Ось уже й другий травень на на воєнному станi. Як живуть одеські дворики? Ми постаралися заглянути за ворота, хоча справа ця непроста: вже п’ятнадцять місяців, як до кодових замків люди ставляться з особливою увагою – війна…
Тим часом біжить-поспішає: ось тільки зовсім нещодавно розповідали ми про воєнний одеський березень з його первоцвітами, про те, як надто похмуру квітневу погоду та тривожні новини намагаються скрасити квітневі квіти, а вже травень…
Не просто травень, а спекотний у всіх сенсах. Як і минулого року здається, що на тлі війни природа щосили намагається налаштувати на позитив. А одесити у старих дворах також намагаються навести красу.
Так само заклеєні-замазані таблички з назвами вулиць… Написи «бомбосховище» нагадують, що повітряні тривоги та прильоти – не страшний сон, а реальність. А там, за старою чи оновленою брамою – своє життя…
Ах, ці квіти в одеських двориках! Таке враження, що кожен шматочок двору перетворений нехай на крихітний, але оазис. Палисаднички у двориках так і манять, вони зараз – у зелені та квіткових «новинках»…
Настінні малюнки-картини, що оберігаються місцевими жителями старовинні цистерни-колодязі, залишки старих дворових кранів – теж визначна пам’ятка… З останків старого дерева створити ексклюзивний дворовий ліхтар? Будь ласка!
І навіть іграшки стають дворовими арт-об’єктами, якщо, звісно, «правильно» прилаштувати їх на доглянутих міні-полянках.
Мені здалося, чи коти в старих одеських двориках зараз якось особливо серйозні?.. Може (про всяк випадок), насторожено зустрічають непроханого гостя: і навіщо це він на нашу територію проник?
Другий військовий травень наближається до кінця… Телеграм-канали поспішають заспокоїти, що «гуркіт, який ви чуєте – це гуркіт грому, не лякайтеся».
До речі, саме сьогодні довелося мені почути під час вояжу старими одеськими двориками від однієї літньої одеситки: «Мені вже не страшно! Втомилася боятися!..»
Читайте також: Октябрь по-одесски: заглянем в старые дворики?
Фото автора