Новини Одеси та Одеської області

Чому долар зростає в ціні та коли зупиниться?

Чому долар зростає в ціні та коли зупиниться?

Минулого року гривня впевнено зміцнювалася до долара. Але починаючи з листопада курс валют почав коливатися, а потім долар став стрімко дорожчати, сягнувши річного максимуму — 28,43 гривні за долар.

Давайте розберемося, що відбувається з курсом долара і на що чекати в 2022 році.

Чому долар так швидко дорожчає?

Більшість експертів вважають, що це пов’язано з військовою загрозою. Росіяни вже кілька місяців поспіль стягують війська до кордонів України. Практично щодня з’являються новини про пересування військової техніки, а також повідомлення про можливі провокації з боку Росії. На валютному ринку відбуваються панічні продажі, внаслідок чого інвестори йдуть геть із країни.

Коли є небезпека військового вторгнення, ніхто не купує нерухомість, ніхто не інвестує у країну, наголошує президент Дніпровського банківського союзу Володимир Косюга. В Україні ця ситуація є ризикованою — інвестиції з країни виводяться. Гривня дешевшає.

Що буде з курсом долара?

Україна має борги. Щоб оці борги якось перекрити, держава позичає гроші та випускає облігації, пояснює економіст Олег Пензін. Іноземні інвестори скуповують ці облігації, а Україна отримує гроші для повернення минулих боргів. Наразі у світі активно обговорюють можливе вторгнення росіян в Україну, тому іноземці розпродують свої облігації внутрішньої державної позики. Отже, борги держави впливають на курс валюти.

Що буде з курсом долара?

Щойно ризик військових дій зникне — гривня стабілізується, вважають аналітики. Негативні новини тільки посилюють панічні настрої на ринку. За словами Євгенії Ахтирки з Concorde Capital, у разі послаблення загрози війни курс може повернутися до позначки 27 гривень за долар.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса наголошує, що валютні резерви України зараз найбільші за останні 7-8 років. Нацбанк поступово продає валюту, щоби зменшити наслідки коливання курсу. Лише минулого тижня було продано близько 300 млн доларів із резервів. Запас міцності у валютно-грошової системи є достатнім. Але якщо загрози з боку російських дипломатів продовжаться, то ніщо не завадить гривні дійти до позначки 30 за долар, упевнений експерт.

Стаття на тему: Национальный банк Украины — чем он занимается?

Що може вплинути на гривню, окрім російської загрози?

Чому долар так швидко дорожчає?

Україна закуповуватиме газ, щоб пройти опалювальний сезон, і це може спричинити дисбаланс на ринку. Зараз ціни в Європі дуже високі. Відплив долара може спровокувати короткострокове ослаблення гривні до 29,5 та вище, вважає трейдер фінансової групи ICU Віталій Сівач.

Ще один фактор, який може вплинути на курс долара — це імпортери. Вони активно купують валюту, оскільки за кордоном деякі продукти та товари коштують дешевше, ніж в Україні. У населення є попит, а отже, на полицях у магазинах буде більше імпортних товарів. На думку аналітика з Forex Club Андрія Шевчишина, це може вплинути на курс долара. Але головний фактор, який тисне зараз на ринок — це ризик війни з Росією.


Читайте також: На вулицях Одеси з’явиться військова техніка: пояснюємо для чого

Фото: Unsplash

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції