Сьогодні, 25 грудня 2024 року, 1036 день війни в Україні. До Нового року залишається лише шість днів. А ще сьогодні велике християнське свято – Різдво Христове (про нього читайте окремий матеріал «Одеського життя»). Крім того, сьогодні у світі відзначають єврейське свято – Хануку. Більше подробиць – у матеріалі «Одеського життя».
Сьогодні, 25 грудня, у світі святкують Хануку. Це єврейське свято, яке триває вісім днів. Цього року святкування розпочнуться ввечері 25 грудня і закінчаться 2 січня 2025 року. Свято встановлено на честь відновлення Другого Храму в Єрусалимі та чудес, пов’язаних з лампадою Менори. Свято починається 25-го дня місяця Кіслев за єврейським календарем, що зазвичай припадає на кінець листопада або грудень за григоріанським календарем.
Читайте також: Різдво Христове: традиції, прикмети, заборони
Ханука пов’язана з подіями, що сталися у II столітті до нашої ери, коли євреї під проводом династії Хасмонеїв (Маккавеїв) повстали проти грецького царя Антіоха IV Епіфана, який намагався насадити еллінську культуру та релігію. Після перемоги євреї відновили осквернений храм і освятили його заново.
За традицією, коли Храм був відновлений, євреї знайшли лише один посуд з освяченою олією, достатньою для горіння Менори лише на один день. Однак олія горіла вісім днів, що дозволило підготувати нову порцію чистої олії. Це вважається чудом і основою свята. Ханука символізує перемогу світла над темрявою, духа над матерією і віри над безвір’ям. Це свято є нагадуванням про мужність і відданість традиціям, а також про силу віри, здатної творити чудеса.
Читайте також: Єврейський Новий рік: навіщо сьогодні мачають їжу в мед і рахують зерна граната
Це свято нагадує юдеям про те, що Бог завжди захищає від темряви – так, як вже зробив це одного разу. На згадку про це у свято прийнято запалювати ханукію – святковий світильник, схожий на менору, тільки не з сімома, а з дев’ятьма свічками. Вісім з них символізують кількість днів, протягом яких горіла запалена менора в храмі, а дев’ята свічка, шамаш – це допоміжна свічка, від якої запалюють решту.
На перший день Хануки на світильнику запалюють першу свічку, на восьмий день – горять всі. Ставлять ханукію на підвіконня.
Крім того, на Хануку євреї:
У це свято є гарна традиція допомагати тим, хто потребує. Якихось особливих привітань на Хануку немає, можна просто сказати: «З Ханукою!» або побажати «Щасливої Хануки!»
Раніше ми розповідали, як євреї відзначають Песах і чим це свято відрізняється від православної Пасхи
Стаття на тему: Життя і смерть диктатора Чаушеску
В Одесі з першого дня нового року почне діяти новий тариф на паркування - 30… Read More
Санаторій для ветеранів «Салют», розташований у районі Аркадії, уже кілька років не використовується за призначенням… Read More
Невеликий видих між святами. На цих вихідних до нас не заїдуть поп зірки, але в… Read More
У зв'язку з аварійним станом Іванівського мосту обмеження руху транспорту цим шляхопроводом продовжено ще на… Read More
Час між святами летить дуже швидко. Сім днів, а стільки треба встигнути! Але якщо все… Read More
У четвер, 26 грудня 2024 року, розпочалася тисяча тридцять сьома доба широкомасштабної збройної агресії Російської… Read More