Новини Одеси та Одеської області

Новорічне дозвілля: онлайн-екскурсії найкращими музеями світу

Новорічне дозвілля: онлайн-екскурсії найкращими музеями світу

Зазвичай перші дні нового року – це час, дуже насичений усілякими святковими заходами. Але цього року все інакше: через військові дії багато хто скасовано до кращих часів. Тим не менш, зневірятися не варто: адже провести дозвілля цікаво та пізнавально зараз можна і не виходячи з дому, наприклад, здійснивши віртуальну подорож та побачивши відомі шедеври світового мистецтва. Найкращі музеї світу відкривають свої зали для онлайн-екскурсій. У чому їхня краса, дізнавалася «Одеське життя».

Сікстинська капела в Римі

Сикстинська капела відкрилася влітку 1483 року. Замовив її будівництво папа Сікст IV, на ім’я якого вона і отримала свою назву. Серед художників, що розписували стіни капели, був Сандро Ботічеллі, ескізи для шпалер створював сам Рафаель, а фрески на стелі належать пензля Мікеланджело. Зі своєю роботою Мікеланджело впорався лише за чотири роки, проте ледь не втратив зір.

Коли Мікеланджело створював фреску «Страшний суд», на нього посипалися звинувачення, оскільки героїв він зобразив геть оголеними, та ще й увічнив у тому числі папського церемоніймейстера Бьяджо да Чезена. Той зажадав, щоб художника змусили прибрати його зображення з фрески, але тато відповів, що може цього зробити, оскільки його юрисдикція на пекло не поширюється.

Віртуальна подорож Сікстинською капелою.

Підземний хід Уффіці у Флоренції

Галерея Уффіці вважається одним із найстаріших музеїв світу. В 1560 Козімо I Медічі запросив живописця і архітектора Джорджо Вазарі і запропонував тому побудувати палац для адміністрації міста, яка називалася «uffizi» (офіси). Будівля була латинською літерою «U» і для того, щоб звести її, будівельникам довелося знести сусідні будинки і навіть змінити вигляд всього кварталу.

В 1565 Козімо I зробив дивний подарунок до весілля свого сина Франческо: наказав прокласти під будівлею потаємний хід довжиною близько кілометра. Цим ходом, який називали коридором Вазарі, принц таємно залишав палац для побачень зі своєю коханою Б’янкою Капелло.

А ще за кілька років у палац перекочувала сімейна колекція Медічі. Тепер тут можна побачити шедеври майже всіх геніїв епохи Відродження, а також колекцію гобеленів, раритетні документи з історії міста та кабінет гравюр та малюнків.

Віртуальна подорож підземним ходом Уффіці.

Спіраль Гуггенхайма: музей, який веде до неба

Цей музей був збудований у Нью-Йорку в 1959 році. У Соломона Гуггенхайма, сина гірського магната, ще 1937 року народилася думка створити музей, щоб привернути увагу американців до мистецтва абстракціоністів. Крім того, сам Гуггенхайм мав величезну колекцію картин, яку потрібно було десь зберігати.

З пропозицією збудувати незвичайну будівлю звернулися до знаменитого американського архітектора Френка Ллойда Райта. Окрім ексцентричної зовнішності будівлі, архітектор придумав також і своєрідний інтер’єр – внутрішні приміщення мають спіральну форму та, розширюючись, ведуть знизу догори. Передбачалося, що відвідувачі на ліфті підніматимуться на верхній поверх, а потім спускатимуться донизу, оглядаючи експозицію.

Зараз у музеї Гуггенхейма (інший варіант прочитання прізвища) зберігаються картини, скульптури і навіть фотографії, а також проводяться грандіозні виставки, присвячені мистецтву цілих цивілізацій та континентів.

Віртуальна подорож музеєм Гуггенхейма.

Театр-музей Далі: усипальниця великого містифікатора

Цей музей в іспанському місті Фігерас присвячений творчості Сальвадора Далі. У цій будівлі Далі провів останні роки життя, а сам музей вважається його останньою роботою.

На початку 1960-х років мер Фігераса, де народився Далі, попросив художника пожертвувати місту одну зі своїх картин, але Далі вирішив створити цілий музей. Щоправда, через впертість художника місту довго відмовляли у фінансуванні проекту. Справа в тому, що Далі збирався виставляти у музеї виключно фотографії своїх картин, стверджуючи, що «люди ще встигнуть розчаруватися, коли побачать оригінали». Але пізніше Далі все ж таки передав музею оригінали картин.

У музеї знаходиться також усипальниця великого містифікатора. Далі хотів, щоб його могилою могли ходити люди, тому тіло художника забальзамували і замурували під підлогою. Зверху могила Далі закрита плитою з його ім’ям, і багато відвідувачів навіть не підозрюють, що вона знаходиться під нею.

Віртуальне подорож музеєм Далі.

Музей історичних коштовностей: «Золота комора» України

Музей історичних коштовностей України було створено у 1963 році як «Золота комора». Нині він не лише виконує роль своєрідної державної скарбниці, а й за ним закріплена ще й роль «протокольного музею». Іншими словами, його відвідують усі найвищі гості, які приїжджають до України. У музеї побували король Швеції з дружиною, американські космонавти та президент Білл Клінтон. Співробітники музею розповідають, що у 2004 році їм довелося відкривати музей о сьомій ранку, щоб провести екскурсію для президента Бразилії, літак якого зупинився в аеропорту «Бориспіль» на дозаправку.

Головний скарб колекції – золота пектораль – царська нагрудна прикраса, де зображені сцени з життя скіфів. Зберігається тут і позолочена ритуальна «гайманова чаша». А взагалі унікальним скарбам скіфів у музеї присвячено цілу залу.

Крім цього, в експозиції можна побачити золоту діадему із кольоровою емаллю, оклад для євангелії та роботи польських та німецьких ювелірів. До речі, пресвітер Теофіл відзначав ще у XII столітті, що Київська Русь за майстерністю виготовлення ювелірних прикрас поступається лише Візантії.

Сайт музею.

Фото: Артхів

 

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції