Новини Одеси та Одеської області

Як бачать війну в Україні у світі: перші шпальти провідних газет 20 червня

Як бачать війну в Україні у світі: перші шпальти провідних газет 20 червня

Теми: Великобританія та його союзники мають бути здатні перемогти Росію у бою; Путін не приховує імперські амбіції; Війна Путіна перетворила Україну на Ізраїль Європи.

Головні теми:

 • Велика Британія та їхні союзники повинні бути спроможні перемогти Росію в бою
 • Німеччина запустить вугільні електростанції щоб знизити залежність від російського газу
 • Росія постачає в Австрію вдвічі менше природного газу. Уряд вирішує відновити роботу законсервованої вугільної електростанції для виробництва електроенергії
 • Війна Путіна перетворила Україну на Ізраїль Європи – італійська газета
 • Макрон, як і раніше, хоче говорити з Путіним, але його український колега Зеленський не думає, що російський президент готовий щось чути
 • НАТО очікує тривалої війни в Україні
 • Зеленський після візиту до прифронтового району пообіцяв повернути окуповані Росією території на півдні. Переговорів до серпня не буде
 • 2027 рік – найоптимістичніший сценарій святкування вступу України до ЄС, про це говорять литовські депутати Європарламенту
 • «Gazeta Wyborcza» – Цей номер видання підготували біженці до всесвітнього дня біженця. На першій шпальті стаття українського редакторки «Міф про ксенофобію поляків руйнується» і данні досліджень що більш ніж 73 відсотків поляків допомагають українцям
 • З початку війни Португалія прийняла 43 тисячі біженців. Прибуття з інших країн сповільнилося. Багато з них хочуть повернутися до України
 • Федеральний уряд Швейцарії закликає українців повернутися до дому
 • Геотермальна вода замість газу із Росії. Енергетичний перехід Швейцарії
 • Ізраїлі, намагається не приймати чиюсь сторону і не робити чітких заяв щодо війни в Україні це визиває невдоволення в Росії та в США – ізраїльська газета
 • Ізраїль проголосував за засудження вторгнення Росії на Україну в ООН усіма голосами, а міністр закордонних справ Яїр Лапід неодноразово висловлювався проти війни та звинувачував Росію у військових злочинах.
 • Останнім кроком Росії проти Ізраїлю є поширення проекту резолюції Ради Безпеки ООН, яка засуджує бомбардування міжнародного аеропорту в Дамаску, відповідальність за яку Росія поклала на Ізраїль.
 • США відкидають нові претензії Китаю щодо Тайванської протоки
 • Продовольча криза означає, що світ має об’єднатися через Україну, прогнозують у 2023 році на 40-50 відсотків меншій вражай в Україні
 • Путін більше не приховує імперських амбіцій. Лідер відмовляється від погляду «денацифікації» і каже, що його обов’язок – «повернути» Україну.
 • «Росія не кришталево чиста. Росія така, якою вона є», — сказав Сергій Лавров в інтерв’ю Бі-бі-сі, коли його запитали про доповідь ООН про звірства, скоєні в селі на півночі України. “І нам не соромно показувати, хто ми є”.

Велика Британія

«The Times» – «Британська армія «має бути в бойовій готовності для Росії»

Новий командувач британської армії приготувався до швидкої мобілізації військ у Східну Європу і заявив, що життєво важливо, щоб вони та їхні союзники «спроможні перемогти Росію в бою».

Генерал сер Патрік Сандерс заявив, що він був першим начальником Генерального штабу з 1941 року, який «взяв на себе командування армією в тіні сухопутної війни в Європі».

Новий командувач британської армії приготувався до швидкої мобілізації військ у Східну Європу і заявив, що життєво важливо, щоб вони та їхні союзники булі «спроможні перемогти Росію в бою».

Генерал сер Патрік Сандерс видав «бойовий клич» усім чинам, а також державним службовцям у вигляді службової записки, в якій йшлося про те, що конфлікт в Україні зміцнив основну мету армії — «бути готовим боротися і перемагати у війнах на суші».

Високопоставлені військові діячі заявили, що втручання, здійснене минулого четверга під час його першого тижня роботи, стало нагадуванням уряду про необхідність інвестувати в наземні можливості. Минулого року Борис Джонсон заявив, що “стара концепція ведення великих танкових битв на території Європи закінчилася”.

«The Daily Telegraph»

 1. «Німеччина запустить вугільні електростанції»

Прагнення покінчити із залежністю від російського газу пов’язане з тим, що суперник у керівництві закликає прем’єр-міністра знизити податки на енергію

НІМЕЧЧИНА має намір знову відкрити законсервовані вугільні електростанції для боротьби з високими цінами на газ, чинячи тиск на Бориса Джонсона, вимагаючи зменшити податки на рахунки за електроенергію для домашніх господарств.

Уряд Німеччини ухвалить надзвичайні закони для відновлення роботи вугільних електростанцій, оскільки Європа робить кроки, щоб впоратися зі скороченням постачання енергії з Росії.

Інші заходи, про які було оголошено вчора, включали нові стимули для компаній, щоб вони використовували менше газу.

Це спонукало Тома Тугендхата, голову комітету із закордонних справ Палати громад та потенційного суперника Бориса Джонсона у керівництві, закликати до зниження податків на енергію.

Пан Тугендхат сказав: «І ми, як і раніше, стягуємо з людей додатковий податок на рахунки за опалення. Оподаткування сімей, коли Німеччина, Китай та багато інших країн просто спалюють більше вугілля, є непослідовним. Нам треба працювати разом, а не просто скорочувати викиди вдома».

Зросла тривога щодо перспективи вичерпання запасів палива, оскільки країни розірвали зв’язки з Росією через війну в Україні. Минулого тижня Кремль скоротив потоки газу газопроводом «Північний потік» до Німеччини на 60% в рамках кампанії тиску, що посилюється.

Учора міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив: «Щоб скоротити споживання газу, потрібно менше газу використати для вироблення електроенергії.

Він додав, що повернення вугільних електростанцій було «болючим, але абсолютно необхідним». Це відбувається в той час, коли Британія стикається з різким зростанням рахунків за електроенергію, які мають знову збільшитись наприкінці цього року з подальшим підвищенням цінової межі, якраз на тлі кризи вартості життя.

Прем’єр-міністр розкритикував, що він порушив обіцянку, дану до Brexit, про зниження 5-відсоткового ПДВ на рахунки за електроенергію, оплачувані домогосподарствами.

Рахунки за електроенергію, як очікується, зростуть до 3000 фунтів стерлінгів до кінця року, коли у жовтні буде скинуто межу цін з урахуванням оптових цін на газ до серпня.

Минулого місяця уряд запровадив податок на непередбачені витрати нафтогазових компаній у розмірі 25% для фінансування підтримки домогосподарств.

Аналітики консалтингової компанії з нафти та газу Wood Mackenzie прогнозують, що до січня в Європі можуть закінчитись запаси газу, якщо Кремль закриє крани.

До вторгнення Росія постачала Німеччині трохи менше третини свого газу. У 2021 році Великобританія покладалася на отримувала з Москви менш ніж на 4 відсотки від загального обсягу постачання газу.

Згідно з планами, Німеччина більше покладатиметься на свої вугільні електростанції для виробництва електроенергії, а законопроект обговорюватиметься у верхній палаті парламенту країни на початку липня.

Планується нова система аукціонів, щоб стимулювати промислові компанії до економії палива, яке потім можна буде здати на зберігання.

«Edinburgh Evening News» – «Edinburgh Evening News» – «Дякую, Единбург». Українці починають працювати в місті після того, як столиця прийняла 5000 людей, які втікли від війни після російського вторгнення

Європа

Австрія. «Der Standard» – «Повітряні нальоти на Київ»

Українську столицю знову атакували з повітря. Президент Зеленський обіцяє відвоювати південь.

«KURIER» – Газова криза уповільнює захист клімату: уряд покладається на вугілля

План на випадок непередбачених обставин: якщо Росія припинить постачання, вугільна електростанція має почати працювати.

«Kleine Zeitung» – «З вугіллям проти газової кризи»

Росія постачає в Австрію вдвічі менше природного газу. Урядовий кризовий кабінет вирішує відновити роботу законсервованої вугільної електростанції в Меллаху для виробництва електроенергії

«Vorarlberger Nachrichten» – «Перспектива вступу України як символічний крок».

Цього тижня глави держав і урядів ЄС обговорюють перспективи вступу України. Якби вона отримала статус кандидата, це було б символічним кроком, пояснив колишній комісар ЄС Франц Фішлер в інтерв’ю ООН.

Але надання комусь статусу кандидата – це одне, «погодитися на членство – це інше». Вся справа в грошах. Довгі переговори були б безпечними. Фішлер вважає, що загалом процес приєднання потрібно було б починати заново

Італія. «La Stampa» –  «План ЄС: більше зброї для України».

 • “У проекті нова допомога Києву. Але розколоті 5 зірок* змушують уряд тремтіти”
 • «Макрон впав, Франція некерована».

* “Рух 5 зірок” – італійська політична партія, яку заснували комік Беппе Грілло та підприємець Джанроберто Казаледжо 4 жовтня 2009 року. Для партії  характерні популізм, енвайронменталізм та частково євроскептицизм

«La Repubblica» – «Надзвичайна ситуація з газом, максі-угода між Eni та Катаром. Берлін уповільнює споживання».

«Макрон втрачає більшість у парламенті. Подвиг Ле Пен».

«Побоювання Брюсселя, ЄС зараз слабші».

Голоси з Лисичанська міста-мученика “Тепер живемо, як щури”

«Il Foglio Quotidiano» – «Війна Путіна перетворила Україну на Ізраїль Європи»

Схрещені долі двох країн, обложених ворогами Заходу: обидві борються за своє існування та демократію

Вороги хочуть стерти їх обох з землі. Вони хочуть загрожувати їм обома ядерними зброєю. Вони хочуть змусити їх покинути свої землі. Обох хочуть знищити терористичними методами. І, нарешті, з різних причин, з різними відтінками, з різною історією обидві країни представляють сьогодні для Заходу два грізні форпости у щоденній боротьбі з ворогами ліберальних демократій. Дві розглянуті країни можуть здатися далекими одна від одної, але якщо у вас вистачить сміливості підняти голову з поверхні публічних дебатів, легко зрозуміти, що агресія, з якою Україна має справу більше трьох місяців, багато точок дотику з агресією, з якою інша країна, що знаходиться в облогу ворогів Заходу, таких як Ізраїль, стикається набагато довше. Історії можуть здаватися різними, але точок дотику багато, і вони не лише символічні. Ізраїль, як і Україна, захищається, як може, від тих, хто на його кордонах абсолютно не сприймає присутність на цих територіях західної демократії, яка прагне захищати свої цінності до смерті.

В Ізраїлю, як і в України, є поруч із собою, за кілька кроків від його повсякденного життя, його рутини, країна, яка мріє стерти її з географічної карти: на Близькому Сході ця країна називається Іраном (прошу вірити аятолам), у Європі цю країну називають Росією («Хто сказав, що через два роки Україна все ще існуватиме на картах світу?», — заявив минулої середи віце-президент Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв).

Ізраїль, як і Україна, має поряд із собою країну, яка для обґрунтування своєї загрози, бажаючи стерти своїх ворогів з карт, виставила на підвіконнях свою ядерну артилерію: в одному випадку Росія, явно, очевидно, в іншому випадку, випадок Ірану, неявний, менш очевидний, через образ не те, що вже існує, а того, чим він міг би стати, коли його власні шляхи збагачення збідненого урану будуть завершені.

І Ізраїль, і Україна шукають, як чудово сказано на цих сторінках Адріано Софрі (який, як ви могли прочитати минулої п’ятниці, був присутній на гала-вечорі відкриття Одеського оперного театру) та Мікеле Маснері (чи знаєте ви, що в Києві є Glovo? ), щоб створити у своїх межах міхур нормальності, який зовсім не надуманий. І так само, як

Ізраїль навчив своїх громадян інформувати своїх громадян про абсолютну ненадійність життя, зробивши невизначеність свого існування ключовою рисою сили країни, так само Україна останніми тижнями також продемонструвала ознаки життєздатності, навіть нормального життя. . Київський оперний театр знову відкрився минулого тижня, і всі квитки розпродали. Шкільні дзвінки навіть під бомбами не переставали дзвонити там, де війна залишила батьків перед вибором: залишити дітей удома або відправити їх у клас хоча б за кілька метрів від російських бомб. Кількість українців, які повернулися до України, перевищила кількість українців, які тікають місяцями

«У світі немає іншої країни, яка мала б такий вплив на єврейську культуру і сіонізм до Голокосту», — пише найпопулярніша газета Ізраїлю «Ісраель ха-йом». А в перші місяці війни саме український президент Зеленський казав, що «Ізраїль – зразок для України» з України (2,3 млн. українців повернулися додому з початку війни за даними Frontex).

Суть завжди одна: захищати свою демократію від зовнішніх ворогів навіть ціною щоденного ризику своїм життям. До цих невеликих фресок можна було б додати і кілька цікавих історій, причому не лише з символічного погляду. Про єврейську віру Зеленського відомо, але, можливо, менш відомі деякі неприємні історії, згадані кілька тижнів тому у листі нашого Джуліо Меотті.

Вісім батьків-засновників єврейської держави були вихідцями з України, і тепер усі вони відображені на ізраїльських банкнотах. Це такі прем’єр-міністри, як Леві Ешколь та Моше Шарет. Президенти, такі як Ефраїм Кацір. Батьки сіонізму, такі як Аарон Девід Гордон. І знову: Нафталі Герц Імбер, автор Хатіква, національного гімну Ізраїлю.

Письменник, який пережив Голокост, Аарон Аппельфельд. Поет Хаїм Бялік. Засновник гістадруту, легендарного єврейського союзу Авраам Харцфельд. Або як Яаков Дорі, уроджений Достовський, останній командир Хаган. Або як перший начальник штабу ізраїльської армії Цахал з Одеси, начальник штабу збройних сил, який розгромив арабські армії, що вторглися, коли було створено єврейську державу. А у перші місяці війни сам президент України Зеленський казав, що «Ізраїль – це зразок для України».

У конкретному випадку Зеленський мав на увазі здатність Ізраїлю — країни, яка фактично повільно виходила зі стану нейтралітету щодо конфлікту, почавши лише наприкінці травня надсилати військові матеріали президентові України, — знати, як поєднують збройну безпеку та нормальне життя, але, як видно, симетрії між двома країнами численні та не випадкові. Вони обидва щосили намагаються захистити своє існування. Обидва щосили намагаються захистити свою демократію. Обидва щосили намагаються відновити свій звивистий шлях до самовизначення. Путін хотів вторгнутися на Донбас, щоб денацифікувати Україну, але результат був зворотним: Україна перетворилася на Ізраїль Європи.

Не дуже гарна робота.

Франція. «Le Monde» – «На кладовищі у Дніпрі знищене покоління»

Київ почав повідомляти про кількість своїх солдатів, які загинули в боях: близько сотні на день. Але вони часто анонімні та безликі. Перед їхніми могилами родичі розповідають свої спогади та обставини їхньої смерті.

Українські прапори із двома синьо-жовтими лініями, символами неба та пшеничного поля, майорять на вітрі. Поза увагою. Вони дивляться на нові могили проклятих України, бійців, зарубаних війною, якої вони не обирали.

Подорож Україною під час війни — це не лише розповіді про героїчний опір та ратні подвиги, що прославляються по всій країні, а й пошук часто невидимої бійні. Українська армія, як і російська армія, як і майже всі армії світу, ховає своїх загиблих солдатів. Ми не бачимо ні закопаних у прифронтових окопах бійців, ні трупів, що проходять через двері моргів щодня.

«L’Opinion» – «Париж все ще намагається переконати Київ»

Глава французької держави, як і раніше, хоче поговорити з Володимиром Путіним, але його український колега Володимир Зеленський не думає, що російський президент готовий щось чути

Війна Росії в Україні може тривати роками, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг німецькій газеті Bild am Sonntag. «Ми не повинні послаблювати наші зусилля та допомагати Україні», — попереджає він. Раніше цього тижня він сказав, що союзники продовжать постачати Київ важким озброєнням та системами великої дальності, і що він очікує, що вони узгодять новий пакет допомоги країні під час саміту Альянсу, запланованого на 28, 29 та 20 травня у Мадриді. 30 червня.

«ВІЗИТ ЕММАНУЕЛЯ МАКРОНА з Олафом Шольцем та Маріо Драгі до Києва був корисним тим, що зламав уявлення про те, що по Україні існують розбіжності. Символ трьох важковиків Євросоюзу, які говорять своєму лідерові про те, що вони підтримують розгляд кандидатури його країни, — не кажучи йому, що на це піде двадцять років, навіть якщо це, безперечно, правда, — був сильний. Як Президент зробив, продовження візиту після Румунії та Молдови до Києва у четвер у супроводі канцлера Німеччини та прем’єр-міністра Італії було добре сприйняте у Брюсселі, що одразу ж підтвердило вибір трьох людей.

Кожному було за що прощати.

Маріо Драгі за подання в середині травня в односторонньому порядку мирного плану, відкинутого Росією, незважаючи на те, що він пропонував нав’язати Україні статус нейтралітету та надати автономію окупованим Москвою регіонам Донбасу та Криму.

Олафа Шольца за те, що він зволікав, щоб накласти санкції на свого постачальника газу та поставити обіцяну зброю, коли, за даними Кільського інституту, Німеччина виконала лише 35% своїх зобов’язань у цій галузі.

Еммануель Макрон, нарешті, за те, що неодноразово контактував з Володимиром Путіним і закликав не «принижувати» Росію.

Якщо Макрон сказав їм розглядати їхній візит як візит «друзів», то Володимир Зеленський був тверезий у своєму спілкування, особливо з французьким президентом.

Особливо якщо порівняти теплий прийом, наданий у п’ятницю британському прем’єр-міністру Борису Джонсону, котрий прибув удруге з квітня з несподіваним візитом. “Краще пізно, ніж ніколи”, – кажуть деякі.

«Населення досі не пробачило йому дзвінків та бесід з Путіним і, як і раніше, ставиться до нього з підозрою», — заявила «Думці» депутат Верховної Ради України Леся Василенко. Фактично зберігаються сумніви щодо Еммануеля Макрона.

Поки Зеленський повторював, що не «впевнений у тому, що існує ймовірність того, що Президент Російської Федерації буде готовий щось почути», глава французької держави не чекав, щоб покинути Київ, щоб повторити свою мантру. «Я розумію емоції, але я думаю, що роль Франції полягає в тому, щоб не вступати до словесної ескалації та не закривати варіанти. Якоїсь миті нам доведеться обговорити це з президентом Путіним. Не обов’язково прагнути бути коханим», – сказав він на LCI.

Ходили чутки, що три лідери прийшли з угодою в руках: їхнє зелене світло для кандидата на вступ до Європейського Союзу проти відновлення переговорів на кшталт тих, що в Мінську.

Але «Мінськ-3 неминуче призведе до нової війни. Думаю, європейські лідери зрозуміли, що заспокоєння диктатора не працює».

«Цей тип повідомлення поширюється Росією для створення напруженості в українському суспільстві, а також між Києвом та його західними союзниками, але не схоже, що умови було поставлено», — продовжує Леся Вазиленко. «Я не думаю, що Україну можна підштовхнути до угоди на кшталт Мінська. Це закриє двері до стабільного та міцного миру та безпеки. Ми бачили, що відбувалося з попередніми угодами такого типу.

Через сім років після Мінська-2 ми стали свідками агресії Росії. Мінськ-3 неминуче призведе до нової війни. Я вважаю, що європейські лідери зрозуміли, що утихомирення диктатора не працює», — додає вона.

За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, це питання залишається без відповіді, оскільки війна Росії в Україні може тривати роками. «Ми не повинні послаблювати наші зусилля та допомагати Україні, а не лише надавати військову підтримку, навіть якщо витрати будуть високими, тому що ціни на енергоносії та продукти харчування зростають», — пояснює він в інтерв’ю німецькій газеті Bild am Sonntag.

Щоправда, військові експерти зазначають, що росіяни прогресують – зараз вони контролюють близько 20% території країни – і рухається темпами Першої світової війни, в середньому, по кілька метрів на день. «Путін використав 25% мощі своєї армії, щоб відвоювати крихітний клаптик території з 50 000 убитими та пораненими», — нещодавно зауважив адмірал сер Тоні Радакін, начальник британського штабу.

Жодна з двох сторін, що воюють, не може перемогти в нинішньому вигляді дуже чітко, вся справа в тому, щоб знати, чи зможуть вони протриматися протягом довгого часу. Виходу два: припинення вогню та мирні переговори, що в очах фахівців малоймовірне. Володимир Путін залишається у військових черевиках, тоді як Володимир Зеленський вимагає від мешканців Заходу більше зброї.

Україна скаржиться, що отримала лише 10% запрошеної зброї. «Хоч би якою професійною була наша армія, ми не зможемо виграти цю війну без допомоги наших західних партнерів», — поскаржилася нещодавно заступник міністра оборони Ганна Мальяр.

То: стоп-війна чи продовження?

Український президент вже може розраховувати на рішучу підтримку Бориса Джонсона, котрий у колонці, опублікованій у Sunday Times, вважає, що «час сьогодні є вирішальним фактором». «Все залежатиме від того, наскільки Україна зможе нарощувати свою здатність захищати свою територію швидше, ніж Росія зможе відновити свої атакуючі можливості. Наше завдання — дати час українському табору», — пише ведучий на Даунінг-стріт, 10, закликаючи жителів Заходу не скупитися на військову та фінансову допомогу, яка буде надана Києву. Суперечки між тими, хто хоче стратегічної поразки Путіна, та тими, хто хоче зберегти діалог, не закінчено.

Німеччина. «Der Tagesspiegel» – «Що робить світ? Подає неправильні сигнали, недооцінює Росію та очікує похмурих самітів» – Йозеф Йоффе є членом редакційної ради «Цайт».

Щойно Єврокомісія рекомендувала Україні статус країни-кандидата, як стало відомо, що, всупереч всім правилам, Євробачення 2023 не відбудеться там, у країні-переможниці 2022 року. Яка прикмета!

Соромливе рішення. Досить погано, що великі країни ЄС, тобто D, F та I, скупі, як Скрудж Макдак, коли йдеться про важке озброєння для Києва. А зараз навіть трохи мирної музики не виходить, бо не дай бог, це так роздратує Путіна, що йому захочеться пограти з гаубицями. Тоді краще було б відкинути ідею вступу до ЄС, на що може піти десяток років. Говорячи прямо: якщо Україна не зможе вигнати росіян і приєднається Київ, Москва стане квазічленом ЄС. Це ще раз показує, що вона не може мислити стратегічно. І Путін задоволено муркоче. Він набирає очки у великій грі за Європу.

Енергетика зі Сходу почалася 50 років тому: Д давала кредити і труби, Москва поставляла газ. Мега дурість?

Від Брандта до Меркель ті, хто при владі, вважали себе особливо розумними. Совєти діяли б як добрі капіталісти і не відмовлялися б від мільярдів за мільярдами. На жаль, це неправда. Станом на минулий тиждень лише 55 відсотків російського газу надходить до європейської мережі.

ЄС має вести себе добре, а не Путін. Навчатися чомусь? Енергія – це не як горілка та бліни, а стратегічний актив. Ви не станете масово залежними від країни, яка завжди була проблемою для європейської безпеки, від білих до червоних царів. Зараз, зокрема, Берлін потрапив у пастку і намагатиметься заспокоїти Путіна. Справжні великі держави диверсифікують свої джерела енергії. Час прокидатися.

Великі зустрічі кидають свою тінь: саміт ЄС у Брюсселі, G7 в Ельмау, саміт НАТО в Мадриді. Де буде щось цікаве для спостерігачів та експерти?

Ніде. Мамонтові зустрічі вирішують лише те, що раніше було зв’язано в тихій кімнатці – найменший спільний знаменник. Вечірку можна побачити на екрані. Допитливе експерти пробираються не в Ельмау, а в телефонні комутатори за кілька тижнів до цього. Інформація для  громадськості не обов’язково, а є політичною.

Головний матеріал: «Хабек хоче подолати газову кризу за допомогою вугілля»       Міністр економіки презентує мільярдний план і анонсує більш широке використання вугільних електростанцій

«F.A.Z» – «Хабек: Якщо ми не заповнимо газосховища, взимку буде тяжко»

 • Промисловість має продати назад невикористані обсяги
 • Кредити KfW для створення резервів

Федеральний уряд хоче викупити газ у промисловості, щоб його можна було зберігати або використовувати там, де він більше потрібний. Влітку компаніям буде запропоновано “балансуючий енергетичний продукт”, який вони зможуть використовувати для надання ринку невикористаних квот, повідомило в неділю в Берліні Федеральне міністерство економіки.

Передісторія — можливий дефіцит на ринку, оскільки Росія задушила постачання магістральним газопроводом «Північний потік — 1». За даними Федерального мережевого агентства, у неділю, як і раніше, було завантажено лише 40 відсотків від максимальної потужності. Агентство вкотре охарактеризувало ситуацію як «напружену». Проте безпека постачання залишається забезпеченою, і складські приміщення продовжують заповнюватися.

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) заявив: “В останні дні ситуація на газовому ринку погіршилася”. Кількості все ще можна замінити і резервуар для зберігання все ще заповнюється. «Споживання газу має продовжувати падати, тому більше газу має надходити до сховищ, інакше взимку буде дуже туго». ситуації, ми зробимо подальші дії».

У бізнесі багато корпорацій мають право на газ, який вони купили за нижчими цінами, але не використовують. Берлін хоче оприлюднити ці суми. Нова процедура передбачає, що «керуючий ринком», THE GmbH, пропонує промисловим клієнтам гроші для зворотного викупу на свого роду аукціоні у невідомому ціновому діапазоні. Винагорода ґрунтується на цінах на робочу силу, що відображають різке зростання поточних витрат на закупівлю. Ф.А.З. повідомив.

“Все, що ми споживаємо менше, допомагає”, – сказав Хабек. “Промисловість тут є ключовим фактором”. Як тільки набуде чинності закон про запасні електростанції, який має бути обговорений у Федеральній раді 8 липня, вугільні електростанції також візьмуть на себе вироблення електроенергії з газових електростанцій.

«Potsdamer Neueste Nachrichten» – «НАТО очікує тривалої війни в Україні»

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликає Захід не припинятися підтримувати Україну у війні проти Росії. Захід має бути готовим до того, що російська загарбницька війна “може тривати роками”, сказав Столтенберг виданню Bild am Sonntag. Зростання цін на енергоносії та продукти харчування в результаті російської загарбницької війни «не порівняти з ціною, яку українці щодня платять багатьма життями».

Якщо президент Росії Володимир Путін дізнається з війни, «що він може просто продовжувати так, як він робив після війни в Грузії 2008 року та окупації Криму в 2014 році», то країни НАТО «приймуть набагато більшу ціну», – попереджає. генеральний секретар НАТО. Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон написав у Sunday Times, що прихильники Києва повинні забезпечити, щоб Україна “мала стратегічну витривалість, щоб вижити і в кінцевому підсумку перемогти”.

За словами канцлера Олафа Шольца, Україна повинна мати можливість розраховувати на підтримку Заходу, навіть якщо оборонна боротьба проти Росії затягнеться надовго. «Це зрозуміло, і ми знову запевняємо, що там, як G7, ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде необхідно», – сказав політик СДПН в інтерв’ю Німецькому пресовому агентству незадовго до саміту семи лідерів демократичних держав. промислових країн наступних вихідних у замку Ельмау. Минулими вихідними Росія завдала чергового ракетного удару по столиці України Києві.

«Neue Westfälische» – «В Україні побоюються довгої війни»

Шольц: Допомагати поки що це необхідно.

Генеральний секретар НАТО Столтенберг закликає до наполегливості, тому що на це можуть піти роки.

Україна повинна мати можливість розраховувати на підтримку Заходу, навіть якщо оборонна боротьба проти Росії затягнеться надовго. «Зрозуміло одне, і ми запевнятимемо, що знову там, як G7, що ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки це необхідно», — заявив федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) незадовго до саміту семи провідних демократичних партій. націй у наступні вихідні у замку Ельмау.

За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, Захід повинен готуватися до того, що війна «може тривати роками», як він заявив «Bild am Sonntag». Ось чому підтримка України не має слабшати.

Витрати на це високі, але це не йде в жодне порівняння із ціною, яку Україна платить щодня багатьма життями, сказав Столтенберг.

Подібний вислів висловив прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон: Президент Росії Володимир Путін хоче, щоб Україна вступила у війну на виснаження поставив їх на коліна “з чистою жорстокістю”, сказав Джонсон.

Сама Україна не націлена на нові переговори з Росією до кінця серпня після українських контратак. Президент України Володимир Зеленський після візиту до прифронтового району пообіцяв повернути окуповані Росією території на півдні.

Росія завдала чергового ракетного удару по українській столиці Києву. Проте за офіційною інформацією, над містом українські ППО збили російські ракети. Відповідно, пошкоджень та травм немає.

Литва. «Klaipeda» – «Україна на порозі ЄС. Коли вона його перетне?»

2027 рік – найоптимістичніший сценарій святкування вступу України до ЄС, про який згадували литовські депутати Європарламенту. Багато інших прогнозів зроблені через кілька або кілька років.

Польща. «Gazeta Wyborcza» – Це видання підготували біженці. У Польщі знайшли притулок тисячі біженців з багатьох країн світу. У Всесвітній день біженців ми надаємо їм слово

«Міф про ксенофобію поляків руйнується»

Галина Чалімонік Україна Журналіст, редактор газети «Wysty Bielajewka», порталу Bilyayivka.city та екологічного порталу Open.Dnister. Співробітник катовіцького «Wyborcza». Живе в Глівіце

Як повідомила вчора Прикордонна служба, з 24 лютого польсько-український кордон перетнули 4,166 мільйона разів. У перші дні російської агресії поляки масово рушили до кордону, щоб допомогти тим, хто цього потребує.

Ці фотографії залишаться з нами назавжди: українські жінки, діти та літні люди, які зустрічають у Польщі з розпростертими обіймами, маса волонтерів із гарячими напоями та їжею, першою допомогою та, мабуть, найголовніше – тисячі людей, які самовіддано запропонували безпечний дах над головою і допомога в повсякденному житті в чужій країні.

Виглядало так, ніби вся Польща мобілізувалася на допомогу біженцям із війни. Студія Kantar щойно провела дослідження, яке підтверджує це відчуття.

Лише кожен четвертий учасник опитування зізнався, що жодним чином не причетний до допомоги українцям. Аж 73,5 відс. респондентів зазначили, що вони брали участь (або все ще беруть участь) у акціях допомоги в тій чи іншій мірі.

Все це, за словами д-ра Томаш Слупік, політолог із Сілезького університету, руйнує міф про ксенофобію поляків. – Ми не помітили цієї зміни, хоча роками жили з вихідцями з України. Проте це було окреме життя, ми не заважали один одному. Війна негайно переоцінила ці погляди, каже д-р Слупік. На його думку, поки не можна думати про повне відкриття «чужому» в Польщі. Якби дослідження стосувалося близькосхідних біженців, результати, безумовно, були б іншими, зазначає він.

Дослідження показує, що жінки більш охоче допомагають (78% проти 68,5% чоловіків), більш освічені люди з найбільших міст, виборці Польщі 2050, ліві чи КО.

Португалія. «Jornal de Notícias» – «УКРАЇНА ІНТЕГРОВАНА, АЛЕ ГОТОВА ПОВЕРНУТИСЯ ДОДОМУ». З початку війни Португалія прийняла 43 тисячі біженців. Прибуття з інших країн сповільнилося

63-річна Людмила Шпутяк хоче повернутись в Україну. З березня вона була біженкою в Камінні. Вона плаче, коли розповідає, що виїхав із Києва під бомбами. Вона втекла зі своєю невісткою, китаянкою, залишивши свого 30-річного сина. Вона стає ще більш емоційною, коли вдячний. «Ми дуже вдячні португальцям, які надали нам підтримку. Я прийшов із одягом на спині. У мене була навіть психологічна підтримка, але тепер я хочу повернутися до свого сина», — каже українка, яка відвідує курси португальської мови для біженців у Каміньї. Цей муніципалітет Міньо прийняв 78 українців (28 сімей) і створив клас португальської мови з 44. Все ще зі сльозами на обличчі Людмила сміється, вимовляючи шквал вивчених слів: «Доброго ранку, доброго дня, добраніч, дякую, красень, чоловік, жінка, тріска…».

Президент Асоціації українців Португалії Павло Садоха каже, що близько 40 тисяч біженців у Португалії з початку війни переїжджають, щоб повернутися в Україну. «Ми відчуваємо це бажання від українців якнайшвидше повернутися. Дехто навіть запрограмований на це зараз, і багато хто просить конкретної допомоги від нашої асоціації по всій країні», — сказав JN Павло Садоха

«Більшість людей кажуть: «Це наша хата, там наша сім’я, наші чоловіки». Найбільша проблема у всьому цьому – це поділ сімей. Люди не можуть цього винести. Я впевнений, що більшість повернуться», — каже він, зазначаючи, що, з іншого боку, підтримка у всьому світі заохочує до повернення біженців.

«Це як у економічному житті країн. Існує політичний сигнал, який вносить зміни на фондовий ринок. І з людьми це працює так само, коли вони бачать знак підтримки України, вони одразу починають планувати своє повернення», — каже Павло, вважаючи, що українці зараз на «священній війні». Вони знають, що борються за правду, що те, що сталося, є настільки несправедливим, що його потрібно виграти, і немає іншого виходу, крім перемоги України у цій війні». «Багато хто хоче повернутися, щоб бути зі своїми сім’ями і допомогти країні перемогти. Вони не втратили страху перед війною, вибухами та смертю, але здобули мужність і впевненість у тому, що Україна переможе», — підкреслив він.

У Кашкайші, другому муніципалітеті країни з найбільшою кількістю українських біженців — 2635 людей, міська рада, за словами мера Карлоса Каррейраса, планує повернення. «У нас це заплановано, нам просто потрібно знати, чи це буде автобусом чи літаком. Ми вважаємо за краще, щоб ті, хто хоче повернутися, летіли літаком, але це заложитиме від кількості персоналу. Кошти транспорту будуть виправдані кількістю», — сказав мер JN, зазначивши, що «наразі є дві тенденції»: стагнація запитів на розміщення українців у Португалії та поява запитів на повернення транспорту до України. “Це поки що не дуже стійка тенденція, але коли ми проводили операцію з їхнього збору на кордоні з Румунією, ми гарантували всім тим, хто їх привозив, що ми їх потім теж заберемо, що вони повернуться”, – сказав він.

Карлос Каррейрас сказав у висновку, що існують засоби «солідарного рахунку для підтримки цих витрат».

«Publiko» – Захід – У війні, якій не видно кінця, боїться «втоми України».

Нідерланди. «nrc» – Росія «Імперські настрої продовжують домінувати»

Грузія. «The Messenger» – «Канцлер Німеччини вважає, що прямі переговори з Путіним «абсолютно необхідні».

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив інформаційному агентству dpa, що лідерам «абсолютно необхідно» розмовляти безпосередньо з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб припинити війну в Україні.

«Це абсолютно необхідно поговорити з Путіним, і я буду продовжувати це робити, як і президент Франції».

“Потрібні деякі країни і деякі лідери, які б з ним говорили, і необхідно, щоб вони були чіткими”, – сказав Шольц dpa.

Шольц і президент Франції Еммануель Макрон провели кілька телефонних розмов з Путіним після того, як 24 лютого почалося вторгнення Росії в Україну, що викликало певну критику щодо їхнього рішення.

Шольц заявив, що вони повинні знайти «спільний підхід» з Путіним, і що він оптимістично налаштований щодо врегулювання цієї конкретної ситуації.

Він сказав ЗМІ, що його послання полягає в тому, що «ви повинні вивести свої війська і ви повинні знайти угоду з Україною, прийнятну та правильну для народу України».

Канцлер також заявив, що хоче використати зустріч наступного тижня з лідерами G-7 у баварському селі Ельмау, щоб обговорити довгострокові перспективи України щодо підтримки країни:

«Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», «Ми хочемо переконатися, що розрахунки президента Росії Володимира Путіна не спрацювали».

Олаф Шольц назвав «ілюзією» сподівання Путіна щодо війни в Україні та його очікування реакції Європи:

«Путін, очевидно, сподівається, що все стане на свої місця, як тільки він завоює достатньо землі, і міжнародна спільнота повернеться до звичайного режиму», – додав він. «Це ілюзія».

Швейцарія. «Tages-Anzeiger» – «Геотермальна вода замість газу із Росії. Енергетичний перехід»

Швейцарське підземелля нині перебуває у центрі уваги політики. Спершу це був природний газ, тепер геотермальна енергія. Наприклад, національний радник Basel GLP Катя Кріст закликає Федеральну раду роз’яснити потенціал геотермальної енергії.

За оцінками геологів, під землею є прошарки гірських порід, які несуть багато теплої води. Проте без розвідувального буріння неможливо точно оцінити потенціал. Швейцарська геотермальна асоціація хоче до 2050 року замінити чверть потреби у викопному теплі геотермальною енергією.

«Blick» – «Федеральний уряд закликає українців повернутися». Неприємне нещастя турбує біженців

«Neue Zürcher Zeitung» – “Ракети та смерті є частиною повсякденного життя»

Українське місто Харків обстрілювали кілька місяців. Тепер росіян відкинули так далеко, що багато хто наважується знову покинути станції метро, ​​але все ще є люди, які бояться бомб і залишаються там. Проте заступник губернатора району не вірить у припинення війни за місто, бо Путін вважає це святим.

Анонс статті. «Уявіть, що це війна». Швейцарія повинна бути готова до тривалого, неоднозначного конфлікту. Не можна виключати і ядерний удар. Настав час Федеральній раді зміцнити волю населення до самооборони.

Туреччина. «OLAY» – «Президент України Зеленський дав оцінки своєму візиту до міст Миколаїва та Одеси. “Ми ніколи не відмовимося від Півдня, ми повернемо все, що належить нам”, – заявив Зеленський, додавши, що в Росії немає стільки ракет, скільки прагнення до життя українців.

“Daily Sabah” – «Зеленський обіцяє повернути південь, НАТО попереджає про тривалу війну»

Ізраїль. «Haaretz» – «Гнів Росії має змусити Ізраїль замислитися, наскільки корисна сирійська кампанія»

Дві недавні атаки, що приписуються Ізраїлю, одна з яких зашкодила міжнародний аеропорт у Дамаску, не обійшлися без дипломатичних наслідків. У неділю з’ясувалося, що Росія готує резолюцію Ради Безпеки ООН, яка включає осуд терактів і попередження про те, що вони можуть дестабілізувати регіон і підірвати суверенітет Сирії. Це друга акція Росії щодо теракту в аеропорту, зроблена після догани, зробленої послу Ізраїлю в Москві минулого тижня.

Згідно з репортажем Гілі Коена на каналі Kan TV, шанси на те, що Росія отримає більшість на підтримку свого рішення, невеликі. Сполучені Штати та інші постійні члени Ради можуть виступити проти дій Росії, які, безумовно, б’ють усі рекорди лицемірства, оскільки руйнують громадянську інфраструктуру та вбивають тисячі мирних жителів у війні, оголошеній Україні. І тим не менше, російський крок демонструє, що Росія продовжує протистояти ізраїльським атакам на сирійську територію і що вона не дотримуватиметься їх, коли вони будуть спрямовані проти центрів влади сирійського президента Башара Асада.

Той факт, що Асад сам очолює кривавий режим, росіян не цікавить.

Ізраїль не може повністю ігнорувати російський протест як через присутність російських бойових літаків у північно-західній частині Сирії, так і через агресивну позицію Росії щодо міжнародної спільноти. Цілком імовірно, що різка російська реакція пов’язана з розчаруванням Росії в Ізраїлі, яке намагається не приймати чиюсь сторону і не робити чітких заяв щодо війни в Україні.

За іронією долі, Ізраїль також критикується з боку США за те, що він не слідує лінії Заходу, відкрито засуджуючи агресію Росії проти України. Обережність Ізраїлю настільки велика, що на щомісячну нараду, яку проводить Пентагон в Європі для координації військової допомоги Україні, він направив лише представника середньої ланки з Міноборони.

Ізраїль роками обманював себе тим, що його удари в Сирії зможуть вбити клин між партнерами по тристоронньому союзу між Росією, Іраном і режимом Асада. Очевидно, що останні кроки відображають цинічне злиття інтересів і що президент Росії Володимир Путін не проливає сліз, коли Ізраїль обмежує дії Ірану в Сирії. Проте, хоч би якими були розбіжності між Москвою та Тегераном, обидва вони вкрай зацікавлені у продовженні існування сирійського режиму. Росія втрутиться, коли дії Ізраїлю стануть прямим викликом Асаду або поставить під загрозу, на думку Путіна, відносну стабільність у Сирії.

Офіційний російський протест знову порушує питання щодо рівня ризику та ефективності «війни між війнами» Ізраїлю. Внаслідок неодноразових атак на аеропорт було пошкоджено злітно-посадкові смуги, внаслідок чого аеропорт було виведено з ладу на кілька тижнів. Очевидно, це було публічне попередження Асаду на тлі неодноразових спроб Ірану провезти контрабандою «високоточні комплекти» для модернізації ракетного арсеналу «Хізбалли» в Лівані.

Їх доставляли в ручну поклажу мандрівники з Європи до Сирії.

«The Jerusalem Post» – «Росія обурена тим, що позиція Ізраїлю залишається незмінною»

В останні дні Росія неодноразово накидалася на Ізраїль, тоді як позиція Ізраїлю щодо українського конфлікту залишалася незмінною, незважаючи на те, що вона ґрунтувалася на добрих стосунках між Єрусалимом та Москвою.

Останнім кроком Росії проти Ізраїлю є поширення проекту резолюції Ради Безпеки ООН, яка засуджує бомбардування міжнародного аеропорту в Дамаску, відповідальність за яку Росія поклала на Ізраїль.

Атака порушує суверенітет Сирії та підриває стабільність, йдеться у проекті проекту, додавши, що винні мають понести відповідальність, повідомляє Kan News. Удар по аеропорту значно ускладнює відправлення гуманітарної допомоги до Сирії, йдеться у проекті.

Малоймовірно, що резолюція отримає схвалення РБ ООН, оскільки США, Великобританія та Франція можуть накласти на неї вето.

Але це одна із серії гнівних реакцій Москви після удару по Дамаську 10 червня, після якого супутникові знімки показали значні пошкодження військової та цивільної злітно-посадкових смуг аеропорту, які спричинили їх непридатність.

Прес-секретар МЗС Росії Марія Захарова незабаром після цього засудила авіаудари, заявивши, що такі дії наражають на небезпеку цивільні авіакомпанії і мирних жителів.

Через кілька днів Москва офіційно оголосила догану послу в Росії Алексу Бен-Цві, а заступник міністра закордонних справ Михайло Богданов заявив, що його не переконали пояснення Ізраїлю з приводу нападу.

Серія подій відбувається, коли Ізраїль не хоче надавати військову допомогу Україні після вторгнення Росії наприкінці березня.

Ізраїль проголосував за засудження вторгнення Росії на Україну в ООН усіма голосами, в яких він міг брати участь, а міністр закордонних справ Яїр Лапід неодноразово висловлювався проти війни та звинувачував Росію у військових злочинах. Але прем’єр-міністр Нафталі Беннет був тихіший і зосередився на висловлюванні жалю з приводу загибелі людей. Тим часом Ізраїль відправив кілька літаків із гуманітарною допомогою та побудував польовий госпіталь.

Після того, як наприкінці березня та квітні на Ізраїль обрушилася хвиля тероризму, Україна в основному випала з національного порядку денного, проте Міноборони доставило засоби захисту.

Стаття «Глава НАТО попереджає про тривалу війну, оскільки бої на сході України тривають»

 • Зеленський: Все наше ми заберемо назад
 • Росія наближається до Харкова

Азія

Японія. «The Japan Times» – «США відкидають нові претензії Китаю щодо Тайванської протоки»

Американські офіційні особи вирішили відкинути нове твердження Китаю про те, що Тайванська протока не є «міжнародними водами», і дедалі більше стурбовані тим, що позиція може призвести до частіших викликів на морі для острова з демократичним управлінням, за словами людей, знайомих з матерія.

Протягом останніх місяців китайські чиновники неодноразово робили такі зауваження під час зустрічей із американськими колегами, повідомляє Bloomberg минулого тижня. Це викликає ймовірність того, що Китай може готувати новий виклик регіональному впливу та військовій могутності США в ключовій зоні розбрату між двома країнами.

Китай уже давно стверджує, що Тайванська протока є частиною його виключної економічної зони, і вважає, що діяльність іноземних військових суден у цих водах обмежена. Хоча Китай регулярно протестує проти дій американських військових у Тайванській протоці, правовий статус вод раніше не був регулярним обговоренням на зустрічах з американськими чиновниками.

Час твердження викликає тривогу в адміністрації, зважаючи на те, що глобальне середовище безпеки вже загрожує після вторгнення Росії в Україну. У лютому Китай і Росія запропонували в спільній заяві, що вони можуть підтримати територіальні претензії один одного таким чином, що, за словами одного чиновника, нагадує спробу виокремити сфери впливу.

Президента США Джо Байдена поінформували про це, і його команда з національної безпеки вивчає заяву Китаю, щоб точно зрозуміти, що це тягне за собою, сказали люди. Команда вивчає мову, якою Китай описав протоку в попередні десятиліття, і працює з союзниками США, щоб оцінити їхнє тлумачення мови.

Посадовці США дедалі більше стурбовані тим, що ця претензія може бути навмисною спробою заплутати юридичне тлумачення моря навколо Тайваню таким чином, що може припустити, що Китай розглядає його як внутрішній водний шлях, заявили чиновники. Адміністрація вже повідомила Пекіну свою позицію.

Індонезія. «Waspada» – «Російські ракети підірвали паливний склад на сході України, 1 загинув»

ОАЕ. «The National» – «Лідер Великобританії закликає Україну та її західних союзників готуватися до тривалої війни з Росією»

Стаття: «Продовольча криза означає, що світ має об’єднатися через Україну»

Коли нещодавно було запущено спеціальний YouTube-канал для українських біженців у Великій Британії, він мав лише один варіант назви: Sunflower TV.

Українські соняшники – частина національної ідентичності. Олія, що отримується щороку з величезного врожаю — найбільшого свого роду на планеті — тепер є основою глобальної продовольчої кризи. Дефіцит і стрибки цін на зерно і олії, що швидко зростають, відображаються у всіх куточках планети.

Війна в Україні може бути конфліктом Європи, але, як сказав мені минулого тижня один високопоставлений представник країн Перської затоки, її наслідки є надто важливими, щоб їх можна було залишати на розсуд місцевих ініціатив.

Зусилля під керівництвом ООН з усунення перешкод в експорті зерна з України знаходяться на вершині ініціатив, що дублюють одна одну. Ідея полягає в тому, щоб судна могли почати возити вантажі через Чорне море з українських портів.

Для цього необхідно запустити стратегію морського розмінування, особливо на каналах, що проходять крізь внутрішні райони України, які ведуть до порту Одеса, одного з найважливіших виходів на світові продовольчі ринки. Офіційні особи в Україні заявляють, що є певний прогрес у переміщенні запасів у 22 мільйони тонн, отриманих із попередніх урожаїв, із силосів країни.

Вивчається ряд альтернативних маршрутів, але ці рішення поки що створюють одну просту дилему: кожен з них є дорожчим, ніж маршрут через Чорне море. Ще одне велике питання пов’язане не лише з минулими врожаями, які були припинені до початку війни чотири місяці тому. Наскільки бойові дії вплинули на врожай України у 2022 році? Фермери навіть у мирних районах країни не можуть бути застраховані.

На додаток до цього вашингтонський аналітичний центр CSIS опублікував великий звіт, що показує, що військові дії активно завдають шкоди землі. Сукупність супутникових знімків та аналіз показують, що у господарствах у деяких найбільш продуктивних районах країни внаслідок маневрів військ було знищено цілі ділянки. Підозрювали тактику випаленої землі.

Економіка України зруйнована. Постачання нафти було перенаправлено. Добрива набагато дорожчі. Банкам не вистачає ресурсів для фінансування оборотного капіталу та кредитів для підвищення продуктивності. І впевненості в тому, що через п’ять місяців після посіву, коли дозріють, будуть такі самі умови, не було.

Супутникова компанія Maxar Technologies припустила минулого тижня, що загальний урожай в Україні може скоротитися на 50% у 2022 році в результаті збоїв, що відстежуються нею. Це не так уже й відрізняється від даних, наданих Міністерством сільського господарства України, яке заявило, що виробництво скоротиться на 40 відсотків.

Один із найсерйозніших пошкоджень очікуваних урожаїв країни було завдано на початку війни, коли були захоплені північні райони країни.

Українським військовим вдалося відбити наступ російських військ, і артилерія у цьому районі припинила вогонь. Фермерам було надто пізно перегрупуватися цього року, і посівний сезон було втрачено. Звіт CSIS попереджає, що їжа була зброєю цієї війни із самого початку.

Це спостереження наголошує на важливості того, щоб весь світ невідкладно говорив про конфлікт в один голос. Це не безкоштовно для будь-якої країни. Сильно страждають як багаті європейці, так і країни, що розвиваються.

Ціни на енергоносії стрімко зростають, піддаючи політичні системи багатьох країн непередбачуваним кризам і дезінтеграції. Вартість життя і, особливо, їжі стає неймовірно високою.

Протягом тижня дипломатії європейські лідери вирушили до Києва, щоб надати відкриту підтримку країні у найважчий час. За лаштунками також точилися відверті дискусії щодо ціни, яку вони несуть, оскільки економіка опиняється під неоголошеним тиском.

Нелегко зважити різні ризики, з якими стикаються союзники та сусіди України, із загрозою знищення, що звалилася на країну.

Випадок із продовольчою кризою — це криза міжнародного порядку, який очолює ООН. Це стало ключовим моментом принципу універсальності. Світова організація торгівлі провела ряд зустрічей, на яких країни домовилися не обмежувати експорт продовольства.

«Gulf News» – Війна в Україні може тривати роками: НАТО

Зеленський пообіцяв, що не віддасть південь країни Росії

США

“NYT” – Підпис під фото: «Територія України скорочується на сході

Біля Сєвєродонецька та Лисичанська росіяни оточують близько трьох чвертей території

«Los Angeles Times» – Путін більше не приховує імперських амбіцій

Лідер відмовляється від погляду «денацифікації» і каже, що його обов’язок – «повернути» Україну.

Вашингтон. Володимир Путін виглядав дуже невимушено.

У популярному цього місяця відеоролику російський президент глибоко влаштувався в кріслі з виразом нудної безтурботності. Діловим тоном він порівняв себе з сучасним Петром Великим, російським царем, який будує імперію, і припустив, що завоювання території суверенного сусіда не тільки виправдане, а й похвальне.

“Повернути його і зміцнити”, – сказав 69-річний Путін, описуючи захоплення Петром у 18 столітті стратегічної ділянки узбережжя Балтійського моря біля Швеції. Тепер, безтурботно сказав він групі російських підприємців, цей обов’язок «випав і на нас».

Це могло бути навмисно надмірним виступом, розрахованим на те, щоб потрясти західних союзників особливо складний момент майже 4-місячної війни в Україні. За словами давніх спостерігачів за Путіним, така сценічна майстерність є природною для колишнього оперативника КДБ.

Але деякі спостерігачі побачили щось більше: маску не так зірвану, як недбало кинуту. Розпочавши своє повномасштабне вторгнення 24 лютого, Путін навів складні приводи, зокрема необґрунтовану необхідність «денацифікувати» Україну; у новому відео він, схоже, повернувся до висловлювання грубих імперських амбіцій.

“Мова тіла говорила багато про що”, – сказав Пітер Дікінсон, український редактор Атлантичної ради, що базується у Вашингтоні аналітичного центру. “Я думаю, що він дійсно виглядав як людина з вантажем на плечах – що він відчув полегшення від того, що тягар підтримки цієї брехні було знято”.

З самого початку хід війни різко змінився: від очікувань швидкої зміни уряду в Києві Росією до несподівано запеклого і ефективного українського опору і важкого глухого кута в промисловому центрі країни, в якому російські сили досягли поступових, але невблаганних успіхів. .

У той час як Захід уже кілька місяців намагається покарати Путіна за війну широкомасштабними санкціями, союзники України самі зазнають хворобливого економічного удару у вигляді нестримної інфляції та стрімкого зростання цін на енергоносії. Європейський Союз щосили намагається зберегти єдиний фронт перед розрізненими національними інтересами, а Україна описує масштаби зброї, що поставляється Заходом, як сумно неадекватні.

Все це відбувається на зловісному тлі глобальної продовольчої кризи, що розвивається, яку Кремль виявляє всіма ознаками прагнення використовувати як зброю в найближчі місяці, з величезними запасами українського зерна, що застрягли в заблокованих морських портах, і переговорами про відправку його в голодуючий світ за очевидною ціною. глухий кут.

Путін, виступаючи в п’ятницю на економічному форумі в Санкт-Петербурзі, висміяв ідею про те, що його війна викликала рекордну інфляцію в Сполучених Штатах та Європі або може викликати голод у деяких частинах світу, що розвивається.

“Ми всі чуємо про так звану путінську інфляцію на Заході”, – сказав він, назвавши це поняття “дурним”. Що стосується заблокованого зерна, він заявив, що голод, що виник у результаті, буде «на совісті адміністрації США і «єврократів»».

Як і напередодні війни, мотиви Путіна можна розглядати як бентежно непрозорі та сліпучо очевидні. У західних столицях війну взагалі розглядають як величезний прорахунок із боку російського лідера. Але багато спостерігачів бачать у його діях наполегливу внутрішню послідовність.

“Я не вважаю, що думка Путіна похитнулася і змінилася” через такі невдачі, як нездатність захопити Київ і повалити уряд президента Володимира Зеленського в перші дні війни, – сказав Густав Грессель, експерт по Україні в Європейській раді з міжнародних відносин. «Знищення України загалом, як і раніше, є метою, викоріненням української нації».

Проте західна єдність стикається з низкою проблем. Організація Північноатлантичного договору надихнута війною, але щорічний саміт альянсу наприкінці місяця різко послаблює внутрішню напруженість. Заявки на членство зі Швеції та Фінляндії, натхненні російським вторгненням, відкладені, поки НАТО зважує, як заспокоїти гнів Туреччини щодо відносин двох країн із курдськими сепаратистами.

Російське державне телебачення щодня зображує Захід у безладді та занепаді, чому сприяють жахливі події з реального життя, такі як масові розстріли у Сполучених Штатах та барабанний бій викриттів повстання у Капітолії у 2021 році.

Але минулого тижня було відзначено значний символічний імпульс для іміджу єдності Заходу, коли лідери Франції, Німеччини та Італії відвідали Київ і, зокрема, утрималися від будь-якого публічного тиску на Зеленського з метою припинити бойові дії шляхом переговорів.

Перед візитом у четвер Україна серйозно образилася на затвердження президента Франції Еммануеля Макрона про те, що було б нерозумно «принижувати» Росію, а високопосадовець Зеленського визнав побоювання, що глави наймогутніших економік Європейського Союзу виступлять із спільною заявою про те, що Україна мала шукати світу.

Натомість Макрон заявив, що «Європа на вашому боці» і що Україна «сама обере свою долю». Наступного дня виконавчий орган ЄС рекомендував дати Україні можливість зрештою стати членом блоку, а прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон здійснив другий візит до української столиці, обіцяючи військову підготовку та додаткові озброєння.

Запальна реакція Москви на візит до Європи підкреслила гнів Путіна щодо посилення відносин України з Європою. Оскільки лідери Франції, Німеччини та Італії зображували Україну європейським партнером, колишній президент Росії Дмитро Медведєв висміював цю трійцю як «знавців жаб, ліверної ковбаси та спагетті».

На форумі в Санкт-Петербурзі минулого тижня Путін заявив про свою байдужість до прагнень Києва вступити до ЄС, але передбачив, що якщо Україна справді приєднається до блоку, інші держави-члени втомляться її субсидувати, демонстративно ігноруючи той факт, що вторгнення зруйнувало українську економіку.

Членство в ЄС, однак, малоймовірне найближчими роками, і навіть якщо шлях до вступу підніме моральний дух, Україна набагато більше зосереджена на тому, що вона називає гострою нестачею далекобійної зброї, необхідної для відображення натиску Росії на сході. Більше того, енергетична залежність Європи від Росії, ймовірно, як і раніше, буде рушійною силою зусиль, спрямованих на те, щоб підштовхнути Україну до поступок в обмін на можливий світ.

Перед початком війни західні союзники загрожували Москві економічними засобами, сподіваючись запобігти вторгненню, а коли це не вдалося, вони звернулися до санкцій, щоб змусити Путіна утриматися. Але навіть незважаючи на те, що доходи, що зростають, від енергоносіїв продовжують підживлювати військові зусилля Москви, російський лідер робить все можливе, щоб використати невдоволення західних споживачів інфляцією, яка вирує в єврозоні, а також у Сполучених Штатах.

«Це підтримує наратив про те, що Захід не має можливості і волі протистояти Росії», — сказав Грессель.

У той час як західні лідери, такі як президент Байден, зіткнулися з різким падінням результатів опитувань через інфляцію, війна в Україні показує, як Путін ізольований ні від виборчої відповідальності, ні від серйозних висловлювань незгоди. Висловлення незгоди зі «спецвійськовою операцією» в Україні є злочином, а ключові діячі російської опозиції перебувають за ґратами.

«Громадська думка в Росії справді існує, – сказав Дікінсон. «Це просто не так важливо, як у демократичній країні».

Протягом усієї війни Кремль відмахувався від звинувачень у військових злочинах, сфабрикованих Україною та Заходом. Але наближаючись до п’ятого місяця дедалі жорстокішої війни, будь-яке уявлення про відповідальність повністю зникає у вищих ешелонах путінського уряду.

«Росія не кришталево чиста. Росія така, якою вона є», — сказав минулого тижня міністр закордонних справ Сергій Лавров в інтерв’ю Бі-бі-сі, коли його запитали про доповідь Організації Об’єднаних Націй про звірства, скоєні в селі на півночі України. “І нам не соромно показувати, хто ми є”.

Підпис під фото: «СОЛДАТИ ТРИМАЮТЬ смолоскипи під час київської жалобної суботи Романа Ратушного. 24-річного солдата та активіста було вбито на Східному фронті 9 червня. За словами одного зі скорботних, «серце Ратушного було сповнене любові до України».

«Arkansas Democrat Gazette» – Українці концентруються, щоб стримати просування Росії

Захисники східних міст ризикують опинитися в оточенні

Російські сили в неділю здійснили штурм ключової української оборонної позиції біля двох стратегічно важливих східних міст, заявили українські військові, що наблизило їх на невеликий крок до оточення тисяч українських військовослужбовців.

Українські сили кинули підкріплення на передові позиції навколо Тошківки, невеликого містечка на південний схід від Сєвєродонецької та Лисичанської агломерації. За словами українського чиновника, росіяни «добилися успіху», але зрештою було зупинено, але бій показав невпевнену оборону України двох із останніх міст у Луганській області Донбасу, які ще не під контролем Росії.

Якщо силам Москви вдасться відрізати Сєвєродонецьк і Лисичанськ, тисячі українських бойовиків, які захищають ці міста, можуть опинитися у скрутному становищі, принести Москві важко завойовану військову перемогу і наблизити свої сили до мети президента Росії Володимира Путіна із захоплення всієї східної частини Донбасу. .

Українські танки та кілька реактивних систем залпового вогню «Град» прямували у бік Тошківки та інших частин лінії фронту в неділю вдень, з-під їхнього шасі валив дим, а гусениці здіймалися путівцями, ймовірно, намагаючись там відкинути російські війська.

Один із членів екіпажу, коли його запитали, чи прямує його танк до української оборони в цьому районі, посміхнувся та кивнув.

Оскільки російські війська рушили, щоб оточити обидва міста протягом кількох тижнів вуличних боїв та артилерійських дуелей, українські сили відступили і тепер утримують лише невелику частину Сєвєродонецька. Це включає хімічний завод, де, як вважають, ховаються сотні мирних жителів і який в останні дні зазнав запеклих російських бомбардувань, заявив у неділю Сергій Гайдай, губернатор Луганської області.

Бої продовжуються в інших частинах регіону. На південному заході українські військові повідомили у неділю, що їхні війська успішно відобразили наступ на східній околиці Берестова. Генштаб українських збройних сил додав, що Росія планує ще одну атаку у Слов’янську, приблизно за 50 миль на захід від Сєвєродонецька.

Міністерство оборони Росії не відразу прокоментувало Тошковку, але заявило раніше в неділю, що його сили захопили Метолкіне, місто на схід від Сєвєродонецька. Російське державне інформаційне агентство ТАРС повідомило, що там здалися багато українських бойовиків, хоча незалежно перевірити ці твердження не було можливим.

Тошківка служила важливою частиною оборонної стіни у так званому Сєвєродонецькому казані. Розташований у Донбасі — районі горбистих рівнин, сільськогосподарських полів та вуглевидобувних міст, куди Москва в останні місяці направила основну частину своєї військової сили, — цей котел приблизно на три чверті оточений російськими військами. Це залишило лише невеликий пролом на заході, де українські війська приходять і йдуть сільськими дорогами, які часто обстрілюються російською артилерією.

І російські війська повзуть уперед, щоб закрити пролом.

Якщо українські сили не зможуть зміцнити лінію фронту в Тошківці, то російські сили затягнуть петлю з південного напрямку, скоротивши простір для маневру українських військ усередині котла. Це також дозволить російським силам загрожувати декільком українським шляхам, що залишилися, постачання в Лисичанськ і Сєверодонецьк.

Президент України Володимир Зеленський заявив цього місяця, що майбутнє більшої частини східної України вирішуватиметься у битві за ці два міста.

Рішення України вистояти у вуличних боях у Сєвєродонецьку від початку було авантюрою. Його стратегія полягала в тому, щоб боротися на близькій відстані в місті, де Росія не може використати свою величезну артилерійську перевагу.

Але солдати в місті та ті, хто підтримує їх у сусідньому місті Лисичанську на західному березі річки Сіверський Донець, щодня наражаються на ризик бути оточеними.

Лінії російських гармат артилерійських обстріляли дороги, мости та українські позиції, за оцінками українських військ, щодня випускаючи тисячі снарядів.

Хоч би якою ризикованою була стратегія України, вона успішно пов’язала російські сили і призвела до жертв, заявив в інтерв’ю в неділю колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк.

«Зараз головна мета — використовувати вікно можливостей, яке ми маємо, щоб повністю виснажити росіян на Донбасі», — сказав він.

Крім того, додав він, краще воювати зараз, ніж відступати та воювати пізніше на іншій ділянці далі на захід.

“Якби ми переїхали, вони б переїхали”, – сказав Загороднюк. «Ми мали зустрітися з ними десь. Не те щоб Путін хотів лише Сєверодонецьк. Вони йтимуть доти, доки їх не зупинять».

Підпис під фото: «Ганна Силівон стоїть у своєму зруйнованому внаслідок обстрілу будинку у Чернігові, Україна, у неділю».

«The Blade» – «Керівник НАТО «Війна в Україні може тривати роками».

«Arizona Daily Star» – «Зеленський привітав та хвалив українських батьків».

На одній фотографії зображено солдата, який стоїть на колінах і цілує дитину на станції метро, ​​де українські сім’ї ховаються від російських авіаударів. В іншому немовля і жінка, яка здається на межі сліз, виглядають з вагона поїзда, що йде, а чоловік заглядає всередину, простягнувши руку через вікно в жесті прощання.

У недільному надихаючому посланні до Дня батька президент України Володимир Зеленський опублікував 10 фотографій батьків та дітей на похмурому фоні війни, вихваляючи батьків, які «захищали та захищають Україну від нападу Росії”

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: