Новини Одеси та Одеської області

Дачні поради на березень: що посадити, посіяти і з чого починати весну

Дачні поради на березень: що посадити, посіяти і з чого починати весну

Попри велику кількість заборонених днів у березні для посадки і посіву, на присадибних ділянках є чим зайнятися. Обрізку саду і виноградника потрібно завершувати, не чекаючи початку сокоруху, особлива увага — розвитку розсади і вибору місця для посадки нових дерев і чагарників.

Що посадити і посіяти?

Сприятливі дні для посадки і посіву в березні:

  • абрикос, вишня, слива, алича, яблуня — 30, 31;
  • жимолость — 12-14, 23;
  • інжир — 1, 18, 19, 28, 29;
  • смородина, йошта — 18-21;
  • хурма — 1, 18, 19, 27-29;
  • черешня — 20, 21;
  • виноград, ожина, ожемалина, кавун, баклажани, кабачки, патисони, боби, диня, крес-салат, перець солодкий, помідори, аґрус, лимонник, ківі, актинідія, малина, обліпиха — 18, 19;
  • капуста, петрушка на зелень — 13, 14;
  • картопля, редис — 1, 2, 27-31;
  • полуниця, квіти з цибулин — 1, 28, 29;
  • цибуля на перо — 12;
  • цибуля на ріпку, часник — 1, 2, 28-31;
  • морква, петрушка на корінь, селера, буряк — 1, 27-29;
  • щавель — 12, 18, 19;
  • кріп, фенхель — 15-19, 23;
  • квіти з насіння — 18, 19, 23.

Заборонені дні:

  • для всіх культур — 7-11 березня;
  • для плодових дерев і ягідних чагарників — 24-26 березня.

Агротехнічні заходи на березень

  • оранка, культивація, підгортання, розпушування — 3, 4, 7, 8, 30, 31;
  • закладка компосту — будь-які дні, крім заборонених;
  • обрізка гілок і пагонів — 29-31;
  • обприскування, знищення шкідників — будь-які дні, крім заборонених;
  • полив (незалежно від фази Місяця) — 1, 9, 10, 18, 19, 28, 29;
  • щеплення — 18, 19;
  • прополка — будь-які дні, крім заборонених;
  • внесення мінеральних добрив — 13, 14, 18, 19;
  • внесення органічних добрив — 1, 5, 6, 28, 29.

Примітка. Найсприятливіші дати стосуються не тільки відкритого ґрунту, а й парників, теплиць, кімнатних рослин. Пересаджування рослин, як і висаджування, категорично протипоказане в молодик, сонячні та місячні затемнення. Ці роботи небажані під Місяцем в Овні, Леві, Діві та Стрільці.

Біостимулятори: натуральні препарати росту

Біостимулятори Натуральні препарати росту

Більшість рослин розмножують насінням, але деякі рослини легше і швидше розмножувати вегетативно, за допомогою живців. Замість порошкоподібних хімічних гормонів росту можна використовувати натуральні препарати.

Сік верби здавна використовується як натуральний гормон росту при вегетативному розмноженні. Для цього необхідно подрібнити близько 100 грамів молодих гілочок верби і залити 0,5 літра перевареної теплої води. Настояти добу і потім процідити. Живці також поміщають в отриману рідину на добу.

Інший розчин готують із меду. Половину чайної ложки меду розчиніть у 0,5 літра теплої води. Для кращого вкорінення живці тримають у розчині до 6 годин, а коріння і цибулини тримають у зануреному стані від 1 до 12 годин, залежно від розміру. Промивати або протирати посадковий матеріал не потрібно.

Що стосується здерев’янілих живців, то їх можна злегка вмочити в мед і посадити в підготовлені лунки, не вдавлюючи, а присипаючи землею.

Столову ложку соку алое вера розчиніть у склянці теплої води, накрийте кришкою і залиште на тиждень у темному і прохолодному місці. Потім настій доведіть водою до п’яти літрів. Живці тримайте зануреними в розчин до 6 годин, а цибулини — до 12 годин. Після цього посадковий матеріал не потрібно мити або протирати.

Ну а найдешевший, на відміну від хімічних гормонів, порошкоподібний біостимулятор — це кориця. Просто свіжий зріз живця перед посадкою присипте порошком кориці.

За допомогою цих розчинів можна поливати саджанці, рослини після пересаджування, обробляти живці, щоб стимулювати їхній ріст, а також поливати рослини, які постраждали через коливання температури або просто потребують поштовху для відновлення.

Виноградник: як правильно вимочувати живці

Виноградник Як правильно вимочувати живці

Навіщо вимочувати виноградні живці, якщо ми їх однаково будемо вкорінювати на воді? А якщо вимочувати, то як: з повним зануренням або на дві третини?

Можна довго сперечатися і доводити необхідність вимочування чубуків, цитувати класиків і рекомендації академічної літератури. Куди простіше провести простий експеримент, як це зробив виноградар-любитель Юрій Єгорутін, озброївшись електронними вагами.

Результати вимочування живців протягом двох діб видно на фото. У першій ємності пучок живців занурений на 1 сантиметр, у другій — до половини довжини живця, у третій ємності живці занурені повністю, у четвертій — на 5 сантиметрів. Початкова вага пучків практично однакова. У перших трьох ємностях верхні і нижні зрізи оновлені, а в четвертій — ні. Як результат у четвертій ємності через закупорювання судин поглинання вологи мінімальне.

Як видно, під час вимочування з повним зануренням живці набрали максимум вологи, що дає гарний старт і суттєво скорочує час укорінення живців. Без ретельного вимочування і поновлення зрізів верхні бруньки на живцях можуть просто не розвинутися, тим паче, що проростання і вкорінення відбувається за рахунок поживних речовин, накопичених у чубуку. Якщо ви боїтеся, що вимочування видаляє частину глюкози з живців, робіть нижній зріз далеко від бруньки, а перед постановкою на воду оновлюйте зріз на відстані 1 сантиметр від нижньої бруньки, яку потім засліплюють.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що вимочування до трьох діб з повним зануренням або на дві третини абсолютно не шкодить живцям, навпаки, активує всі ростові процеси.

Бобові: спливання покаже

Бобові спливання спливання покаже

Звільнити горох і квасолю від зараженого шкідником насіння можна за допомогою сольових розчинів. Боби занурюємо в розчин кухонної солі (1 кілограм на 3 літри води). Заражене зернівкою зерно спливає. І ми навесні висіваємо тільки здорове зерно, яке дасть чудовий урожай.

Сад: ні хаотичним посадкам

Сад Ні хаотичним посадкам

Щоб плодові та ягідні чагарники почувалися комфортно, важливо кожній рослині відвести своє місце і підібрати відповідного сусіда.

Фундук і волоський горіх висаджуйте окремо, вони ні з ким не уживуться. Крім горіха на яблуню погано впливає горобина. З урахуванням несумісності за термінами обробки проти хвороб і шкідників, а також дозрівання врожаю поруч із яблунею і грушею не можна садити вишню, черешню і ягідні чагарники. Не варто садити поруч із яблунею і грушею ялицю, калину, бузок, троянду, чубушник.

Спільна посадка груші та ялівцю небезпечна зараженням плодового дерева іржею.

Вишня добре уживається зі сливою і черешнею, не любить сусідства зі смородиною, малиною і аґрусом. Не варто садити з вишнею червону горобину — остання хворітиме.

Небажано разом вирощувати аґрус і смородину через спільного шкідника — аґрусової вогнівки. Посилено розмножується малиново-суничний довгоносик при спільному вирощуванні малини і полуниці.

З іншого боку, сусідство дерев однакового виду корисне для взаємозапилення (це стосується груші, вишні, черешні, горобини червоної, обліпихи, деяких сортів сливи, жимолості, актинідії, лимонника, смородиново-аґрусових гібридів).

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції