Новини Одеси та Одеської області

Чи хочуть одесити перенести 8 березня на 25 лютого? – опитування (відео)

В Україні можуть скасувати святкування 8 березня та запровадити нове свято – День української жінки, який будуть відзначати 25 лютого, на день народження письменниці Лесі Українки. «Одеське життя» запитало одеситів, що вони думають з приводу перенесення 8 березня на 25 лютого.

Що сталося з 8-м березня?

13 лютого до Верховної Ради подали законопроект, який передбачає скасування в Україні 8 березня як державного вихідного. За думкою авторів документа, це допоможе «усунути комуністичні рудименти». В багатьох країнах світу 8 березня не є державним вихідним, а в Україні цього року на це свято не будуть відпочивати через запровадження воєнного стану.

Як альтернативу 8-му березня, депутати запропонували створити окреме українське свято – День української жінки, який будуть відзначати 25 лютого, у день народження Лесі Українки – найвідомішої національної письменниці та громадської діячки.

Держава надала можливість кожному українцю оцінити ідею скасування 8 березня. Для цього у застосунку «Дія» було створено відповідне опитування, яке завершилося 6 березня. Це опитування стало наймасштабнішим за всю історію голосувань у «Дії» – в ньому взяли участь 2,1 мільйона українців. Більшість учасників висловилися за те, щоб залишити 8 березня державним вихідним. Такий варіант обрали понад 1,3 мільйона українців.

За словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченко, результати опитування у «Дії» будуть враховані під час голосування за законопроект у Верховній Раді.

Чи готові одесити відмовитися від 8 березня?

Вікторія: «Мені не дуже зрозуміло, чому 8 березня – погана дата? Хіба вона з росії пішла? Якщо 8 березня – це європейські цінності, хай залишаються. Якщо не «русня» впровадила цю традицію, то навіщо її скасовувати? Хай жінки собі відпочинуть у цей день, і це буде державний вихідний, як і всі ці роки. Я вважаю, що 8 березня краще, ніж 25 лютого, бо це вже весна. І дивіться: 14 лютого, потім 25 лютого буде, – тоді як нашим чоловікам встигнути купити стільки подарунків? Хай буде перерва невеличка між цими днями».

Лариса: «Я до скасування 8 березня ставлюся позитивно та вважаю, що настав час змінювати всі свята, які були пов’язані з нашим минулим життям. Я думаю, що 8 березня люди все одно відзначатимуть, але я вважаю, що офіційно такого свята не повинно бути. А перенесення жіночого дня на 25 лютого я схвалюю. У нас має бути більше наших українських свят. Я сама з Херсона, переселенка. Нам зараз особливо хочеться, щоб все у нас було українське».

Дмитро: «Я думаю, що скасування 8 березня – це приблизно те саме, що знесення пам’ятника Катерині II в Одесі. Більшості було все одно, але ті, хто підтримував знесення, були активнішими, а решта просто не висловила свою думку – тому пам’ятник і знесли. Думаю, приблизно те саме буде і з 8 березня. Ну, перенесуть, так і житимемо. Але, на мою думку, це не має сенсу. 8 березня – день собі та день, навіщо його скасовувати? Хоча якщо вже й переносити свято, то 25 лютого – дата цілком логічна. І все-таки краще жіночий день залишити в березні, як ми звикли».

Світлана: «Загалом можна перенести свято на 25 лютого, як планували. Це ж наша жінка, Леся Українка, наша патріотка, тож, може й треба вітати українських жінок у її день народження. Але до 8 березня я звикла, я вже все-таки пенсіонерка, тому якось за мого життя хотілося б, щоб 8 березня теж залишилося святом. Але вітати жінок 25 лютого я не проти».

Лариса: «8 березня було жіночим днем завжди, навіть коли ще Радянського Союзу не було. Я про це читала. Навіть мусульманкам дозволяли знімати паранджу цього дня. Тож я вважаю, що 8 березня треба залишити державним святом. Але зробити 25 лютого днем саме українських жінок – також гарна ідея, бо в країні мають бути свої, національні свята. Я думаю, варто залишити обидві дати, вони не заважають одна одній».

Ігор: «Все тече, все змінюється. Я вважаю, треба бути гнучкими, дивитися в корінь свят, питати людей якнайкраще, і потім уже приймати рішення. Я думаю, що 8 березня – це зайвий привід відпочити, привітати наших прекрасних жінок, щоб за цим святом не стояло. А щодо перенесення жіночого дня на 25 лютого, якщо Леся Українка не буде проти, то я теж не проти».

Анастасія: «Ми все одно робитимемо те, що нам диктують. І все-таки я звикла до того, що жіночий день – це 8 березня, я виросла із цим святом. Таким воно й залишиться, принаймні, у мене в душі. До святкування 25 лютого я непогано ставлюся, це достатньо патріотично, але для мене таки ближче 8 березня».

Людмила: «Ми завжди святкували Міжнародний жіночий день 8 березня. Я вважаю, що його треба залишити. Я анітрохи не проти, щоб 25 лютого відзначали День українських жінок. Леся Українка – наша письменниця, щоправда, мешкала вона не в Україні, але це вже інше питання. Вона була українкою. Я за те, щоб на її день народження теж було державне свято, але вважаю, що 8 березня потрібно залишити хоча б для жінок старшого покоління. Ми звикли до 8 березня і хочемо відзначати його й надалі».

Дмитро: «Я не жінка, мені сказати складно, чи варто скасовувати 8 березня, але я знаю, що для людей старшого покоління це буде досить болісно. Я намагаюся поважати традиції старших, і вважаю, що 8 березня для них таки має залишитися святом. Для молодого покоління не думаю, що скасування 8 березня стане проблемою. Але перенесення жіночого дня на 25 лютого я не підтримую. День народження Лесі Українки знаходиться надто близько до всім нам відомої  «поганої дати» 24 лютого. Якщо й переносити свято, то ближче до теплої пори року. Хоча мені як чоловікові особливо немає різниці, коли дарувати квіти жінкам».

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції