Ключові моменти:

  • Вирішення сміттєвої та енергетичної криз. Підприємство кардинально зменшить завантаженість міських полігонів та обсяги захоронення відходів. До того ж вироблятиме теплову та електричну енергію. 
  • Є побоювання щодо його розташування прямо у місті (Пересипський район). Тішить тут те, що корейська технологія WtE вже є перевіреною. Аналогічне підприємство з успіхом працю в польській столиці Варшаві. 
  • Фінансуватися проєкт буде коштом пільгового кредиту, ерез корейський фонд  EDCF. На будівництво має піти 3-5 років. 

Сміттєва криза Одеси: проблема, що потребує рішення

За останні роки проблема утилізації сміття в Одесі лише загострюється. Міський полігон “Дальницькі кар’єри” переповнений, там є складнощі з утилізацією сміття. Новий завод має кардинально змінити цю ситуацію.

Підприємство працюватиме за технологією waste-to-energy (WtE, зі сміття в енегрію) — сучасним методом, який широко використовують у Європі. Сміття спалюють при високій температурі, а виділену енергію перетворюють на електрику та тепло для опалення будинків.

— Наш проєкт — не просто про відходи. Він про енергію, екологію, незалежність”, — пояснює заступниця міського голови Ганна Позднякова. — Завод зможе переробляти залишкові побутові відходи після сортування, які зараз просто захоронюють на полігонах.

Енергії, яку виробляє завод, вистачить для забезпечення електрикою кількох тисяч квартир, а тепло можна використовувати для централізованого опалення районів. Це особливо актуально в умовах енергетичної кризи через російські атаки на українські енергетичні об’єкти. 

Золу та шлаки, які залишаються після спалювання, планують переробляти у будівельні матеріали. Таким чином, від сміття практично нічого не залишається для захоронення.

За планами, завод дозволить в два рази зменшити кількість мусора, який потрібно відвозити на полігон. Вартість проєкту оцінюють у 300 мільйонів доларів. Кошти для будівництва надійдуть у вигляді пільгового кредиту через корейський фонд  EDCF.

Безпека для мешканців: відповіді на головні питання

Проте розташування заводу в межах міста, у Пересипському районі,  може викликати занепокоєння мешканців. Питання: “Чи безпечно жити поряд із таким підприємством?”, є дуже резонним.

За словами чиновників, застосована корейська технологія відповідає найсуворішим європейським стандартам. Аналогічний завод уже успішно працює у Варшаві, не створюючи проблем для довкілля. Система очищення викидів настільки ефективна, що сучасні сміттєспалювальні заводи вважаються екологічно безпечними.

Документацію проєкту розробляли експерти з ЄС та Кореї, дотримуючись усіх міжнародних норм безпеки. Будівництво триватиме 3-5 років із залученням корейських інвестицій.

Для Одеси це означає вирішення одразу кількох проблем: позбавлення від сміттєвих завалів, отримання додаткової енергії та зменшення екологічного навантаження на довкілля.

Раніше ми повідомляли, що інформація про фінансування Швецією будівництва сміттєпереробного заводу в Одесі була спростована в Одеській ОВА.

Читайте також: 

На Одещині планують завод “зеленого” водню: деталі проєкту та фінансування

 

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі