Статті

День української хустки: як з’явилося це свято та його традиції

Цього дня, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки – потужного оберегу за всіх часів та всіх поколінь. Він з'явився зовсім недавно, але вже набув популярності. Його історія та традиції – у матеріалі «Одеського життя».

Історія свята

День української хустки (або коротко ДУХ) – неофіційне свято, яке почали відзначати з 2019 року з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Його заснували з метою об’єднати жінок різних професій, віку та національності задля збереження українських традицій. Адже здавна в українських сім’ях оберегом, символом любові та злагоди служила саме хустка – не просто аксесуар, а цілий всесвіт, переплетений квітами, орнаментами та історіями поколінь. І кожний має своє значення.

За старих часів дівчата та жінки носили хустку протягом усього року. При цьому він був обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального становища жінки: молоді жінки носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Хустка також говорила про рівень достатку сім’ї: заможні жінки покривали голову хустками з дорогих тканин, бідні – з дешевших.

Ви також можете дізнатися: Вибираємо головний убір: як дізнатися, яка шапка вам іде?

Традиції Дня української хустки

Незважаючи на те, що це свято досить молоде, але вже встигло обрости традиціями. Наприклад, цього дня в соцмережах став дуже популярним флешмоб «Зроби фото із хусткою». Суть його полягає в тому, щоб одягнути хустку, сфотографуватися в ній, після чого викласти фотографію в соцмережах з тематичними хештегами.

У флешмобі беруть участь українки з усього світу – викладають фото у бабусиних та прабабусиних хустках та фотографуються цілими родинами.

Також у цей день проводять майстер-класи з різних способів зав’язування та носіння української хустки – адже лише в Україні існує кілька десятків таких технік.

Вже у 2019 році День української хустки відзначали в Іспанії. Канаді, США, Казахстані, Йорданії, Латвії, Індії та Португалії. Тоді фотографії з українською хусткою опублікували у соцмережах понад мільйон учасниць. А у 2020 році було встановлено національний рекорд – Міжнародний флешмоб протягом доби – найбільшу кількість жінок в українських хустках. До встановлення рекорду приєдналися етнічні українки, які проживають за кордоном та жінки з 20 країн світу.

Читайте також: День місцевого самоврядування в Україні: що ще святкують 7 грудня.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Магнітні бурі 12 грудня: перевірте рівень небезпеки

Сьогодні, 12 грудня, очікуються невеликі геомагнітні збурення, які не матимуть істотного впливу на людей. Read More

2024-12-12
  • Новини партнерів

Будівельні пилососи: навіщо вони потрібні і чим відрізняються від звичайних

Прибирання сміття на будівництві - це нескінченний процес, який виконується постійно в процесі роботи. Будівельні… Read More

2024-12-12
  • Новини

В Одесі водій автобуса збив на смерть 90-річну бабусю

В Одесі поліцейські встановлюють обставини смертельної ДТП у Хаджибейському районі міста, коли під колесами автобуса… Read More

2024-12-11
  • Статті

Як отримати «тисячу Зеленського» через «Укрпошту»?

У грудні 2024 року «Укрпошта» почала виплачувати тисячу за програмою «Зимова єПідтримка». Отримати її можуть… Read More

2024-12-11
  • Новини

На Одещині затримали серійного палія

24-річний житель Чорноморська за вказівками невідомого куратора пошкодив дев'ять будівель, серед яких амбулаторія, відділення пошти… Read More

2024-12-11
  • Новини

Українська авіакомпанія розпочне польоти з Молдови до Європи

Приватна українська авіакомпанія SkyUp Airlines анонсувала запуск регулярних прямих рейсів із Кишинева (Молдова) до популярних… Read More

2024-12-11