Новини Одеси та Одеської області

Біженців з Одеси, серед яких інваліди та діти, заблокували в Румунії

Біженців з Одеси, серед яких інваліди та діти, заблокували в Румунії

14 біженців з України, діти, яким необхідне лікування, та інваліди, фактично заблоковані в центрі для біженців у Румунії після того, як їм відмовили у в’їзді до ЄС.

За що затримали три сім’ї з шістьма дітьми

Евакуаційний автобус був відправлений з Кишинева у суботу німецькою благодійною організацією «Be an Angel». На борту перебували 72 особи, переважно жінки та діти з Одеси, Херсона, Харкова та Миколаєва. Багатьом із них необхідна медична та психологічна допомога. 25 людей прямували до Зальцбурга (Австрія), де на них чекали представники Червоного Хреста для надання медичної допомоги та розміщення у шпиталях. 47 прямували до Мюнхена, Німеччина.

Три сім’ї, 12 осіб, 6 дорослих та 6 дітей, були затримані в суботу молдавським прикордонним контролем на румунсько-молдавському кордоні через те, що неповнолітні члени сімей подорожували за свідоцтвом про народження. Після тривалих переговорів румунські прикордонники дозволили перетнути кордон, але з умовами розміщення та знаходження українців у центрі для біженців у Яссах. Вони не можуть вільно пересуватися чи залишити країну.

Жінку без кінцівки не пропускають у Австрію для отримання протезу

У неділю на угорсько-молдавському кордоні угорські прикордонники не дозволили перетнути кордон двом жінкам похилого віку. Одна з яких, 76-річний інвалід, вона прямувала до Зальцбурга для лікування та отримання протеза.

Вони також були доставлені до Яс, і знаходяться там на тих самих умовах.

«Окрім усіх бюрократичних та юридичних питань, чисто по-людськи, я не розумію мотивацію дій прикордонників. Як можна перешкоджати перетину кордону трирічного хлопчика із зони бойових дій, якому потрібна медична допомога, як можна відмовляти його сім’ї в надії?», – коментує ситуацію засновник Be an Angel, Андреас Тоелке.

Be an Angel звертається до всіх організацій та державних установ із проханням вплинути на ситуацію.

Be an Angel – благодійна організація, заснована німецьким журналістом, Андреасом Тоелке, з офісами в Одесі, Німеччині та США. Основний вид діяльності – безплатна евакуація українців до Німеччини та інших країн ЄС. Багато хто з них вирушає на безплатне лікування до європейських клінік. За рік Be an Angel евакуював 19 000 людей з України. В основному це люди з окупованих територій та прифронтових зон. Діяльність фонду фінансується шляхом пожертвувань. https://be-an-angel.org/en/

Контакт: Telegram +380667990037.

Фото ілюстративне

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: