Новини Одеси та Одеської області

Чи загрожує Одесі «ядерна бомба» з Придністров’я

Чи загрожує Одесі «ядерна бомба» з Придністров’я

Російська пропаганда зараз розганяє істерику щодо “вторгнення” ЗСУ, що готується, в Придністров’ї і погрожує у відповідь підірвати склади в Колбасній. Чи це загрожує чимось Одесі.

Ситуацію прокоментував Олександр Коваленко, військовий експерт та аналітик.

Олександр Коваленко вважає, що насправді сама росія готує вторгнення до Молдови, а міфічну загрозу “ПМР” з боку України може використати як привід.

“Вторгнення” ЗСУ у Придністров’я – привід для Росії напасти на Молдову

З іншого боку, російських військ у “ПМР” і сил місцевих формувань недостатньо для такої операції як захоплення країни, особливо якщо на допомогу Молдові прийдуть ЗСУ.

«Їх контингенту, а також НВФ „ПМР” вистачить для того, щоб захопити низку населених пунктів та міст у Молдові та провести силову операцію в Кишиневі, але критично не вистачить для того, щоб протистояти ЗСУ. Сподіватися лише на те, що ЗСУ не втрутиться – безглуздо. Тому пішла хвиля про підрив Колбасної», – каже Коваленко.

На складах Колбасної нині перебуває від 19 тис до 22 тисяч тонн боєприпасів різної номенклатури. Просто для розуміння, 19 тисяч тонн, наприклад, 152-мм снаряда це близько 380 тисяч пострілів, що у свою чергу можна порівняти з майже 3 місяцями безперервної роботи артилерії.

Але, на думку експерта, все це перебільшено, бо на складах там не лише артилерійські снаряди, а й патрони, міни, авіаційні бомби, танкові постріли. І всю цю масу порівнюють з вибуховим ефектом від атомної бомби в 10 кілотонн.

склади озброєнь у ковбасній на карті

На складах в Колбасній в даний час знаходиться від 19 тисяч до 22 тисяч тонн боєприпасів

“Ядерна бомба” в Колбасній не така небезпечна як це представляють

«Тобто у разі надання допомоги Молдові Україною суїцидали можуть підірвати Колбасну?», – запитує Олександр Коваленко.
І продовжує: «Якоюсь мірою це може здатися логічним, адже надаючи допомогу Молдові ЗСУ в обов’язковому порядку зачистять Придністров’я і 100% запросять у Кишинева добро на вивіз боєприпасів із Колбасною. Іншими словами, та не дістанься ти нікому чи, краще залишайтесь осторонь взагалі!»
Підрив складів у Колбасній не такий страшний, як може здатися на перший погляд. І порівняння з вибухом від ядерної бомби в 10 кілотон дуже натягнуте. Тому є кілька причин:

  • По-перше, тому що склад якщо і підірвуть, то не єдиним імпульсом, а за ланцюговою реакцією, тому сплеск енергії буде меншим ніж 10 кілотонн.
  • По-друге, значна частина боєприпасів знаходиться під землею, а тому зовнішній ефект буде погашений саме цим фактором.
  • По-третє, і це найголовніше, найбільшу шкоду буде завдано найневизнанішій клоаці (Придністров’ю – ред.).

Підрив Колбасної знищить не Одесу, а Придністров’я

склади озброєнь у ковбасній

Склади озброєнь у Колбасній, зняті з дрону

Адже поряд зі складами знаходяться Цементний та Металургійний заводи – у Рибниці, одні з небагатьох підприємств у “ПМР”, які хоча б працювали до 2022 року і є об’єктами в полі інтересів місцевої олігархічної монополії “Шериф”. Тобто такий сценарій явно не влаштує місцеві “еліти”.

Але значно важливіше те, що на території заводів розміщені могильники з радіоактивними відходами, які не бажано турбувати. Тобто, у Колбасній має бути тиша та гладь, що на користь самих же російських окупантів та їхніх агентів, адже інакше буде гірше за них.

Тому Олександр Коваленко приходить до висновку, що командування російських окупаційних військ зараз має «неабиякий тремор рученят». Адже ситуація їх підводить до дій, але наслідки цих дій не вселяють оптимізму, а навпаки – «з усіх боків одне суцільне фіаско».

Читайте також:

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: