Одеса – це мереживо з проспектів, бульварів, вулиць та провулків, яке плескає Чорне море та обіймає чарівне українське небо. Дуже багато написано та знято про одеські вулиці, а сьогодні читайте кілька найцікавіших історій пов’язаних з ними.
Проспект Небесної Сотні ширший Хрещатика
У новому відео на Youtube-каналі «Одеське життя» знаток Одеси Олександр Отдельнов розповів:
Європейська та Грецька вулиці за радянських часів називалися Карла Маркса та Карла Лібкнехта. А в милому підвальчику тут була дуже популярна серед одеситів кав’ярня. Вона, як і усе перехрестя, отримала неофіційну назву «Два Карли». І попри те, що багато років ці вулиці мають інші назви, вже понад 50 років назву «Два Карли» знає кожен одесит.
Найдовша одеська вулиця – Об’їзна дорога – 23 км, найширша – Небесної сотні – 90 метрів, це навіть ширше за Хрещатик, а на Хаджибейській дорозі – 523 номери!
Одесити шуткують, що на вулиці Водопровідній з одного боку сидять, а з іншого – лежать. Причина у тому, що з одного боку велику її частину займає Другий християнський цвинтар, а з іншого – Одеська в’язниця. Але не вся вона така похмура, адже тут знаходиться помпова станція Одеського водогону, яка вже півтора століття дає Одесі живильну вологу.
А вулиця Академічна стала рекордсменом з перейменувань – вона міняла назву аж 9 разів!
Спочатку вона звалася Шарлоттинською, на честь німкені Шарлотти Штаут-Велш – з її маєтку вона починалася. З часом поруч виник наметовий хутір волоцюг і жебраків Голопузівка з дурною славою, вулиця стала Шарлотанською. Більшовики знесли хутір і на його місці побудували дитячий літній табір, вулиця стала Табірною, а через час – Піонерською. Після другої світової її назвали Сплітською, на честь хорватського міста побратима Одеси. Потім відносини СРСР з Югославією охолонули, і вулиця знову стала Піонерською. За часів керування містом Едуардом Гурвіцем вона отримала ім’я одно з його соратників, якого жорстоко вбили – Варламова. Потім до влади в Одесі прийшов політичний опонент Гурвіца Костусєв і повернув вулиці колишню назву – Піонерська. А вже не так давно вулиця отримала нову назву – Академічна, завдяки юридичної академії, яка на ній розташована.
Бульвар Військово-морських сил України одесити пам’ятають як Комсомольський, Мистецтв та Жванецького. Це єдина одеська вулиця, де немає жодної поштової адреси, бо всі будинки бульвару зареєстровані на прилеглих вулицях.
Де в Одесі складают тест на одесита та на яку не так легко потрапити, дивиться у новому відео на Youtube-каналі «Одеське життя».
Читайте також:
Фото Марії Котової
Удень 3 липня 2025 року ворог знову атакує ракетами Одеську область. В Одесі пролунав потужний… Read More
Таке можливо лише в Одесі. Від світанку до вечора – безліч унікальних подій! Наша культурний… Read More
На минулій сесії Одеської міськради обговорили реалізацію міської програми з популяризації української мови. Read More
У четвер, 3 липня 2025 року, ДТЕК «Одеські електромережі» продовжить планові ремонтні роботи, через що… Read More
В ночь на 3 июля в Одессе в результате удара вражеского беспилотника серьёзно пострадал многоквартирный… Read More
У четвер, 3 червня 2025 року, розпочалася 1226-та доба від початку широкомасштабної агресії країни-терористки Росії… Read More