіки та поведінки, епілепсії – до війни рецепти на ліки проти розладів психіки та поведінки, епілепсії могли виписати лише психіатр чи невролог. Але щоб отримати повторний рецепт під час воєнного стану, можна звернутися до будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу (терапевт, сімейний лікар), наявність декларації для цього не є обов’язковою. Важливо, щоб у пацієнта був план лікування психіатра чи невролога, внесений до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ);

якщо пацієнту слід прописати першу схему лікування інсуліном, це робить лікар-ендокринолог. Зміни в схему вносить він. А після затвердження схеми виписувати рецепти на інсуліни може сімейний лікар;

проти нецукрового діабету перший рецепт повинен виписати також лікар-ендокринолог, за повторним рецептом можна звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу. Далі – лікар виписує власне рецепт на потрібні пацієнтові ліки.

З цим рецептом пацієнт може звернутися до аптеки, що має договір з НСЗУ на відпустку ліків, та отримати безкоштовні препарати. Знайти найближчу аптеку можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗП).

До речі, нагадаємо: з 1 серпня 2022 року, для покупки антибіотиків в аптеці потрібно буде пред’явити електронний рецепт.

Раніше ми розповідали, чи подорожчають «Доступні ліки» у зв’язку зі зростанням долара.

Читайте також:

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: