Водонагрівачі є у кожному будинку. Користуючись цим побутовим пристроєм потрібно пам’ятати про те, що він потребує догляду та своєчасного очищення, інакше термін його служби значно скоротиться. Що потрібно знати про догляд за водонагрівачем?
Навіщо проводити чистку бойлерів?
Виробники водонагрівачів рекомендують регулярно проводити профілактичне очищення. Це вигідніше, аніж робити капітальний ремонт виробу чи купувати новий. Тим більше, що чистка бойлерів у Києві не триватиме багато часу, якщо доручити вирішення цього питання професіоналам, які працюють у компанії «Труболюб».
Якщо не проводити чистку бойлера, накипу в ньому ставатиме дедалі більше. Внаслідок цього на трубчастому електронагрівачі (ТЕН) бойлера утворюватиметься дуже сильний утеплювач, тому нагріти воду стане майже неможливо. В результаті буде заміна ТЕНу, оскільки через накип він нагріватиме не воду, а сам себе і рано чи пізно згорить. Разом з ТЕНом швидше за все буде потрібна і заміна магнієвого анода. Саме цей пристрій відповідає за розвиток корозії. Якщо не замінити анод вчасно, корозія може пошкодити бак бойлера зсередини, а це означає, що доведеться купувати новий водонагрівач. Щоб цього не сталося, потрібно підтримувати водонагрівач в порядку.
Як часто потрібно очищати водонагрівач?
Співробітники компанії «Труболюб» розповідають, що частота очищення бойлера залежить від кількох нюансів, наприклад, від:
- частоти використання;
- температурний режим;
- якості води;
- кількості попередніх чисток.
Враховуючи всі нюанси, чистити бойлер рекомендується раз на рік. Якщо вода дуже жорстка, то процедуру потрібно проводити два, а то й тричі на рік.
Якщо ви помітили, що зменшився напір гарячої води, вода гріється довше звичайного, при нагріванні води бойлер видає сторонні звуки, а також, якщо тече іржава вода – це означає, що настав час викликати майстрів, які за кілька годин впораються з вашою проблемою і бойлер буде як новенький.
Чому краще скористатися послугами професіоналів?
Якщо ви не хочете залити сусідів, зливаючи воду з бойлера, або зовсім вивести його з ладу, тому що раніше ніколи не проводили очищення самостійно, то найкраще викликати для цих робіт професіоналів.
Майстри акуратно зіллють воду з водонагрівача, розберуть його, проведуть чистку, а потім усі зберуть назад та перевірять роботу бойлера. Компанії для очищення водонагрівачів у своїй роботі не використовують такі народні очищувачі, як, скажімо, лимонна кислота. Вони застосовують сучасну побутову хімію, яка очистить бойлер від накипу. Також позбавить неприємного запаху, який з’являється в бойлері від мікроорганізмів, що там утворилися.