Новини Одеси та Одеської області

Чому вода з крана б’є струмом: хто винний і що робити?

Чому вода з крана б’є струмом: хто винний і що робити?

Якщо вас вдарило струмом від води або кран б’є струмом, значить десь стався витік. Не підпускайте дітей до раковини і зв’яжіться з електриком. Не залишайте цю подію поза увагою.

Розберімось, чому вода б’є струмом та як можна вирішити цю проблему.

Чому вода на кухні або у ванній «щиплеться»?

Одна з основних причин через те, що вода в крані б’є струмом — несправність побутових приладів, які контактують з проточною водою. Це пральні машини, водонагрівачі, бойлери та посудомийки. Ізоляція нагрівального елемента порушується, на ТЕНі з’являються тріщини і вода отримує небезпечний потенціал.

Також б’ється струмом вода з крана, якщо в квартирі стара проводка або пошкоджена ізоляція. Таке часто відбувається, коли стіну свердлять або вкручують шурупи. Витік струму піде по штукатурці, особливо якщо волога стіна, і потенціал може потрапити на трубу водопостачання або металевий змішувач.

Іноді винні сусіди, які «накидають» на батарею, чавунну ванну або трубу водопостачання провід заземлення. Вони роблять це, щоб безпечно користуватися своїми електроприладами. В результаті наражають на небезпеку всіх інших. У жодному разі не можна «заземлятися» до батареї або труб водопостачання, попри те, що вони йдуть у землю. При витокові струму можуть постраждати люди, які користуються водою або торкаються батарей опалення.

Читайте також: Монтаж електричного опалювального котла — як встановити обладнання

Наскільки це може бути небезпечним?

Чому вода з крана б'є струмом

“Пощипування” струмом від води з крана — це привід для занепокоєння. Не залишайте проблему без уваги, сподіваючись, що з часом все пройде. Може стати тільки гірше, і ви отримаєте серйозний удар струмом. Обов’язково зверніться до електрика.

Шкіра людини чинить опір проходженню електричного струму. Але якщо на руках подряпини чи відкриті рани, то небезпека зростає. Опір тіла залежить від типу шкіри, віку та багатьох інших причин. Літню людину вода з крана може легенько «ущипнути», тому що шкіра на долонях грубіша, а дитина може отримати серйозніший удар. Не варто покладатися лише на свої особисті відчуття, подумайте про своїх домочадців.

Істотну роль грає чинник готовності людини до удару струмом. Несподіваний удар призводить до тяжких наслідків. Крім того, люди в стані втоми, депресії та алкогольного сп’яніння більш чутливі до струму, що протікає.

Що можна зробити, щоб вода з крана не била струмом?

Щоб визначити, чи це змішувач б’є струмом або інша причина — спробуйте відключати електроприлади від мережі по черзі. Якщо удари струмом від води припиняться, винен один із приладів. Віддайте його у ремонт або замініть.

Пошуком пошкоджень у проводці мають займатися лише фахівці. Професійні електрики мають прилад для вимірювання опору ізоляції — мегаомметр. Їм можна визначити, на якій ділянці проводки є пошкодження.

Витоку струму повинні йти в землю, а не на людину. Для цього в квартирі має бути працююче заземлення, а також влаштування захисного відключення (ПЗВ). Якщо бойлер зламається і електричний струм потече з Тена по воді, то ПЗВ автоматично знеструмить лінію.

Читайте також: Що робити одеситам, якщо їхнє майно постраждало внаслідок стрибка напруги?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції