Новини Одеси та Одеської області

Іноземні добровольці в лавах ЗСУ: скільки їх в Україні та з яких вони країн

Іноземні добровольці в лавах ЗСУ: скільки їх в Україні та з яких вони країн

У ЗСУ проти ВРРФ воюють не лише українці. У структурі ЗСУ є кілька добровольчих батальйонів, сформованих із громадян інших держав. У День пам’яті учасників бойових дій на території інших держав розповідаємо, що це за батальйони та скільки іноземців у лавах ЗСУ.

Формування міжнародного легіону у 2022 році

Герб міжнародного легіону ЗСУ

Герб міжнародного легіону ЗСУ

На початку повномасштабної війни Указом президента Зеленського з іноземних громадян, які прийшли на допомогу нашій державі, в Україні було сформовано Міжнародний легіон. Його основою стали добровольці з різних країн, котрі свого часу приєдналися до боротьби з проросійськими сепаратистами на Донбасі. За впевненість України вони воюють із 2014 року.

У лютому 2022 року, за інформацією міністерства закордонних справ, в Україну прибули близько 20 000 добровольців. Бійці приїхали з 55 країн світу, з усіх континентів: від Бразилії та Південної Африки до Японії та Нової Зеландії.

Серед добровольців — найбільше громадян США та Великобританії. Багато поляків, канадців, громадян країн Балтії.

Приймають до Міжнародного легіону тільки людей з бойовим досвідом. Не беруть – які входять у неонацистські, фашистські, расистські організації.

Українську візу майбутнім легіонерам отримувати потреби немає. Але дістатися до країни вони мають самостійно. А потім підписати контракт зі Збройними силами України.

Інтернаціональний легіон знаходиться у складі Збройних сил України. І, згідно з міжнародним правом, його бійці не можуть вважатися найманцями.

Витрати на проживання легіонерів та їх зарплати, озброєння та амуніцію фінансують ЗСУ.

Є у Міжнародного легіону і додаткові кошти — від приватних донорів. Ці гроші легіонери витрачають на спорядження, яке не входить до стандартного військового комплекту української армії, але необхідне на полі бою.

Деякі іноземні військові підрозділи, незважаючи на те, що входять до складу ЗСУ, офіційно до Міжнародного легіону не вступили. Зокрема, «Нормандська бригада». Вона сформована із ветеранів збройних сил Канади, Великобританії та деяких європейських країн. Легіонери-добровольці мають бойовий досвід в Афганістані чи Іраку.

Грузинський національний батальйон

Грузинський національний батальйон ЗСУ

Грузинський національний батальйон

З 2014 року бореться в нашій країні добровольчий диверсійно-розвідувальний підрозділ «Грузинський національний легіон».

Ще тоді, на самому початку конфлікту з РФ 10 офіцерів з Грузії зголосилися воювати в Україні проти Росії та навчати українських солдатів. 2016 року «Грузинський легіон» увійшов до складу Збройних сил України. Наразі він налічує близько 1000 бійців, набраних у Грузії та інших країнах.

— У нас один ворог, і цей ворог зайняв 20% нашої землі, — кажуть легіонери.

— Коли російських окупантів буде менше тут, значить, менше вбивати доведеться вдома.

Бійці пам’ятають і цінують підтримку України під час загарбницької війни РФ проти Грузії.

— У 90-х роках під час агресії Росії проти Грузії Україна була єдиною країною, яка підтримала нашу країну, надіслала своїх добровольців, — зазначає командир «Грузинського легіону» Мамука Мамулашвілі.

— А наприкінці війни — допомогла евакуюватися мирним жителям з окупованої Абхазії.

Чеченські батальйони імені Джохара Дудаєва та шейха Мансура

Чеченські батальйони імені Джохара Дудаєва та шейха Мансура

Чеченські батальйони імені Джохара Дудаєвата шейха Мансура

Сформовано переважно з чеченців, які емігрували до України під час другої чеченської війни.

Підрозділ брав участь у боях за Широкине 2014-2015 роках, у 2022 році – у битвах за Київ. Названо батальйон на честь першого імама Кавказу та лідера кавказьких горян кінця XVIII століття шейха Мансура.

Ще один підрозділ чеченських добровольців, що воюють за Україну, — батальйон імені Джохара Дудаєва. Своє ім’я він отримав на честь першого президента Чеченської Республіки Ічкерія. Під час війни на Донбасі батальйон брав участь у битвах за Іловайськ та Дебальцеве, у 2022 році – відстоював Київ.

Механізований підрозділ полку імені Кастуся Калиновського

Полк імені Кастуся Калиновського

Полк імені Кастуся Калиновського

Не приймають до Міжнародного легіону громадян Росії та Білорусі. А також — інших країн ОДКБ: Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану.

Натомість росіяни та білоруси, які вирішили боротися з путінським режимом, створили власні військові формування.

У лютому 2022 року для захисту територіальної цілісності України було створено білоруський добровольчий полк імені Кастуся Калиновського.

Сформовано його з білоруських добровольців, які брали участь у війні на Донбасі, представників патріотичних опозиційних організацій, громадян Білорусі, які емігрували до України після протестів проти режиму Лукашенка.

Воюють у лавах білоруського полку також і литовські добровольці.

У січні полк імені Кастуся Каліновського, який воює у складі ЗСУ, захопив так багато російських танків і бронетранспортерів, що створює власний механізований підрозділ. Наразі шукають водіїв цистерн та механіків.

У Білорусі бійців полку Калиновського вважають найманцями. У разі екстрадиції на батьківщині їм загрожує кримінальна відповідальність.

Водночас у січні Верховна Рада України ухвалила законопроект, який має спростити для іноземних добровольців отримання українського громадянства. Тепер щоб подати заявку на паспорт, вони не зобов’язані отримувати довідку з батьківщини про відмову від громадянства своєї країни. Буде достатньо лише заяви про відмову від громадянства Білорусі чи Росії в односторонньому порядку.

Легіон «Свобода Росії»

Легіон «Свобода Росії»

Легіон «Свобода Росії»

30 березня за Україну проти російських окупантів зголосився воювати легіон «Вільна Росія».

Сформовано його було з роти армії РФ, яка добровільно перейшла на українську сторону. Як один із військових підрозділів ЗСУ, підрозділ отримав українську польову військову форму та атрибутику легіону «Свобода Росії».

Зараз легіон складається, головним чином, з російських військовополонених і добровольців, які вирішили воювати за Україну.

Легіонери виконують завдання із затримання диверсійних груп російської армії, а також — організовують диверсії на території РФ.

Мета російських добровольців — звільнення окупованих РФ регіонів України. Після перемоги – повернення додому зі зброєю до рук, щоб воювати за Росію проти режиму Путіна.

Читайте також: Як футбольний захисник став захисником України та отримав орден «За мужність»


лого АНРВУ - Асоціації Незалежні регіональні видавці України

Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Юлія Валова
Юлія Валова
1 рік тому назад

Ніколи за всю історію своїє діяльності я не писала коментарі під публікаціями колег. Але – це реально жесть. Багато русизмів, на кожному кроці неперевена або занадто застаріла інформація – деяка. Як таке може бути?:))

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції