Новини Одеси та Одеської області

Хижі тварини стали реальною загрозою на Одещині

Хижі тварини стали реальною загрозою на Одещині

Популяція лисиць і вовків значно зросла на півночі Одещини за час повномасштабної війни. Хижаки серед білого дня бігають вулицями населених пунктів в пошуках поживи. Якщо не врегулювати чисельність цих хижаків, як це робилося раніше, то є загроза спалаху захворювань на сказ.

За оцінкою ВООЗ, сказ входить у п’ятірку найнебезпечніших інфекційних хвороб. Щороку від сказу в світі гине понад 59 тисяч людей і понад 1 мільйон тварин. Територія України, через зрозумілі всім обставини, залишається у цьому відношенні однією з найбільш небезпечних серед країн Європі.

Хижаки все частіше заходять в гості

Днями у Любашівці лисеня занадилося до однієї господи на центральній вулиці селища. Молодий хазяїн, жаліючи дику тваринку, почав відганяти від неї пса, і лисеня його трішки шкрябнуло. На щастя, хижак виявився здоровим, але юнак отримує  курс протирабічної терапії – робиться щеплення вакциною з вмістом інактивованого антигену вірусу для формування імунітету.

У селі Кричунове лисиця, яка прижилася на фермі, покусала людину. Торік агресивних нападів диких тварин зазнало троє жителів Любашівської та Зеленогірської громад. А скільки постраждалих не зверталося до лікарів?!

Джерелом збудника сказу в Україні у 50 відсотків людей є кішки, у природі ж цей відсоток становлять лисиці.

І це тільки верхівка айсберга. В угіддях порушується баланс хижак-жертва, катастрофічно малою стає кількість цінних видів тварин тощо.

Єдиний вихід — відстріл хижаків.

Оскільки полювання з 2022 року в Україні заборонене, то однією з головних проблем для користувачів мисливських угідь є припинення видачі дозволів на регулювання чисельності вовків, лисиць та бродячих тварин бригадами мисливців. 

— Щороку на території від Кривого Озера до Гвоздавки мисливці відстрілювали десь пів тисячі лисиць та вовків, адже без цього популяція косуль, диких кабанів і зайців може стрімко зменшитись. Наразі існує загроза перенесення лисицями сказу, бо ці тварини безперешкодно забігають у села і можуть покусати собак і людей, — поділився наболілим  єгер Любашівського товариства мисливців і рибалок Василь Заплітний.

— Сподіваємося, що обласна влада зверне увагу на проблеми у мисливській галузі та офіційно дозволить відстрілювання лисиць і вовків, як це зробили, наприклад, на Полтавщині.

Також мисливці розповідають, що дехто з їхніх колег займається браконьєрством, а ще бідкаються, що деякі вояки з воєнізованих підрозділів не гребують поласувати косулею чи зайцем.

Правила ведення мисливського господарства мають бути адаптовані до умов війни. І зовсім не обов’язково при цьому все бездумно обмежувати і забороняти.

Читайте також: 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Тетяна
Тетяна
1 рік тому назад

Доброго дня! Коментар про статтю “Хижі тварини стали реальною загрозою”. У статті Ви прямо закликаєте до відстрілу тварин. Чи це коректно для журналістики? Чи радились Ви з екологами стосовно причин збільшення популяції? Чи єдиний вихід – убивство? Людська експансія на природні території – розорювання полів, вирубка посадок могла призвести до цього, на мою думку. Що скаже про це зоозаконодавство? Я проживаю на півночі Одещини.
Пятковська Тетяна

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції