Новости Одессы и Одесской области

В Мінекоенерго діти-екоактивісти з Одещини представили проекти збереження природи Дністровського лиману

В Мінекоенерго діти-екоактивісти з Одещини представили проекти збереження природи Дністровського лиману

Мінекоенерго провело зустріч з дітьми-екоактивістами, які презентували проекти щодо збереження унікальної природи Дністровського лиману.

У нас есть Viber канал в котором мы рассказываем о коммунальных платежах, тарифах, льготах и субсидиях. Присоединяйтесь!

Про це повідомляє Урядовий портал.

Учасників зустрічі привітали заступник Міністра Володимир Головатенко та керівники структурних підрозділів Мінекоенерго.

Володимир Головатенко подякував гостям за небайдужість, самоорганізацію та наголосив, що надзвичайно важливою є участь учнівської молоді у природоохоронних заходах. Також запевнив, що Мінекоенерго готове співпрацювати та підтримувати ініціативи дітей-екоактивістів.

– Я приємно вражений вашою небайдужістю, ви не чекаєте ні від кого допомоги, ви самостійно і кропітливо робите дорослу справу. Ви небайдужі до тих актуальних і нагальних питань, які не розуміють всі дорослі. А ваші ідеї, такі як «вербові містки», переконаний, потрібно поширювати принаймні на всі парки та заказники по всій Україні, – зазначив Володимир Головатенко.

Також подякував керівникам за турботу про довкілля та запропонував створити комунікаційну платформу для планування співпраці та обміну інформацією.

Діти привезли з собою презентацію та прозвітували про виконану роботу в рамках проекту. За кілька років роботи активістам вдалося врятувати церкву від падіння в лиман, відновити два берегозахисних пляжі, висадити живі альтанки, створити мости і колонади по шляху майбутньої екологічної стежки навколо лиману. Зокрема, активісти працювали над укріпленням берегів Дністровського лиману, створенням намивних бун, які за 1 рік повернули втрачену за 40 років ділянку берега с. Тузли, створили живий місток у м. Овідіополь, вербову альтанку та аркаду в с. Шабо. Причому діти самі  робили відповідні креслення, а потім реалізовували свої ідеї. Висаджування швидкоростучих рослин, таких як очерет та верба, допомагають не лише зупинити водну ерозію, але й створити нові місця існування для різних видів тварин і просто прикрасити узбережжя зеленню.

Крім того, діти прибирають сміття, збирають вторсировину, беруть участь у Всеукраїнських і районних конкурсах.

Під час спілкування фахівці Мінекоенерго, які опікуються природно-заповідними територіями, водними питаннями, питаннями поводження з відходами і переробки вторинної сировини, надали консультації з окремих питань природоохоронного законодавства.

На думку всіх учасників заходу, продемонстровані ініціативи заслуговують на увагу та всебічну підтримку.

Фото: Мінекоенерго

*Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Выскажите ваше мнение. Это важно.
avatar
500
  Подписаться  
Сообщать о
Еще по теме
Все новости

Выбор редакции
Сообщить об опечатке
Текст, который будет отправлен нашим редакторам: