Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну Росії в Україні: 18 травня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну Росії в Україні: 18 травня

Головні теми: Поранених вивезли із Маріуполя. Ціна на пшеницю б’є новий рекорд. В Україні зберігаються мільйони тонн зерна, експортувати його навряд чи можливо. “Російські зв’язки” із самогубствами у Британії – документальний серіал «Лондонград», Постачання зброї з Парижа «підсилиться найближчими днями та тижнями». Росія після заявки Швеції та Фінляндії зменшує важливість розширення НАТО за рахунок цих двох країн.

Великобританія

“Поранених вивезли з Маріуполя” – заголовок “The Financial Times” . Також фото моменту евакуації бійців полку «Азов» із сталеливарного заводу у Маріуполі на першій шпальті.

The Guardian повідомляє “Доля бійців “Азовсталі” після капітуляції невідома”

Доля сотень українських солдатів, які багато тижнів поспіль чинили опір на сталеливарному заводі «Азовсталь» у Маріуполі, залишається незрозумілою після того, як воїни здалися. Їх планують обміняти на полонених військових із Росії, але Москва називає їх «терористами».

Російські слідчі також заявили, що планують допитати солдатів та можуть звинуватити їх у «злочинах, скоєних українським режимом проти мирного населення» на південному сході України.

Учора ввечері сім автобусів з українськими солдатами виїхали зі сталеливарного заводу в Маріуполі та прибули до колишньої колонії в підконтрольному Росії місті Оленівка під Донецьком, повідомляє Reuters.

Як повідомляє “Evening Telegraph” , у новому документальному фільмі Sky будуть розглянуті “російські зв’язки” зі смертю бізнес-магната з Данді Скотта Янга. Фільм називається “Лондонград”.

Європа

“Der Standard” – “Швеція та Фінляндія дедалі ближче до вступу до НАТО”.

Міністр закордонних справ Анн Лінде підписала у вівторок у Стокгольмі заявку своєї країни на членство. У Гельсінкі фінський парламент переважною більшістю голосів схвалив заявку на членство у військовому союзі. Цією заявою обидві країни реагують на війну Росії в Україні. Туреччина виступає проти розширення

Колонка праворуч: «Кінець опору на сталеливарному заводі»

Підпис біля фото: «Упродовж кількох тижнів українські військові трималися на обложеному маріупольському металургійному заводі «Азов-Сталь», а ввечері в понеділок близько 260 з них було доставлено автобусами до підконтрольних Росії районів. Київ оголосив про повну евакуацію заводу та сподівається на обмін полоненими».

“Kleine Zeitung” – “Розкішна гарна пшениця” – головна тема.

Ціна на пшеницю б’є новий рекорд. В Україні зберігаються мільйони тонн зерна, експортувати його навряд чи можливо. На Близькому Сході людям вже важко дозволити собі купити хліба

Данія. Останні захисники Маріуполя здали зброю.

Солдат на металургійному заводі “Азовсталь” купається у смузі сонця. Фото зробив та опублікував у Twitter український військовий Дмитро Козацький

 

Бельгія. “De Morgen” – УКРАЇНА ЕВАКУАЄ ГЕРОЇВ ІЗ ЗАВОДУ «АЗОВСТАЛЬ»

Маріуполь може впасти після трьох місяців боїв

Підпис під фото: “Солдат полку Азов” на металургійному заводі.

Схоже, його бій закінчився»

Німеччина. “Augsburger Allgemeine” – «Евакуйовані»

Українські воїни у Маріуполі здаються

Капітуляція українських бійців, що залишилися повністю відрізаними на Азовському металургійному заводі в Маріуполі, була лише питанням часу.

Кілька сотень із них уже евакуйовано, зокрема солдати на нашій фотографії, опублікованій Міноборони Росії у вівторок. Державна пропаганда в Москві, звичайно, скористається цим по-своєму, що можна прочитати в політиці, і обговорюється обмін полоненими.

Тільки український президент, про якого йдеться на третій сторінці, вкотре знайшов потрібні слова: «Україна потребує живих українських героїв. Це наш принцип», – каже Володимир Зеленський. Це принцип, який Путін, мабуть, ніколи не зрозуміє.

“Frankfurter Allgemeine Zeitung” – “Захисники Маріуполя”

Підпис під фото: «Кінець Опору? Понад 260 українських військових залишили азовський металургійний завод у Маріуполі після кількох тижнів блокади. Повідомляється, що десятки людей серйозно поранені. Їх доправили до лікарні у підконтрольному Росії місті Новоазовську. Інші солдати імовірно перебувають у місті Оленівці та перебувають у російському полоні. Президент України Володимир Зеленський заявив у вівторок: “Україні потрібні її герої живими”, а їхнє повернення додому вимагатиме “такту і часу”

Брюссель пропонує фонд для відновлення України

  • Комісія ЄС представляє варіанти реконструкції
  • Потрібні “сотні мільярдів”

Комісія ЄС оцінює збитки від війни в Україні на сьогоднішній день у «сотні мільярдів євро» і вважає за необхідне, щоб Союз взяв на себе «велику частину» витрат на відновлення.

Тож у початковому плані вона пропонує кілька варіантів, включаючи фінансування з допомогою нового боргу. Держави могли або вносити гроші до спеціального фонду, або з часом збільшувати фінансові кордони на період до 2027 року, щоб забезпечити країну грантами. Те саме може бути і з кредитами чи з новим боргом.

У восьмисторінковому документі, призначеному для структурування подальших обговорень лідерів і має бути прийнятий у середу.

Позики можуть бути забезпечені за рахунок регулярного бюджету або за рахунок національних гарантій, як у випадку із програмою SURE, яку Комісія використала для надання допомоги за короткострокову роботу під час пандемії.

У цьому документі Комісія пропонує, щоб оборонний фонд ЄС, який має 8 мільярдів євро, також має бути забезпечений додатковими коштами… Крім того, державам, які поставили зброю Україні, одноразово відшкодовується повна вартість її заміни у разі спільної закупівлі європейського озброєння.

“Спільне витрачання грошей – це найкращий спосіб витрачати гроші з більшою користю”, – заявив верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель після консультацій із міністрами оборони ЄС.

“Der Tagesspiegel” – “Росія применшує значення членства в НАТО”

  • Глава МЗС Лавров не бачить “великої різниці” у заявках Фінляндії та Швеції
  • Шольц подзвонив Зеленському

Після загроз на початку з боку Росії на адресу Фінляндії та рішення Швеції вступити в НАТО реакція Москви на цей крок тепер набагато м’якша. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у вівторок зменшив важливість розширення НАТО за рахунок включення двох раніше нейтральних країн. Росія раніше погрожувала розмістити ядерну зброю у російському ексклаві Калінінград, якщо це станеться.

Дві скандинавські держави вже багато років беруть участь у маневрах НАТО, сказав міністр закордонних справ, додавши: «НАТО враховує свою територію під час планування військових наступів на схід. Тож у цьому сенсі, мабуть, особливої різниці немає». Які політичні наслідки міг мати новий тон Москви у вівторок, лишилося незрозумілим. Фінський парламент у вівторок переважною більшістю голосів проголосував за вступ до НАТО. Міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде підписала заявку своєї країни на членство.

Поки що Туреччина — єдина держава НАТО, яка висловила сумніви щодо розширення альянсу на північ. Канцлер Олаф Шольц (СДПН) був переконаний, що країна не блокуватиме вступ. Він упевнений, що запис вдасться, сказав він. Шольц послався на «безліч конструктивних вкладів» Анкари у відносинах з Росією. З аналогічною заявою виступила міністр оборони Крістін Ламбрехт (СДПН). Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн підозрює, що Туреччина хоче отримати поступки щодо закупівлі американських винищувачів, які Вашингтон припинив після того, як Туреччина купила російську систему ППО

У вівторок канцлер Шольц провів телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським. Потім Зеленський написав у Твіттері, що цінує підтримку Німеччини. Німеччина, можливо, поставила Україні найбільше зброї. За останні два тижні в Україну прибули 2450 переносних протитанкових засобів RGW 90 Matador, 1600 протитанкових мін спрямованої дії DM22 та 3000 протитанкових мін DM31, повідомляє Der Spiegel. Протитанкові засоби вже були розподілені всередині української армії. Федеральний уряд не прокоментував це.

У телефонній розмові з Зеленським президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв набагато більше військової допомоги: постачання зброї з Парижа «підсилиться найближчими днями та тижнями».

Після евакуації українських військових із Азовського металургійного заводу у Маріуполі російський парламент готує право на заборону обміну військовополоненими. Глава Думи В’ячеслав Володін на пленарному засіданні назвав українських бойовиків «нацистськими злочинцями». Верховний суд у Москві 26 травня розгляне питання про те, чи слід визнати «терористичною організацією» український полк «Азов», яке майже три місяці разом із морською піхотою захищає місто та металургійний комбінат, повідомили в Мін’юсті в Москві. .

У вівторок увечері близько 250 бійців, у тому числі 53 важкопоранених, було доставлено автобусами з обложеного металургійного заводу в два пункти на Донбасі, контрольованих російськими військами. За інформацією агентства Reuters, ще не менше семи автобусів із українськими військовими виїхали з Маріуполя у вівторок увечері у супроводі проросійських сил. Україна сподівається на обмін полоненими.

Переговори про припинення війни поки що призупинено. І Україна та Росія підтвердили це у вівторок. Насамперед Україна виступає проти продиктованих Росією умов миру.

«Passauer Neue Press» – «264 Солдата зі сталеливарного заводу в Маріуполі»

Після кількох тижнів облоги російською армією понад 260 українських солдатів залишили Азовський металургійний завод у Маріуполі. Військові «здалися» і потрапили в полон, заявила вчора Росія, а Україна говорила про «евакуацію» та оголосила про швидкий обмін полоненими. Міноборони Росії заявило, що 265 українських солдатів склали зброю. Нині вони перебувають у російському полоні. Україна говорила про 264 солдати. До Новоазовська для лікування з тяжкими пораненнями доставлено 51 військовослужбовця.

Підпис під фото: “Поранених українських бійців російські військові обшукують та розвозять автобусами”

Головний матеріал: “Ердоган блокує розширення НАТО”

  • США ведуть переговори з міністром закордонних справ Туреччини
  • Нафтове ембарго: відмова для Орбану

Тим часом внутрішньоєвропейська суперечка з приводу нафтового ембарго проти Росії продовжує тліти. Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн учора відхилив вимогу Угорщини щодо компенсації у розмірі від 15 до 18 мільярдів євро. “Це просто неможливо”, – сказав Ассельборн.

Польща. «Gazeta Wyborcza» – «Поразка Азовсталі»

Данія. “Morgenavisen Jyllands-Posten” – “Останні захисники Маріуполя склали зброю”.

Солдат на металургійному заводі “Азовсталь” купається у смузі сонця. Фото зробив та опублікував у Twitter український військовий Дмитро Козацький.

«POLITIKEN» – «Російським олігархам та корпораціям заморозили цінності

більш ніж на 33 мільйони крон у Данії»

Посол Росії в Данії називає заморозки незаконним порушенням прав приватної власності, і експерти очікують, що з боку Росії можуть бути позови.

 

Декілька найбагатших людей Росії та найлояльніших Путіну компаній мають великі цінності в Данії, які зараз заарештовані через війну в Україні.

Нещодавно у другому за величиною банку Росії ВТБ Банк, який має міцні зв’язки з російським урядом, заморозив майже 100 000 данських крон у Данії, згідно з документом, отриманим Politiken від Данського управління у справах бізнесу.

Загалом заморожені кошти становлять понад 33 мільйони данських крон. Крім того, 10230 тонн сталі зберігаються на складі у Вайлі.

«Заморозки ґрунтуються на санкціях ЄС. Відповідальність за заморожування цінностей у Данії лежить на особах та компаніях, причетних з данської сторони», – пише Датське управління бізнесу у письмовому коментарі.

Агентство не вказує, які данські компанії заморозили активи. Але, за даними Politiken, у більшості випадків саме банки робили заморозки на підставі понад 1200 російських імен у списку санкцій ЄС.

Заморожування не змінить власника цінностей, і росіяни знову зможуть отримати доступ до активів, коли конфлікт припиниться, вважає доцент та експерт з міжнародних санкцій Єнс Ладефогед Мортенсен із Копенгагенського університету.

“У разі грошей у банку, то рахунок блокується, а якщо це нерухомість, то продати їх не можна”, – каже він і продовжує:

«Санкції є одночасно і батогом, і пряником. Росіянам зараз відмовляють у доступі до їхніх цінностей, але якщо почнуться мирні переговори і припиниться війна, санкції знову пом’якшать».

Заморожені цінності належать багатьом із найбагатших і найбагатших людей Росії. Один із них – генеральний директор нафтового гіганта «Роснефть» Ігор Сєчін. Він особистий друг Путіна, і критично налаштовані до Кремля російські ЗМІ називають його «правою рукою Путіна» та «сірим кардиналом із Кремля». Але він також має цінності в Данії, а в Сечині в Данії було утримано цінності майже на 2,2 мільйона крон. Готівка, нерухомість або інші цінності, невідомо.

А також Андрій Мельниченко, який за версією Forbes є другою найбагатшою людиною Росії зі статком 182 млрд крон, заморожених цінностей у Данії. Мельниченко, який заснував виробника добрив “Єврохім” та вугільну компанію “СУ-ЕК”, заморозив у Данії 30,4 млн. данських крон.

Заморозки відбувалися постійно, аж до 9 травня.

Банк ВТБ заморозив невелику суму у євро. Загалом банк, який, за даними ЄС, має тісні стосунки як із російським урядом, так і з російськими спецслужбами, заморожено у Данії 99 500 крон.

Європейська комісія створила так звану цільову групу із заморожування та арешту, яка має координувати заморожування в Європі. В даний час в ЄС утримано понад 220 мільярдів датських крон, включаючи прогулянкові катери, нерухомість, вертольоти та витвори мистецтва на суму понад 50 мільярдів данських крон.

Підпис під фото: «Витяг у Данії торкнулися деяких із найбагатших людей Росії».

Іспанія “La Vanguardia” – «Останні бійці «Азовсталі» у Маріуполі здаються російським військам»

Підпис під фото: «Бійці маріупольського заводу «Азовсталь» у транспорті проросійських сил»

«ARA» – евакуація останніх із «Азовсталі» закріплює падіння Маріуполя

США прагнуть плану Маршалла з відновлення України

Голандія. “Trouw”. Підпис під фото: «В окупованому Новоазовську з автобуса забирають пораненого українського бійця із маріупольського металургійного заводу «Азовсталь».

Головний матеріал: «Перемога Росії у Маріуполі багато в чому символічна»

Після капітуляції українських солдатів у Маріуполі порт перебуває у руках росіян. Але що від цього виграла Москва?

З відходом сотень українських солдатів, багато з яких уже поранено, битва за Маріуполь добігає кінця. Очікується, що найближчим часом вийдуть і інші воїни, що ховаються в комплексі меткомбінату «Азовсталь». Москва говорить про «масову капітуляцію» українських солдатів, на думку Києва, вони «виконали свою місію».

Очевидці бачили, як у ніч із понеділка у вівторок українських військових підбирали сім автобусів. Одні лежали на ношах, інші вийшли пішки з піднятими руками, готові до обшуку російськими солдатами. Загалом депортовано понад 250 українських військових, понад 50 із них важко поранено.

Показання розходяться і щодо долі, яка чекає на солдатів. Обидві сторони кажуть, що домовилися, але подробиці не розголошуються. За даними Москви, солдати зараз військовополонені та їх допитують. Київ вважає, що їх обміняють на полонених в Україні російські солдати. Проте деякі російські політики вважають, що українців слід судити як військових злочинців.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що військові виконали свою місію і зараз найголовніше, щоб вони не загинули. “Україні потрібні живі українські герої”.

Солдати, що сховалися в коридорах під Азовом, страждали від нестачі продовольства, медикаментів та боєприпасів. Невідомо скільки солдатів і, можливо, навіть цивільних осіб все ще знаходяться в коридорах.

Підкорення Маріуполя – привід росіян відзначати перемогу. З 400 000 жителів до початку війни це найбільше місто в Україні, яке вони захопили з моменту нападу, що розпочався 24 лютого. Це трофей, особливо після відходу росіян із районів навколо Києва та Харкова, найбільших міст країни.

Успіх важливий і після того, як Швеція та Фінляндія оголосили про своє бажання вступити до НАТО.

Маріуполь також є важливим портом. Російська армія зараз окупувала всю прибережну смугу від Криму до Донбасу. Україна, у свою чергу, подає як успіх той факт, що захисники Маріуполя протрималися майже три місяці.

На думку експертів, зі стратегічного погляду капітуляція мало що означає.

За словами дослідника Діка Занді з Інституту Клінгендаля, вплив облоги заводу на подальший хід війни дорівнює нулю через невелику кількість солдатів, які все ще діяли в Маріуполі та його околицях. Це був невеликий оточений бастіон на завойованій території. Вам не потрібно багато солдатів, щоб витримати таку осаду».

Бої зосереджені північному сході, у районі Донбасу. Занди визнає символічну цінність цього моменту, який може подати як перемогу. Крім того, Маріуполь частково захищав полк “Азов” – українську бойову групу, яку Москва назвала “нацистською”. Деякі бійці цього полку симпатизують вкрай правим, і це може стати у нагоді для пропаганди російського успіху.

Маріуполь значною мірою зруйнований безперервними російськими бомбардуваннями. За даними Червоного Хреста та ООН, загинули тисячі мирних жителів, за даними України навіть десятки тисяч. Родичі та сусіди часто ховали його у саморобних могилах у місті.

 

Люксембург. Luxemburger Wort – Захід не спить Розширення НАТО на північ стає конкретним – ЄС продовжує обговорювати нафтове ембарго проти Москви

Підпис під фото: Під впливом загарбницької війни Росії в Україні Фінляндія та Швеція хочуть вступити до НАТО

Італія. La Stampa головна назва “Поранені з “Азовсталі”. Зеленський: усіх врятуємо”.

  • «Після Швеції Фінляндія також просить приєднатися до Альянсу: Ердоган каже «ні».
  • “Путін: ми відповімо НАТО. США працюють над біологічною зброєю»
  • “Європейський щит для скандинавів”

“Останній акт Азовсталі” – La Repubblica . 246 українських захисників Маріупольського металургійного комбінату виходять до супротивників. Багато поранено. Зеленський: нам потрібні живі герої

Дипрофронт Москви: немає загрози з боку Швеції та Фінляндії у НАТО.

Орбан блокує ЄС: санкцій щодо нафти немає

Київські війська повертаються на кордон із Росією».

США та Канада

Канада. The Globe and mail

Україна завершила запеклі бої на «Азовсталі» здаванням військ

Бойова місія офіційно завершена, оскільки Росія бере сотні полонених та деякі бійці залишаються

захищаючи український сталеливарний завод від нападів росіян, чіпляючись за життя на запасах, що виснажуються, з невеликою кількістю води та їжі. Вони провели багато тижнів під землею в укріплених тунелях, захищаючи український сталеливарний завод від російських атак, чіпляючись за життя за рахунок запасів, що виснажуються, з невеликою кількістю води і їжі. Їх близькі зустрічалися з Папою Римським і подорожували Європою, благаючи про евакуацію їхніх чоловіків і синів із заводу поруч із обложеним Маріуполем.

У понеділок увечері на ці прохання частково відповіли, коли понад 260 захисників сталеливарного заводу «Азовсталь», одного з найбільших у Європі, здалися та були доставлені на окуповану Росією територію. Щонайменше 52 особи отримали поранення. Очікується, що бойовики повернуться додому шляхом обміну полоненими, заявила українська влада.

Для військ, що залишаються на «Азовсталі» — їх кількість обчислюється сотнями — виконане бойове завдання, українська

— заявила влада, знаменуючи закінчення однієї з найзапекліших битв з того часу, як 24 лютого почалося вторгнення Росії. Непокірна позиція на Азовсталі стала символом самої країни у боротьбі проти значно більшої військової могутності. Тепер Україна заявляє, що докладе всіх зусиль, щоб усі, хто ще працює на «Азовсталі», повернулися. “Ми сподіваємося врятувати життя наших хлопчиків”, – заявив президент Володимир Зеленський рано вранці у вівторок. “Україні потрібні живі українські герої”.

Але ці обіцянки були протиставлені складнішій реальності. Захисники «Азовсталі», які пережили нищівні атаки росіян у сирих тунелях, відрізаних від решти України, підтримують ширші військові зусилля країни. Спроба придушити їх опір привернула увагу тисяч російських солдат, що залишилися поблизу, а не воювали в іншому місці.

Для України «критично важливо», щоб всі, хто перебуває на сильно пошкодженому металургійному заводі, залишалися там, – сказав в інтерв’ю Дмитро Лубинець, місцевий політичний лідер, який очолює парламентський комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій. Вівторок. Розташована поряд з Маріуполем, містом, яке зараз займають російські війська після довгої облоги, яка забрала життя тисяч людей, «Азовсталь» залишається острівцем українського контролю в регіоні, який російські війська швидко переходять до приєднання до Москви.

Завод «як і раніше залишається українським», йдеться у заяві української компанії «Метінвест», якій належить «Азовсталь».

За словами пана Лубинця, захисники «Азовсталі» «хочуть продовжувати захищати свою землю», і вони не мають очевидного варіанту піти. «Все, що я можу сказати, це те, що ці люди вирішили продовжувати боротися там і жертвують своїм життям».

Багато хто з них є членами скандального українського полку «Азов», який має ультраправі асоціації і з 2014 року бореться з силами, що підтримуються Росією. Кремль називає його неонацистською організацією. Члени сім’ї кажуть, що їхні чоловіки просто патріоти, і вони бояться тортур чи чогось гіршого, якщо їхні близькі здадуться російським військам.

«WSJ» – колонка праворуч: «Макдональдс виходить із Росії»

  • Війна в Україні
  • Вихід гіганта швидкого харчування після трьох десятиліть відбувається за аналогічними кроками західних компаній.

«Військові цілі Києва стають сміливішими»

Оскільки українські військові продовжують повертати окуповану Росією територію в Україні, перевершуючи очікування світових лідерів щодо її здібностей перед вторгненням Росії, у Києві зростають амбіції щодо того, щоб визначати перемогу.

Українські війська у північно-східному районі Харкова відновили територію на кордоні з Росією, заявив у понеділок губернатор області Олег Синєгубов. Російські війська продовжували обстрілювати міста на сході Донбасу і завдали рідкісного ракетного удару по західній Україні.

Пан Синегубов сказав, що навіть у той час, як Україна відвойовує територію, захоплену Росією останніми місяцями, ситуація в регіоні залишається нестабільною. Він попередив мирних жителів не заспокоюватися, додавши, що Росія зосереджується на утримуючи свої позиції та готується до наступу в районі Ізюму, міста на південний схід від міста Харкова, де вони створили передній штаб своїх операцій із завоювання Донбасу.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції