Якщо вам потрібно купити новий велосипед, завітайте до інтернет-магазину «Велопланета»: https://veloplaneta.ua/velosipedy. Тут ви знайдете не тільки байки в широкому асортименті, але і все необхідне для катання: обладнання, захист, одяг, рюкзаки та інше.
Який тип велосипеда вибрати
Перше, що має значення, — стиль катання. Може, ви віддаєте перевагу тільки рівним, асфальтованим дорогам або, навпаки, більше любите долати перешкоди, або плануєте велоподорож? Вибір залежить і від умов — чи будете ви кататися містом, лісовими дорогами, горами й так далі.
Залежно від призначення виділяють такі типи велосипедів:
- гірські. Це універсальні байки, які є гарними як для подорожей, так і на кожен день. Попри назву, вони підходять не лише для поїздок горами. Відмінні риси: широкі покришки для будь-якої дороги, висока посадка;
- міські. Призначені для комфортних прогулянок та щоденних поїздок містом. Мають високе кермо для зручної прямої посадки, велике сидіння на пружинах, можуть бути оснащені багажниками, підніжками;
- шосейні. Це велосипеди для любителів швидкісної їзди. Вони здатні розвивати велику швидкість на рівній дорозі. Відрізняються легкою рамою та дуже тонкими покришками;
- жвірові. Це шосейні байки, адаптовані для поїздок ґрунтовими дорогами та помірним бездоріжжям. Вони відрізняються сильною, потужною рамою, мають кермо зігнутої форми, універсальну гуму та дискові гальма.
Велосипеди поділяють також на жіночі та дитячі. Таким чином, можна знайти транспорт для поїздки в будь-яких умовах і будь-якого рівня.
Розмір колеса та рами
Після того, як ви визначилися з відповідним типом, вам необхідно встановити, які колеса вам підійдуть. Від їх розміру залежить прохідність байка, а також інтенсивність, з якою ви крутитимете педалі на одній передачі.
Стандартний варіант для людей зростом до 170 см – 26 дюймів. Є ще один універсальний варіант — 27,5. Колеса менше розраховані на дітей та підлітків. Люди високого зросту, які бажають кататися гірськими дорогами, звертають увагу на 29 дюймів.
Після того, як ви визначилися з колесами, потрібно вибрати відповідний розмір рами. Її висоту можна компенсувати, якщо вам незручно. Але ширину змінити буде складно. При виборі рами має значення ваше зростання. Тут є кілька нюансів:
- відстань між промежиною та рамою повинна становити 5-10 см;
- зручно орієнтуватися на розмірні сітки виробника, не обов’язково проводити виміри наживо;
- для прогулянкового катання підійде менший розмір, для екстремального — побільше.
Так, для людей 160-170 см підійде тип М – це 17 дюймів чи 43,2 сантиметра. Тим, хто вищий за 170 см, варто купувати байки від 19 дюймів типу L. XS та S розраховані на дітей та підлітків.
Конструкція та матеріали рами
Гірські велосипеди випускаються в кількох варіантах, найчастіше зустрічаються двопідвіси та хардтейли. В останніх лише передня вилка робиться з амортизацією, тоді як у перших — обидві. Хардтейли більше підійдуть невибагливим покупцям, які просто хочуть комфортно кататися і не готові виділити дуже велику суму на покупку.
Для рами використовують сталь, алюміній, карбон, титан та інші матеріали. Перші — важчі за інші, але відрізняються підвищеною міцністю. Алюмінієві відносно легкі та вважаються оптимальним варіантом у плані співвідношення якості та ціни. Карбонові найчастіше вибирають для швидкісної їзди.
Гальма та сидіння
Багато покупців звертають увагу на велосипеди з дисковими гальмами. Вони справді точніше та швидше реагують на команду райдера. Але не завадить також звернути увагу на V-подібні гальма. Вони найчастіше використовуються в недорогих велосипедах, розрахованих на економних покупців.
Тип сидіння залежить від вашого стилю їзди:
- для прогулянок підійде широке та м’яке, з пружинами. У такому сідлі можна розслабитись, але некомфортно розганятися під час катання;
- сидіння середньої м’якості використовуються в гірських та шосейних велосипедах. Вони відрізняються жорсткою посадкою та надійною фіксацією;
- вузькі та легкі призначені для спортивної їзди.
Якщо вам складно визначитися, зверніться до фахівців інтернет-магазину велосипедів «Велопланета»: https://veloplaneta.ua/. Тут не тільки допоможуть вибрати потрібний байк, але також нададуть послуги в рамках гарантійного або післягарантійного обслуговування. Компанія має фізичні магазини в Києві, Харкові, Івано-Франківську, Одесі, Дніпрі. Є можливість придбати велосипед, оформивши оплату частинами.