Смартфони вже давно дозволяють грати, використовувати їх для зйомки фото та відео, а також виконувати ряд функцій, які раніше були доступні тільки на комп’ютері. Але не всім потрібні ігри в телефоні, гарна камера та потужна начинка. Багатьом потрібний недорогий, технічно актуальний смартфон. Розповідаємо, на що звернути увагу під час купівлі бюджетного смартфона.
Багато в чому ця стаття буде корисною для тих, хто шукає смартфон, здатний ефективно виконувати повсякденні завдання: організація справ, читання, спілкування, доступ до інформації, прослуховування музики та перегляд Ютуба.
Від таких смартфонів не чекають високої продуктивності та фотографій високої якості. Достатньо того, що вони фотографують на середньому рівні та запускають програми без зависання та підгальмовування. При цьому вони мають цілком сучасні характеристики: починаючи з оперативної та вбудованої пам’яті та закінчуючи новомодними 120 герцями частоти оновлення екрана.
Ідеальним представником сучасного недорогого смартфона з актуальним набором технічних рішень є серія Redmi Note. Їм далеко до флагманів, але всі базові завдання виконують на належному рівні. Більш детально ознайомитися з технічними характеристиками найсвіжішої моделі Redmi Note 12 Pro можна на сайті інтернет-магазину Фокстрот за посиланням: https://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/mobilnye_telefony_xiaomi_xiaomi-redmi-note-12-pro.html
На що звертати увагу при виборі смартфона
По суті таким критеріям відповідає левова частка всіх смартфонів, але не варто забувати про низку технічних рішень, які не скрізь присутні і критично важливі для певної діяльності.
Розмір, форма, матеріали та зручність використання
Ще 5-10 років нормальним вважалися смартфони розмірами 4-5 дюймів, а що більше — саркастично називали «лопатою» Сьогодні ми всі ходимо з такими лопатами і дивуємося, як раніше користувалися такими маленькими пристроями.
Оптимальним розміром вважається 6 та вище дюймів. Вони багато в чому незручні, але з досвідом ми звикаємо. Тому не варто лякатися 7-дюймового гаджета. Вони набагато комфортніші для набору тексту та споживання контенту.
Також неофіційним стандартом стали тонкі смартфони зі скла. Вони слизькі та ними незручно користуватися без чохла. Зважайте на це. Можливо, варто подумати про пластиковий корпус.
Також не забувайте, що габаритний смартфон незручно переносити в кишені, а деякі чохли збільшать товщину корпусу майже вдвічі.
Батарея та автономність
Якщо смартфон активно експлуатуватиметься, то варто задуматися про гаджети з більш ємною батареєю або ж з функцією швидкого заряду. Таким пристроям потрібно зовсім мало часу живлення від розетки, і вони знову готові працювати автономно.
Операційна система
Сьогодні на ринку присутні три операційні системи:
- Android — платформа від Google з повною орієнтацією на сервіси цього гіганта;
- iOS — всесвітньо відомі iPhone із власною замкнутою екосистемою;
- HarmonyOS — платформа Huawei тихо і непомітно зайшла на ринок і користується великою популярністю в багатьох країнах світу.
Кожна платформа по-своєму хороша, але не завжди зручна для роботи у конкретній сфері.
Зв’язок та наявність роз’ємів
Подумайте, чи вам потрібна друга SIM-карта або microSD карта в смартфоні. Більшість пристроїв йдуть із комбінованим слотом і не дозволяють одночасно використовувати три картки. Прийде відмовитися від другої SIM-картки або від флеш-накопичувача. Деякі моделі взагалі доступні лише під одну SIM-карту.
Ще одним важливим протоколом є блютуз. Якщо смартфон буде на постійному зв’язку з фітнес-браслетом, і до нього і часто будуть підключені інші бездротові пристрої, варто вибирати версію Bluetooth 4.0, а краще — 5.0. Вони споживають менше енергії та не розряджають батарею, як це було 5-10 років тому.
Також зверніть увагу на аудіо роз’єм. Останні роки дедалі більше виробників відмовляються від нього.
*на правах реклами