Журналіст «Одеського Життя» стала свідком зустріч представників міської влади та мешканців постраждалого будинку. Обговорювалися строки відновлення та варіанти та варіанти відселення одеситів на час проведення робіт по порятунку будівлі.
За висновками Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, будинок, у якому 192 квартири, визнано аварійним, і він потребує стабілізації несучих конструкцій для подальшого капремонту.
13 травня на зустрічі з мешканцями будинку директор Департаменту з благоустрою Одеси Олександр Ільїн підкреслив, що вже 15 травня сюди привезуть всю необхідну техніку для відключення всіх інженерних мереж та комунікацій, аби 16 травня розпочати аварійно-відновлювальні роботи.
“Тому велике прохання заради вашої безпеки покинути помешкання до прибуття техніки. Жити наразі тут вкрай небезпечно. За 2-3 тижня ми плануємо замінити на більш міцні конструкції задля стабілізації цього дома, тільки після цього ми готові піти на поступки та розглянути пропозицію пустити мешканців першої парадної додому. Найбільш постраждала друга, тому там ми будемо продовжувати роботи орієнтовно ще до трьох тижнів. І тільки потім ми можемо зняти огородження”, – підкреслив він.
До речі, ті, хто першими встиг звернутися по допомогу, вже отримали від 10 до 20 тис. грн та більше згідно з міською програмою компенсації оренди житла.
“Але багато хто, звісно, пішов до родичів жити, хтось вже встиг отримати гроші на оренду житла, але є й такі, хто досі не може ніде знайти, де ночувати. Наприклад, я пенсіонерка з собакою, у сусідки – два коти, та як тільки дізнаються про тваринок – одразу ми чуємо відмову в оренді! Ще більше обурює, коли нам радять здати улюбленців у притулок на час ремонту!”, – ледь не плаче Марія, мешканка пошкодженого будинку.
“Ситуація дуже складна, але аварійно-відновлювальні роботи будуть проходити цілодобово та, сподіваємось, не більше трьох тижнів. Не дивлячись на те, що фахівці працюватимуть в екстремальних умовах у воєнний час, я закликаю до терпіння та розуміння”, – додав Олександр Ільїн.
До аварійно-відновлювальних робіт приєднуються спеціалісти Одеської державної академії будівництва та архітектури.
“Ми працювали вже з подібними труднощами. “Бристоль”, будинок на Добровольського, які теж постраждали від ракетної та шахедної атаки, робили висновок щодо відновлювальних робіт по Спасо-Преображенському собору, іноземні колеги шаленіли від строків та швидкості нашої роботи, але ми просто працюємо. Що стосується будинку №2 по вул. Ярослава Мудрого, там складна ситуація, особливо на 13-14-15 поверхах. Одна з панелей – це диво якесь – мала б обвалитися, але тримається… Спеціалістам там працювати буде вкрай складно та небезпечно. Тому спеціально для таких складних робіт в Одесу за замовленням з-під Миколаєва їде кран вантажопідйомністю 250 т”, – поділився ректор Одеської державної академії будівництва та архітектури Анатолій Ковров.
Ще одна зустріч з представниками департаменту з благоустрою та спеціалістами аварійно-відновлювальних робіт відбудеться вже через тиждень, коли вони представлять мешканцям попередній звіт та обговорять виконання зробленого.
Раніше ми повідомляли, що під час позачергової сесії Одеської міськради депутати підтримали внесення змін до Міської цільової програми «Незламна Одеса» на 2024–2026 рр. Так, було виділено 50 млн грн для ліквідації наслідків російських ударів по житлових будинках міста: 10 млн грн спрямують на проведення експертиз у пошкоджених будівлях, а ще 40 млн – на першочергові протиаварійні роботи по 38 об’єктах.
Левову частку, а саме 1,5 млн грн, отримала багатоповерхівка на Ярослава Мудрого, 2, яка сильно постраждала від прильоту шахеда.
Читайте також: Удар по Одесі: мешканці постраждалих багатоповерхівок оговтуються від пережитого жаху (фото, відео)
Авторка – Анна ВОЛОШИНА
Фото авторки