Новини

В Одеській науковій бібліотеці презентували книгу професора зі Словенії про графіті (фоторепортаж)

Війна війною, а культурні події в Одесі на міжнародному рівні – ще одне свідчення того, що Україна переможе. Ба більше: вже перемагає, передусім на культурному фронті.

22 травня 2023 року у відділі рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки (ОННБ) відбулася творча зустріч з Митею Великонею, доктором філософії, професором культурології Люблянського університету (Словенія), та презентація його книжки «Зображення незгоди: політичні графіті та вуличне мистецтво постсоціалістичного переходу», перекладеної п’ятьма мовами. Її українська версія вийшла цими днями у Видавничому домі «Гельветика» (м. Одеса). Видання на таку тему в Україні публікується вперше.

У заході взяли участь також представники Посольства Словенії в Україні. Генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова провела високих гостей залами сторічної будівлі книгозбірні, які уважно слухали її розповідь про історію та сьогодення найстарішої в Україні бібліотеки. Гості із Словенії залишили свої побажання у книзі відгуків ОННБ.

Приємно, що захід привернув увагу молоді. Зал був вщерть заповнений студентами одеських вишів. Вони з інтересом слухали лекцію науковця, що вийшла далеко за межі дискусії «графіті – це вандалізм чи мистецтво?». Автор книги розкрив соціальну складову робіт вуличних художників, зробивши міждисциплінарний аналіз ностальгічних, патріотичних, ультраправих, футбольно-фанатських і шовіністичних графіті та стріт-арту. Словом, дослідив, кому/проти кого вони спрямовані і чому використовуються як політичні ЗМІ.

Митя Великоня зауважив, що його методологія мала на меті дослідження з чотирьох точок зору. Це – аналіз прочитання графіті у контексті реакції на події на момент створення, спілкування з автором графіті, власне знайомство з роботою та впливу/реакції на аудиторію графіті.

У культурологічні аспекти феномену графіті присутніх занурив історик мистецтва Кирило Ліпатов. Він не вважає стріт-арт мистецтвом і говорячи про феномен, згадав про картину П’єро делла Франческа «Вид ідеального міста», де всі будинки без надписів, а вулиці – безлюдні.

Наприкінці заходу іноземні гості поспілкувалися з присутніми у форматі «без краваток» та запросили студентів для спільного фото.

Фото надані ОННБ

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

У селі на кордоні з Молдовою показали традиційну молдавську кухню

На кордоні з Молдовою в Бессарабській громаді розташувалося квітуче маленьке село Прикордонне (колишній Малоярославець Перший).… Read More

2024-11-06
  • Новини

Харчування у школах: чи подобається воно одеським дітям – опитування

В одеських школах впроваджують здорове харчування і модернізують харчоблоки. Журналісти «Одесской жизни» запитали одеситів і… Read More

2024-11-06
  • Новини

Зеленський привітав Трампа з перемогою на виборах президента як справжній дипломат

Зеленський привітав Трампа з перемогою на виборах. При цьому нагадав про обіцянки того домогтися справедливого… Read More

2024-11-06
  • Новини

Дональд Трамп перемагає: він обіцяв завершити війну в Україні «за 24 години»

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп здобуває перемогу на виборах. Він уже… Read More

2024-11-06
  • Новини

Тисячі одеситів проведуть середу без світла: адреси відключень

У середу, 6 листопада, ДТЕК проводить регламентні ремонтні роботи в Одесі, тому можливе відключення світла… Read More

2024-11-06
  • Новини

Війна, день 987: у Генштабі зробили заяву про Курську операцію

Сьогодні, 6 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот вісімдесят сьома доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації… Read More

2024-11-06