Новини Одеси та Одеської області

Відеоспостереження у під’їзді: чи потрібна згода сусідів?

Відеоспостереження у під’їзді: чи потрібна згода сусідів?

Багато людей встановлюють камери відеоспостереження у під’їзді. Це зручно та недорого. Можна стежити за ситуацією у під’їзді через смартфон, перебуваючи на роботі чи в іншому місті. Але наскільки це законно та чи потрібно узгоджувати встановлення камер з іншими мешканцями?

Давайте розберемося, які норми є в законі щодо відеоспостереження у під’їзді.

Чи можна встановити камери відеоспостереження у під’їзді?

Можна. Проте для цього слід дотримуватись кількох правил. У Цивільному кодексі написано, що знімати людей на відео можна лише з їхньої згоди. Але якщо зйомка проводиться відкрито, на вулиці або під час публічних заходів, то вважається, що людина дала свою згоду.

В українському законодавстві немає конкретної форми для вираження згоди на зйомку. Тому люди мають право погоджуватися по-різному: письмово, усно або мовчки.

Мовчазна згода — це коли людина бачить і знає, що її знімають на відео, але не висловлює своїх заперечень щодо зйомки. Саме тому на стіни вішають таблички з попередженням «Ведеться відеоспостереження». Це потрібно, щоб відповідати закону. Люди, які заходять до під’їзду, гості, листоноші або працівники комунальних служб, мусять знати, що їх знімають.

Ведеться відеоспостереження

Чи потрібно узгоджувати встановлення відеоспостереження у під’їзді з іншими мешканцями?

Так, із сусідами треба домовлятися. Ваш під’їзд – це спільна власність усіх співмешканців. Будь-які зміни мають обговорюватися на зборах, йдеться у законі про право власності у багатоквартирному будинку .

Це зовсім не означає, що треба збирати всіх мешканців будинку. Бо зробити це просто нереально. Закон дозволяє мешканцям об’єднуватися в невеликі групи — під’їздом, секцією, тамбуром. Подібні рішення можна ухвалювати невеликою групою сусідів.

Що робити, якщо сусіди не погоджуються на встановлення відеоспостереження у під'їзді?

Що робити, якщо не всі сусіди погоджуються на встановлення відеоспостереження у під’їзді?

Рішення про встановлення відеоспостереження вважатиметься ухваленим, якщо за нього проголосують власники квартир, площа яких перевищує 75% від загальної площі групи — під’їзду, секції або поверху.

Поговоріть зі своїми сусідами. Дайте їм зрозуміти, що дбаєте про безпеку і не збираєтеся втручатися в їхнє особисте життя. Організуйте спільний доступ до камер. Всі сучасні системи відеоспостереження дозволяють підключатися до камер віддалено через Інтернет.

Чи можна встановити камери відеоспостереження у під'їзді?

Якщо сусіди звернуться до суду, то рішення може бути на їхню користь, — вам доведеться демонтувати камери у примусовому порядку.


Читайте також: Видеонаблюдение – хороший способ обезопасить себя

Фото: Unsplash

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції