Новини

В Одеській науковій бібліотеці презентували книгу професора зі Словенії про графіті (фоторепортаж)

Війна війною, а культурні події в Одесі на міжнародному рівні – ще одне свідчення того, що Україна переможе. Ба більше: вже перемагає, передусім на культурному фронті.

22 травня 2023 року у відділі рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки (ОННБ) відбулася творча зустріч з Митею Великонею, доктором філософії, професором культурології Люблянського університету (Словенія), та презентація його книжки «Зображення незгоди: політичні графіті та вуличне мистецтво постсоціалістичного переходу», перекладеної п’ятьма мовами. Її українська версія вийшла цими днями у Видавничому домі «Гельветика» (м. Одеса). Видання на таку тему в Україні публікується вперше.

У заході взяли участь також представники Посольства Словенії в Україні. Генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова провела високих гостей залами сторічної будівлі книгозбірні, які уважно слухали її розповідь про історію та сьогодення найстарішої в Україні бібліотеки. Гості із Словенії залишили свої побажання у книзі відгуків ОННБ.

Приємно, що захід привернув увагу молоді. Зал був вщерть заповнений студентами одеських вишів. Вони з інтересом слухали лекцію науковця, що вийшла далеко за межі дискусії «графіті – це вандалізм чи мистецтво?». Автор книги розкрив соціальну складову робіт вуличних художників, зробивши міждисциплінарний аналіз ностальгічних, патріотичних, ультраправих, футбольно-фанатських і шовіністичних графіті та стріт-арту. Словом, дослідив, кому/проти кого вони спрямовані і чому використовуються як політичні ЗМІ.

Митя Великоня зауважив, що його методологія мала на меті дослідження з чотирьох точок зору. Це – аналіз прочитання графіті у контексті реакції на події на момент створення, спілкування з автором графіті, власне знайомство з роботою та впливу/реакції на аудиторію графіті.

У культурологічні аспекти феномену графіті присутніх занурив історик мистецтва Кирило Ліпатов. Він не вважає стріт-арт мистецтвом і говорячи про феномен, згадав про картину П’єро делла Франческа «Вид ідеального міста», де всі будинки без надписів, а вулиці – безлюдні.

Наприкінці заходу іноземні гості поспілкувалися з присутніми у форматі «без краваток» та запросили студентів для спільного фото.

Фото надані ОННБ

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22
  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22
  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі закриють на ремонт узвіз Віталія Блажка (Марінеско): багато автобусів та трамваїв змінять маршрути

На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22