Перше, про що замислюється людина, яка планує утеплити стіни свого будинку чи квартири, – це вибір матеріалів для проведення всіх необхідних робіт. Найбільш популярним утеплювачем на сьогоднішній день є мінеральна вата. Цей матеріал має великий попит завдяки доступній ціні та відмінним експлуатаційним характеристикам.
У чому переваги мінеральної вати?
Мінеральна вата відрізняється за своїм складом. Залежно від цього вона буває різних видів:
- Скловата виробляється з піску та битого скла. Цей матеріал найбільш популярний, оскільки має ряд переваг: не горить і не тліє навіть при найвищих температурах, має відмінні звуко- та теплоізоляційні властивості, має низьку гігроскопічність і стійкість до вібрації та усадки.
- Кам’яна вата або, як її ще називають базальтова, виготовляється з гірських порід. Найчастіше це габро та базальт. Кам’яна вата має високу тепло- та звукоізоляцію, найбільш стійка до пошкоджень та усадки.
- Кварцова вата – порівняно новий продукт на ринку. Цей утеплювач має підвищену пружність та теплоізоляцію.
- Шлаковата виготовляється з відходів, а саме — доменного шлаку. Такий вид мінеральної вати має невелику теплопровідність, але дуже добре і швидко поглинає вологу. При високих температурах шлаковата не горить, а починає спікатися, внаслідок чого стає непридатним. На сьогодні практичні не використовуються.
Для будь-якого виду мінеральної вати характерна стійкість до появи цвілі, грибка та інших мікроорганізмів, а також різноманітних гризунів. Мінвата не схильна до гниття і впливу ультрафіолетових променів.
На що звернути увагу при виборі утеплювача?
Вибираючи мінеральну вату важливо:
- Вивчити всі характеристики утеплювача, оскільки кожен вид має свої особливості.
- Підібрати оптимальну товщину утеплювача. Чим тонша конструкція, тим товщі має бути утеплювач:
-
- для утеплення зовнішньої стіни найчастіше використовується мінвата товщиною 100 мм;
- для утеплення підлоги на першому поверсі, в приміщеннях, які опалюються, слід використовувати утеплювач товщиною до 150 мм;
- для утеплення перекриттів на горищах рекомендується використовувати мінеральну вату завтовшки 150-300 мм.
- Звернути увагу на питому щільність мінеральної вати. Від густини залежить вигляд поверхні, яку можна утеплювати.
На будівельному ринку представлена мінеральна вата щільністю від 10 до 200 кг/куб.м. Наприклад, для утеплення вертикальних конструкцій застосовується минвата щільністю понад 50 кг/куб.м; скатного даху – не менше 30 кг/куб. м; плоского даху – 100-200 кг/куб. м; фасаду будинку – 90-150 кг/куб.м; стяжки – 100-200 кг/куб.м.
*на правах реклами