Якщо для дачників серпень – останній місяць літа, то для рослин це початок осені. Саме зараз закладається основа урожаю наступного року. Також серпень – час збору та заготівлі насіння овочевих культур та квітів. І, звичайно, дегустації перших грон винограду.
У саду чи на городі
Сад. Для підживлення використовують лише фосфорно-калійні добрива. Вони сприяють гарному закладання нирок на наступний рік. Проводять санітарну обрізку плодових дерев, видаляють 5-6-річні пагони смородини, йошти та аґрусу. Роблять розмітку та викопування посадкових ям під плодові культури. Причому робити це потрібно хоч би за місяць до майбутніх посадок. Особливо це актуально на бідних ґрунтах, щоб внесені на дно ями органічні добрива осіли та ущільнились, а мінеральні – пройшли певні фізико-хімічні зміни.
Город. Час заготівлі насіння з сортових овочевих культур, що сподобалися. Для цього вибирають плід, що найбільш сподобався, і позначають його. Нагадаємо, що рослини, вирощені з гібридного насіння, своїх сортових ознак не покажуть. Крім сидератів сприятливий час для посіву зелених культур: шпинату, салату, а також редис.
Виноградник. Крім захисту грон від птахів, ос та сонячних опіків, виконують заходи щодо визрівання лози. Для кращого провітрювання видаляють листя біля грон, яке фарбується і розм’якшується, але не раніше. Друга зелена операція – карбування (видалення) відростаючих пасинків над верхнім дротом, оскільки молоді пагони найбільше уражаються грибковими захворюваннями.
Захист рослин: обробка винограду, що дозріває
Погода для винограду цього року є дуже сприятливою, і багато одеських дачників розслабилися і не вживали жодних профілактичних заходів у боротьбі з грибковими хворобами.
Вкотре варто нагадати, що хвороби винограду практично не лікуються, їх можна лише призупинити.
З хімічних препаратів проти мілдью на початку дозрівання ягід можна застосовувати Хорус, період очікування якого 7-10 днів. З народних методів застосовують 75 г харчової соди і 5-6 крапель спиртового розчину йоду на 10 літрів води. Це контактний метод захисту, тому термін дії на грибкового збудника невеликий і, залежно від ситуації, потрібні повторні обробки. На пізніх сортах можна застосувати квадріс.
Проти оідіуму зараз дієвими препаратами з коротким періодом очікування можуть бути колоїдна сірка, Тіовіт джет та Кумулюс. До недоліків цих препаратів слід віднести появу на ягодах коричневих плям, що змиваються, що впливає тільки на товарний вигляд грон. Як контактні безпечні препарати застосовують Йодоцид за інструкцією або Калію йодид (2 грами розсипного препарату або 20 таблеток аптечного Калію йодиду-125 Дарниця на 10 літрів води). Калію йодид також підсушує ранки ягід, що лопнули, після рясних опадів, не даючи поширюватися інфекції.
З аптечних препаратів проти оїдіуму застосовують метронідазол, трихопол або фурацилін (10 таблеток на 10 літрів води). Для кращої розчинності таблетки фурациліну краще розчиняти у невеликій кількості гарячої води. Період очікування також 7-10 днів.
Ефективність застосування розчину марганцівки або перекису водню у багатьох досвідчених виноградарів викликає сумнів, тому на цих препаратах не будемо зупинятись.
Отрутна краса: які квіти небезпечні?
Велика кількість прекрасних рослин, що радують око, не просто небезпечні, а смертельно небезпечні. Серед них звичні та поширені в наших палісадниках квіти.
Наступна квітка стане несподіванкою для багатьох квітникарів – це звичайний водозбір, або аквілегія, званий в народі карликом. Квіти яскравого забарвлення, що нагадують дзвіночки різних розмірів, приваблюють багатьох садівників. Всі частини рослини досить отруйні: варто просто потримати в руках квіти, а після взяти пальці в рот, як настає сильна інтоксикація, що виявляється слабкістю в м’язах, запамороченням, нудотою, судомами.
Далі буде…
Читайте також: Дані поради: що треба встигнути зробити в серпні
Підготував Юрій Руденко
Фото з відкритих джерел