Одесити в соцмережах повідомляють про загибель мешканців ставків у парку Перемоги. Перед цим вода змінила колір. Ми звернулися в мерію по пояснення, але там причини того, що сталося, називають які завгодно, тільки не якість води.
При цьому раніше екологи попереджали, що вода може бути небезпечною через цвітіння водоростей. Що ж кажуть у КП “Сервісний центр”, яке відповідає за обслуговування ставків?
Незвичайний – коричневий колір води в ставках парку Перемоги з початку березня привертає увагу одеситів. Проби води, які періодично беруть у водоймі, не дають підстав турбуватися про благополуччя мешканців ставків: у них трохи підвищені показники тільки за кальцієм і магнієм.
Читайте також: Вода в одеському парку Перемоги може бути небезпечною, – біолог
Однак, останнім часом у соціальних мережах з’явилися фотографії загиблих черепах і риб. Що могло послужити причиною їхньої загибелі?
У КП “Сервісний центр” підтвердили, що якість води не могла призвести до загибелі тварин. З’ясування обставин того, що відбувається, показало, що зі ставків намагаються виловлювати рибу рибалки, хоча це й заборонено. Будучи виявленими, порушники спішно тікають, залишаючи улов. Повернути рибу у водойму після цього вже не можна – виловлена з води, на березі, вона швидко гине.
Щодо черепах, то деякі з них гинуть, наївшись пластику – найчастіше залишків пакетів, у яких відвідувачі парку принесли канапки для себе або підгодівлю для птахів. У КП “Сервісний центр” ще раз нагадали, що підгодовувати мешканців не варто, і вже, звісно, поліетиленові пакети не повинні опинятися в ставках.
Можливо, поліпшити ситуацію допомогло б повне очищення ставків зі спуском води. Але це дуже дорога процедура, і в нинішніх умовах знайти на неї кошти не представляється можливим.
Випадки загибелі черепах і риб у ставках були й раніше. Так, навесні 2018-го року одесити натрапили на купу сміття з напіврозкладеними останками тварин. Тоді водні мешканці загинули під час осушення нижнього ставка, а комунальники вирішили не морочитися з утилізацією трупиків. Утім, у КП “Сервісний центр” свою причетність до цього заперечували.
Минулого року в ставках було виявлено шість загиблих черепах. На думку директора одеського зоопарку Ігоря Бєлякова, те, що трапилося, може бути результатом природного відбору.
“Під час виходу зі сплячки частина тварин дійсно гине, і тут немає нічого дивного. Якщо ж ми говоримо про масовий мор, то він може бути викликаний або перепадами температури, або скиданням у водойму якихось агресивних речовин. Говорити про перше явище не доводиться, у цю пору року жодні перепади нашкодити черепахам не можуть, друге явище також малоймовірне, оскільки кількість загиблих черепах незначна”, – зазначив він.
Сьогодні, 4 липня 2025 року, через планові роботи на міських електромережах деякі одесити до вечора… Read More
Одеський театр юного глядача імені Юрія Олеші офіційно став академічним театром. Це визнання багаторічного внеску… Read More
Завідувач кладовища одного з комунальних підприємств в Одеському районі «продавав» місця для поховання. Read More
Ну от вже й липень з його спекою, черговими прильотами та, звісно, «гарячим» Привозом з… Read More
У неділю, 6 липня 2025 року, в Одесі відкриється виставка «Жінки, які пережили Голокост». Подію… Read More
Усім привіт і доброго ранку, а дня виключно позитивного! Так-так, усім ворогам на зло, хоч… Read More