Новини Одеси та Одеської області

Пам’ятник Катерині ІІ переодягнули в костюм ката: хто і навіщо це зробив? (відео)

Пам’ятник Катерині ІІ переодягнули в костюм ката: хто і навіщо це зробив? (відео)

Статую Катерини ІІ в Одесі 2 жовтня вранці переодягли в костюм ката: причепили на голову ковпак, а в руці петлю.

Незабаром стало відомо, що новий «прикид» російській імператриці забезпечили активісти з громадських організацій «Зелений лист» та «Демократична сокира».

Свої дії вони назвали перформансом, метою якого є показати роль Катерини Другої в історії України. Адже вона знищила Запорізьку січ та гетьманство в Україні. Забороняла українську мову.

«Я вважаю, що в такому вигляді (ката – ред.) ця статуя імператриці російської виглядає набагато краще. Маркери російського світу в Одесі мають бути прикриті принаймні. Якщо міська влада не може їх прибрати вольовим рішенням, а натомість заграє з електоратом, бажає підняти свій рейтинг. Тому громадянське суспільство бере на себе цю відповідальність і прикриває сором» – так прокоментував свої дії представник «Зеленого листа» Владислав Балинський.


Він також зазначив, що якщо хтось вважає, що пам’ятники чіпати не можна, нехай покажуть нам пам’ятник Муссоліні чи Гітлеру, наприклад, у Європі.

«Ще в античності був такий підхід. Під час розкопок знаходили пам’ятники, які були встановлені нагору ногами. Це теж гарний, яскравий приклад і було б непогано, щоб у нас була така композиція – Катерина нагору ногами. Або її треба прибрати. На цьому місці може бути гарний фонтан чи клумба. Але маркер, на підставі якого путін може говорити, що Одеса – російське місто, такого в Одесі не може бути», – сказав громадський активіст.

Владислав Балинський також зазначив, що у місті протягом восьми років не з’явилося жодного пам’ятника захисникам України, проте міська влада відстоює пам’ятники російського та радянського минулого.

«Жодної пам’ятки захисникам України в місті немає. Ні учасникам антитерористичної операції, ні Небесній Сотні, але міська рада не захотіла переносити пам’ятник Катерині ІІ», – заперечив Владислав Балинський.

А от громадський діяч Дем’ян Ганул заявив, що єдиним виходом із ситуацією навколо скульптурної композиції – її повний демонтаж і натякнув, що він та його друзі підшукують автомобіль для цього.

Нагадаємо, що 20 жовтня 2010 року завершилося опитування мешканців Одеси на офіційному сайті міста щодо долі пам’ятника. У ньому взяли участь 7796 одеситів, які відповіли на сім питань організаторів, причому 50,2% жителів (3914 учасників) висловилися за варіант демонтажу пам’ятника.

Прийняти остаточне рішення, зносити чи ні монумент мають ухвалити депутати Одеської міської ради.

Раніше «Одеське Життя» розповідало, чому багато хто з них. wpel-link=”internal”>одесити виступають за знесення пам’ятника, і чому це питання викликає такі гострі дискусії у місті.

Відео: Владислав Балинський/Facebook

Фото: Дем’ян Ганул/Facebook

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції