Статті

Про що говорять цифри: скільки людей з інвалідністю проживає в Ренійській громаді

У Ренійській громаді на обліку в управлінні соціального захисту населення стоять 2446 осіб з інвалідністю. З них 1250 проживають у місті Рені, 1196 — у селах Ренійської громади.

Нагадаємо, видання «Одеське життя» проводить опитування з метою показати, як суспільство, на прикладі Любашівської, Зеленогірської, Ренійської та Балтської громад сприймає і приймає людей з інвалідністю.

Групи інвалідності бувають різними: у громаді мешкають 220 осіб, які через хвороби не можуть піднятися з ліжка або, у кращому разі, можуть це зробити за допомогою близьких.

Серед людей з інвалідністю, які стоять на обліку, 125 — діти.

— Однак далеко не всі люди стають на облік і отримують відповідні виплати, — каже начальник управління Маргарита Іванова. — Тому названі цифри не відображають дійсність. Людей з особливими потребами насправді більше. До них можна зарахувати і людей похилого віку: вони не мають статусу інваліда, проте проблем із пересуванням у них предостатньо.

Якій частині населення потрібні пандуси, додаткові поручні, ліфти та інші інженерні споруди? Якщо відштовхуватися від перепису населення 2001 року, коли в Ренійському районі проживало 36 тисяч людей, то людей з особливими потребами серед них було 7%. З огляду на те, що за останні двадцять років із громади виїхала значна кількість працездатних громадян — на заробітки за кордон, можна припускати, що відсоток людей з інвалідністю вищий.

За групами інвалідності в Рені:

  • перша група — 128 осіб
  • друга група — 569 осіб
  • третя група — 553 особи

Матеріал підготовлений завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші «Німецького фонду Маршалла з США» та «Українського Медіа Фонду»

Share
Антонина Бондарева

Училась в Киевском национальном университете им. Т.Г. Шевченко, однако настоящим университетом для меня стала районная газета «Ренийский вестник». Исколесила все Придунавье, 14 лет работая собкором газеты «Одесские известия». В последние 7 лет увлечена созданием видеорепортажей (ютуб-канал «Новости Рени»). Сотрудничество с редакцией газеты «Одесская жизнь» для меня – это возможность рассказать, насколько интересен южный регион Одесчины, где живут и работают уникальные люди

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16