Новини Одеси та Одеської області

Як отримати житло військовим: відповіді дали на “прямій лінії”

Як отримати житло військовим: відповіді дали на “прямій лінії”

У Мінветеранів відбулася «пряма телефонна лінія» для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), серед яких є учасники бойових дій та родини загиблих воїнів. Розглядалися питання забезпечення військовослужбовців і їхніх родин житлом.

На запитання додзвонювачів докладно відповіли директор Департаменту соціального захисту ветеранського відомства Руслан Приходько, його заступник Руслан Кучук і начальник відділу з розробки та реалізації житлових програм цього ж департаменту Олена Недиба.

Руслан Приходько

Руслан Приходько, директор Департаменту соціального захисту ветеранського відомства.

— Я — інвалід війни ІІ групи, воював в Афганістані. Я 20 років стою у Національній гвардії на квартирному обліку в Києві. Зараз я — внутрішньо переміщена особа, проживаю у Полтаві. Є різні накази про те, що ветерани російсько-української війни мають право на житло, але є й інші постанови, які передбачають таке право для тих, хто виконував інтернаціональний обов’язок на території інших держав. Але я 20 років стою на черзі, а вона не просувається. Як мені все-таки отримати житло? 

— Вам необхідно звернутися до виконавчого комітету Полтавської міської ради із заявою про взяття вас на квартирний облік. До заяви подати копію довідки ВПО, довідки про те, що ви є особою з інвалідністю внаслідок війни. Заява про зарахування на квартирний облік подається відповідно до Правил обліку, затверджених Постановою КМУ № 470 від 11 грудня 1984 року. Протягом місяця вас мають поінформувати: зараховані ви на квартирний облік чи ні. Якщо вам відмовлять, можете звернутися до Мінветеранів, але до звернення рекомендуємо додати:

  • їхню відповідь про відмову;
  • копію довідки ВПО;
  • та копію документа, який посвідчує ваш статус.

Після цього Мінветеранів у межах компетенції може звернутися до виконавчого комітету органу місцевого самоврядування.

Руслан Кучук

Руслан Кучук, заступник директора Департаменту соцзахисту ветеранського відомства.

— Я інвалід війни ІІ групи. Отримав контузію та мав інсульт у 2014 році. Я ніяк не можу отримати житло. Не маю ні прописки, нічого, фактично живу на вулиці. Стою на квартирному обліку в Миколаєві. Мер обіцяє дати 200 квартир військовослужбовцям, а інвалідам війни, каже, Київ повинен займатися. Подавав документи на призначення грошової компенсації за житло, але мені лише обіцяють. Чому місто не може придбати мені житло? 

— У зв’язку з тим, що у 2022 році кошти, які були передбачені Мінветеранів в бюджеті на виплату грошової компенсації, спрямувалися на підтримку обороноздатності держави й переведені до резервного фонду, фінансування житлових програм не відбувалось.

У цьому році передбачено фінансування. Була подана потреба, відповідно до Постанови КМУ № 719 від 19 жовтня 2016 року, станом на 01.03.2023 р., для виплати грошової компенсації.

По Миколаївській області, зокрема по місту Миколаєву, потреба на фінансування складає 71,3 мільйона гривень.

Згідно з затвердженим розподілом Урядом України від 26.05.2023 № 463-р, на Миколаївську область спрямовано кошти в обсязі 28 млн 953 тис. грн.  Орієнтовно кошти можуть отримати 14 осіб, яким було призначено грошову компенсацію з 2018 року.  Виплата компенсації здійснюється в порядку черговості за пільговою категорією. Згідно з поданою потребою по Миколаївській області — це 34 особи. Наразі вам найкраще звернутися до регіонального органу соціального захисту Миколаївської ОДА.

Щодо надання житла від міста, то так, на сьогодні це є проблемні питання через обмеженість фінансових ресурсів місцевих бюджетів. У першу чергу кошти спрямовуються на підтримку обороноздатності держави та соціальні виплати. Органи місцевого самоврядування реалізують програми, на які виділені кошти з державного бюджету.

— Батько стоїть на квартирній черзі. І нам сказали, коли в нього буде посвідчення УБД, тоді можна розраховувати на кошти для придбання житла. 

— Коли батько отримає посвідчення учасника бойових дій, потрібно звернутися до виконавчого комітету органу місцевого самоврядування, де він перебуває на квартирному обліку.

— Я — інвалід ІІІ групи, проживаю в комунальній квартирі площею 27 м кв. Зі мною проживає ще 7 осіб, будинок в аварійному стані. Як отримати житло? Або куди звертатися з приводу отримання позики на будівництво реконструкцію або капітальний ремонт з погашенням її протягом 10 років?   

— Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», питання щодо забезпечення житлом за місцем проживання належить до повноважень органів місцевого самоврядування.

— У період з 2014 по 2020 роки я брав участь в АТО/ООС. Є статус учасника бойових дій. На сьогодні я і моя сім’я є тимчасово переміщеними особами. Своє житло втратили через окупацію та зруйнування міста Попасна Луганської області. Двоє дітей навчаються у вишах. Скажіть, якою пільгою скористатися, щоб отримати житло, оскільки нам скоро не буде де жити. 

— Має значення, з якого періоду ви маєте статус внутрішньо переміщеної. Якщо — до 24 лютого 2022 року, то відомості про вас є в базі даних ВПО. Тоді ви маєте право отримати компенсацію на житло, згідно з Постановою КМУ № 280 від 18 квітня 2018 року. Якщо ви в базі даних ВПО після 24 лютого 2022 року, то наразі наявні лише кредитно-фінансові механізми (доступна іпотека). Внутрішньо переміщена особа, яка має статус учасника бойових дій або особи з інвалідністю,  необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування щодо розгляду питання про зарахування на квартирний облік. Також можна реалізувати своє право на придбання житла у разі прийняття відповідних регіональних програм та їх фінансування.

На “прямій лінії” працювали: Тамара Тисячна і Сергій Чернявський.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Iryna_s
Iryna_s
1 рік тому назад

Історії військових висвітлюють доволі складне питання, яке стосується купівлі житла для них. Вони, як ніхто інший, потребують подяки за те, що оберігають життя тисячів людей. Впевнена, що можна швидше затверджувати бюджети, програми, які сприяли б виділенню коштів, а не лише давати обіцянки. Сподіваюсь, що все ж таки кожен військовий зможе купити квартиру в Одесі [censored], або в будь-якому іншому місті в Україні.

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції