Не вся територія нацпарку — заповідна

Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

У нацпарку «Куяльницький» почали штрафувати водіїв, які заїжджають на заповідні території. Йдеться не лише про формальні обмеження — діє закон №4188-IX, згідно з яким джипінг, мотоперегони, квадроцикли та будь-який інший транспорт (окрім службового) заборонено в природно-заповідному фонді.

Національний природний парк «Куяльницький» охоплює близько 10 800 гектарів, однак заповідна зона становить приблизно 3 500 гектарів. Це переважно найбільш віддалені й малодоступні ділянки. Суворий природоохоронний режим діє не скрізь, а саме в цій зоні. На решті територій, що перебувають у користуванні громад чи санаторіїв, діють обмеження, але не повна заборона на зайхд.

Якому транспорту заборонено їздити по заповідним землям

  • Заїзд автівок, квадроциклів, мотоциклів, пікапів — всюди, де це не дозволено законом. 
  • Проведення змагань та масових івентів із заїздом на природоохоронні території. 
  • Навіть тест-драйви контролюються — як, наприклад, у випадку з компанією-автоділером, яку після розмови з адміністрацією НПП змусили змінити локацію. 

Чому це важливо?

Такі заїзди ущільнюють ґрунти, руйнують рослинність, лякають диких тварин. На схилах лиману під колесами техніки гинуть ящірки та змії, зокрема й види з Червоної книги Україникуяльник.

Який штраф?

  • 153–408 грн — для громадян;
  • 255–510 грн — для посадовців;
  • Також передбачена компенсація екологічного збитку. За кожні 100 м незаконного проїзду:
  • мотоцикл — 4020,80 грн;
  • легковик — 6428,80 грн;
  • вантажівка — 8848,00 грн.

Хто контролює?

Порушення відслідковують служба держохорони НПП, екологічна інспекція та поліція. Організаторів івентів моніторять у соцмережах, із ними намагаються спершу домовитися. Та за повторні порушення передбачено штрафи й навіть вилучення транспорту.

Куяльник — не траса для перегонів

Нацпарк «Куяльницький» — це природна зона, яка потребує захисту. Якщо не зупинити руйнування вже зараз, регіон втратить унікальні екосистеми та лікувальні властивості лиману. І кожен, хто хоче, щоб Куяльник залишався живим — має починати з відповідальності.

Але автомобілі та мотоцикли не єдина проблема, створена людиною, унікального Куяльницького лиману. Більш докладно, що його руйнує, ми розповідали в матеріалі “Тисячі тонн сміття, незаконні гонки та обміління: в Одесі шукають спосіб, як вилікувати Куяльник”.

Читайте також: Куяльницький лиман: диво природи, яке ми можемо втратити назавжди

Фото користувача Зефір з сайту DRIVER.TOP

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі