Верховна Рада 19 червня проголосувала за часткову заборону російської музики в Україні. Музикантів, які засудили російську агресію в Україні, заборона не торкнеться.
Народні депутати проголосували за законопроект про підтримку національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора (№7273-д).
Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк.
“Рада заборонила російську музику в українських медіа та громадському просторі. За – 303”, – повідомив він.
Закон набуде чинності, коли його підпишуть голова Верховної Ради та президент України.
Подробиці заборони російської музики в Україні
У пояснювальній записці до проекту закону сказано, що йдеться про повну та безстрокову заборону публічного виконання, публічного показу, публічної демонстрації, публічного оповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів співаків та співачок, які після 1991 року були громадянами держави-агресора (Російської Федерації) .
Виняток – колишні громадяни держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України та не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора.
Заборона не стосуватиметься російських співаків, які входять до переліку музичних виконавців, які засуджують агресію проти України.
Складатиме цей “білий список” Рада національної безпеки та оборони України. Перелік буде публічним та оновлюватиметься.
“Заява про включення до Переліку подається до Служби безпеки України такою особою, її законним представником, організатором гастрольного заходу або правовласником, який має право надавати дозволи на використання в Україні творів у виконанні цієї особи”, – йдеться у законі.
Заборона також поширюватиметься на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці, які є громадянами держави-агресора, крім тих, що внесені до “білого списку”.
Також тепер збільшується до 40% обов’язкова частка пісень державною мовою під час здійснення радіомовлення (зараз 35%). Не менше 75% має становити добовий обсяг ведення передач, у тому числі новинних та аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, що ведуть радіопередач) державною мовою.