Театральная площадь в Одессе
1000 грн від держави на передплату друкованих медіа

Після будівництва Оперного театру міська влада задумалася про те, як оформити Театральну площу. Відомий архітектор Георгій Торічеллі у 1830-х роках побудував склади театру, спроектував огорожу скверу Пале-Рояль, однойменний торговий комплекс та багато іншого, проте завершити свій проект не встиг.

Театральная площадь в Одессе, 1897 год
1897 рiк

На картині Карло Боссолі «Вигляд Одеси», яка була написана в 1843 році, художник зобразив Театральну площу такою, якою її бачив Торічеллі. Англійський клуб і театр знаходилися на одній осі, а простір з обох боків обмежували будівлі в класичному стилі, утворюючи прямокутник. Вся ця пишність була прикрашена арками, скульптурами та колонами.

Пізніше на території Театрального саду було розбито квіткові клумби, влаштовано газони та висаджено живоплоти. Сад не раз перебудовували – змінювалося планування та форма газонів, з’являлися та зникали алеї.

Старая Одесса, 1910 год
1910 рiк

Однією з прикрас Театрального саду, яку можна побачити і сьогодні, є чавунні сходи, що ведуть від провулка Чайковського. Вона була спроектована архітектором Яковом Ускатом та відлита на ливарному заводі Василя Рестеля. Її огорожі прикрашені зображеннями арф, гербами Одеси та одинарними ліхтарями.

Театральная площадь, Фонтан
Наш час

У 1925 році з дачі поета та перекладача Олександра Биска було перенесено та встановлено в центрі саду скульптуру-фонтан «Молодість», яку пізніше перенесли до будівлі Англійського клубу. А на його місці влаштували інший фонтан – з великими круглими чашами та підсвічуванням. Крім того, після війни в Театральному саду було висаджено знамениті софори, і з того часу вид саду суттєво не змінювався.

Ірина Сорокіна

Джерело: archodessa.com

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі