В Одесі через невідповідність екостандарту Євро-5 не можуть вийти на маршрут подаровані Регенсбургом 10 комфортабельних автобусів-велетнів. Але, як виявилося, більшість звичайних одеських маршруток мають набагато гірші екологічні параметри.
Про це розповіли в мерії.
Одеса як і багато українських міст на початку війни отримала з-за кордону гуманітарну допомогу у вигляді комфортних містких автобусів, пристосованих для перевезення маломобільних груп населення. Але через норми чинного законодавства здебільшого вони простоюють на комунальних підприємствах і не можуть використовуватися на міських маршрутах для перевезення людей.
До теми: В Одесі виникли проблеми з довгими німецькими автобусами
Уся річ у тім, що з 2016 року закон забороняє ввезення в Україну та розмитнення автобусів екостандарту нижчого, ніж Євро-5. Тому подаровані Одесі німецькі автобуси з екопараметрами Євро-4 оформили як гуманітарну допомогу, а це зі свого боку унеможливлює використання їх для комерційної діяльності.
Євро-5 – екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах автомобілів.
Наразі в Одесі з 650 маршрутних автобусів тільки 8 мають екологічний параметр Євро-5. Решта – це наші звичні маршрутки, які мають стандарт Євро-3 і нижче. Водночас закон не забороняє використання цих автобусів на маршрутах, зазначили в мерії.
Для порівняння фахівці заміряли рівень шкідливих викидів від автобуса Mercedes стандарту Євро-4, який був переданий Регенсбургом, і звичайної одеської маршрутки. Результати дивіться у відео.
Влада Одеси намагається знайти рішення правової колізії, щоб десять німецьких автобусів могли працювати на людей. Це особливо важливо сьогодні, під час знеструмлення ворогом міст, коли електротранспорт не завжди може вийти на маршрути.
Мер Одеси Геннадій Труханов публічно звернувся до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Асоціації міст України, Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України з проханням внести зміни до законодавчих актів, що регулюють ввезення гуманітарної допомоги в Україну та її використання на період дії воєнного стану.
“Я прошу вирішити це питання якнайшвидше, щоб ми могли забезпечити міста автотранспортом і якісною послугою. Наше законодавство дійсно потребує цих змін під час воєнного стану. Тому що змін потребують наші люди. Сподіваюся на те, що я і всі ми будемо почуті!” – звернувся мер Одеси до народних депутатів.
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More
На новому катері «Лоцман Чеберяков» відбулася урочиста церемонія підняття прапора. Це вже другий катер, побудований… Read More
У Подільській громаді презентовано мобільне аварійне джерело живлення - інноваційний комплекс із дизельним генератором, фотоелектричною… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, розпочалася 1136-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More
У Подільському районі Одеської області Одеської області планують побудувати власний завод із виробництва карбамідо-аміачної суміші… Read More
Два заклади професійно-технічної освіти Одеської області долучилися до «Програми екстреного відновлення», реалізованої за підтримки Японського… Read More