Новини Одеси та Одеської області

Спалювання сухого листя: що загрожує порушникам?

Спалювання сухого листя: що загрожує порушникам?

Восени традиційно загострюється проблема спалювання сухого листя. Щоб її викорінити, чиновники періодично підвищують штрафи.

Наразі штрафи за спалювання опалого листя становлять від 3060 до 6120 гривень, а на природоохоронних територіях – від 6120 до 12240 гривень. Важливо звернути увагу на те, що під час дії воєнного стану спалювання сухої трави або іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсія. Згідно зі статтею 113 Кримінального кодексу, у цьому разі передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.

Серйозність покарання пов’язана з тим, що при згоранні опалого листя в атмосферу потрапляють пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали і ряд канцерогенних сполук. Продукти горіння здатні викликати у людини ракові захворювання. Вони також знищують мікрофлору, що забезпечує нормальні біологічні процеси. Грунтовий родючий покрив після таких загорянь відновлюється лише через п’ять-шість років.

Сжигание сухих листьев, инфографика

Інфографіка BBC Україна

Якщо багаття стане причиною масштабної пожежі, можуть постраждати житлові будинки. Для гасіння пожежі доведеться задіяти працівників служби надзвичайних ситуацій. А надзвичайних ситуацій у воєнний час вистачає і так.

Сжигание сухих листьев, инфографика2

Інфографіка BBC Україна

Читайте також: Спалювання листя: що загрожує за заподіяну екології шкоду?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції