Новости Одессы и Одесской области

SSD проти HDD: що слід купувати та використовувати?

SSD проти HDD: що слід купувати та використовувати?

 Кінцевим рішенням, яке бентежить навіть технічно підкованих користувачів, є вибір між ноутбуком із твердотільним накопичувачем (SSD) та одним із накопичувачем на жорсткому диску (HDD).

Купуючи ноутбук, люди звертають увагу на різні специфікації, такі як розмір оперативної пам’яті, процесор, розмір екрану та внутрішній простір для зберігання. Незважаючи на те, що це всі життєво важливі фактори, часто пропускається специфікація — це тип внутрішньої пам’яті на ноутбуці.

Покупець сам вирішує, що йому потрібно, залежно від їх конкретних обчислювальних потреб, бюджету та уподобань. Жорсткі диски мають перевагу в тому, що вони доступніші за твердотільні накопичувачі, але твердотільні диски пропонують кращі швидкості та продуктивність. Цей короткий посібник порівняє твердотільний накопичувач і жорсткий диск і допоможе вам прийняти більш обгрунтоване рішення про придбання, якщо ви не знайдете цієї дилеми.

Що слід придбати?

Твердотільні накопичувачі дорожчі, ніж жорсткі диски на гігабайт, але тоді деякі SSD-карти також дорожчі за інші. Наприклад, твердотільні накопичувачі M2 коштують дорожче, ніж старіші твердотільні накопичувачі SATA III, і між цими старими сховищами твердотільних накопичувачів та жорсткими дисками подібної ємності немає великої різниці в ціні, але M.2 не сумісні з SATA, перевірити сумісність можно на спеціальному сервісі zeto.ua по моделі ноутбука.

Зазвичай накопичувачі SSD приблизно в п’ять разів швидші, ніж жорсткі диски, але жорсткі диски мають більшу область зберігання. Ці диски вміщують від 40 ГБ до 12 ТБ даних, тоді як твердотільні накопичувачі не славляться своїм простором для зберігання даних.

Ще одним вирішальним фактором, який часто ігнорують, є те, як сховища обробляють фрагментовані файли. Коли дані зберігаються на диску з недостатнім простором, вони стають фрагментованими, уповільнюючи роботу вашого ноутбука та споживаючи вільний простір

Що таке HDD?

Як випливає з назви, ці накопичувачі містять диск (який називається платівкою), який обертається на механічній руці з головкою для читання та запису, щоб користувачі могли зберігати дані та отримувати доступ до них на віджимі. Швидкість віджиму визначає, наскільки швидко можна отримати доступ до даних або записати їх на жорсткий диск.

Жорсткі диски, які раніше підключалися до материнської плати ноутбука за допомогою порту IDE, але останні моделі тепер використовують кабелі SATA (Serial AT Attachment), які забезпечують вищу швидкість передачі даних на жорстких дисках. Швидкості все ще в основному не на рівні з еквівалентними моделями SSD.

Що таке SSD?

SSD — це твердотільний накопичувач. Ви можете сприймати їх як великі флешки. Твердотільні накопичувачі — набагато новіша технологія, ніж жорсткі диски. На відміну від жорстких дисків, твердотільні накопичувачі не мають рухомих частин, вони зберігають дані в мікросхемі пам’яті NAND, і кількість цих мікросхем на SSD-накопичувачі визначає його ємність.

Без рукоятки читання-запису жорстких дисків твердотільні накопичувачі зберігають і дозволяють користувачам отримувати доступ до даних за допомогою контролера. Тут контролер — це лише вбудований процесор, який відповідає за загальну швидкість передачі та швидкості роботи твердотільних накопичувачів. Ми не будемо вдаватися до нудних технічних деталей, але ви повинні знати, що технологія контролера часто робить різницю між різними моделями SSD.

Актуальная информация ЗА Одессу в нашем Telegram канале! Новости, фоторепортажи и исторические факты про Одессу.
Читайте нас в Viber! На канале «Коммуналка» рассказываем о коммунальных платежах, тарифах, льготах и субсидиях.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Выскажите ваше мнение. Это важно.
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Еще по теме
Все новости
Выбор редакции
Сообщить об опечатке
Текст, который будет отправлен нашим редакторам: