Кожен із нас використовує навушники кілька разів на день. Багато хто без них навіть не виходить на вулицю. Гарнітура нам потрібна буквально всюди: вдома, за кермом, під час бесіди та для дозвілля. Тому при виборі навушників важливо розуміти, якими вони бувають, як правильно і для яких цілей їх використовувати.
Які навушники бувають і чим вони відрізняються?
Сьогодні в магазинах можна зустріти найрізноманітніші види навушників. Їхній зовнішній вигляд, конструкція та функції з кожним роком тільки дивують. Давайте розберемося, які навушники взагалі бувають?
- Дротові — найпопулярніший вид серед усіх навушників. Вони практичні і прості у використанні, також вважаються «довговічними». Найчастіше виготовляються з вхідним роз’ємом 3.5 мм. Підходять для підключення до телефону, планшета або комп’ютера.
- Бездротові — мають успіх при роботі зі смартфоном. Підключаються до пристрою за допомогою мережі Bluetooth. Компактні та універсальні у використанні. Однак працюють на батареї, тому регулярно вимагають підзарядки.
- Вакуумні — їх ще називають внутрішньокальльними. Ці навушники розміщуються всередині слухового каналу. Завдяки маленькій силіконовій амбушюрі добре тримаються у вусі, ізолюючи сторонні звуки.
- Вкладиші або «крапельки» — відрізняються тим, що вкладаються у вухо, а не вставляються у вушний канал. Найпопулярніша модель таких навушників – AirPods. Недостатньо пригнічують зовнішні звуки, але є безпечними для чутливого слуху.
- Повнорозмірні — великі навушники, що охоплюють вухо цілком. Досить комфортні при носінні. Мають непогану шумоізоляцію та амбушюр не тисне на вуха. Універсальні – підійдуть для дому, роботи, вулиці та захоплень.
- Накладні — навушники з заголовком. При використанні амбушюр накладається на вуха, притискаючись до голови. В результаті виходить комфортна посадка та звукоізоляція. Найкраще використовувати на вулиці або в громадських місцях.
Як безпечно використовувати навушники?
- Вибирайте навушники (наприклад, в інтернет-магазині ringoo.ua) виключно за призначенням, при цьому враховуйте свої особливості.
- Слухайте навушники правильно — їх гучність не повинна перевищувати 60%. При цьому лікарі рекомендують використовувати гарнітуру протягом години щодня.
- Не вмикайте навушники на повну гучність у громадських місцях. Тож ви не переб’єте сторонні звуки, а лише нашкодите собі.
- Перевіряйте свій слух щороку. Якщо ви помітили, що під час використання навушників почали підвищувати гучність, зверніться до фахівця.
- Слідкуйте за гігієною – регулярно міняйте амбушуру, очищайте навушники від пилу та вушної сірки, дезінфікуйте їх.
Як продовжити термін роботи навушників?
Тут усе дуже просто. Періодично прочищайте вхідний гніздо та зарядний пристрій навушників. Якщо вони шиплять або барахлять при відтворенні звуку – протріть місця підключення ватною паличкою або бавовняною тканиною. Підключайте та відключайте штекер навушників лише тоді, коли музика не грає. З великою увагою ставтеся до дроту – не згинайте його, не носіть на відкритому повітрі під час дощу чи морозу, використовуйте кліпсу для його фіксації. Завжди зберігайте навушники у чохлі.