Світ та Україна святкують 4 грудня – День обіймів. Адже бувають у житті ситуації, коли краще обійняти іншого, ніж щось говорити. Адже люди з давніх-давен висловлювали так любов і турботу.
Традиція свята каже, що обіймати можна всіх, у тому числі й незнайомців. Обіймаючи інших, ми даємо їм радість та безліч позитивних емоцій. Таким чином, ми також можемо підбадьорити когось, висловити подяку, заспокоїти чи показати свою небайдужість.
Насправді Днів обіймів – два. Перший святкують 21 січня, другий – 4 грудня. Причому популярніша січнева. Його зробили офіційним 21 січня 1986 року у США. Але свято припало людям до душі про весь світ і стало міжнародним.
Чому його також стали відзначати 4 грудня, достеменно не відомо. Але грудневий варіант популярний у Європі серед молоді.
Ідея такого свята народилася у пастора однієї із протестантських церков – Кевіна Заборні. Він зауважив, що американці не виявляють своїх почуттів і надто стримані. Хтось соромиться показувати свої почуття на публіці, а хтось взагалі вважає дотик панібратськими стосунками, неприпустимими у спілкуванні з незнайомцями.
Тож пастор вирішив вкласти в нього християнський зміст. Всі люди – сестри та брати, а обійми – це дія, яка допомагає визнати та зрозуміти це. І хоча така ідея була розпочата у вузькому колі, вона набула загальнонаціональних масштабів, адже мета свята – це не боятися виявляти свої емоції у суспільстві.
Досить недавно ця традиція надійшла і в Україну і особливо популярна серед молоді.
Крім цього існують наукові дані підтвердження на користь обіймів:
- вони допомагають зміцнити імунітет;
- підвищують рівень гемоглобіну в крові;
- стимулюють центральну нервову систему;
- знижують ризик серцевих захворювань та рівень гормону стресу (кортизол).