У Пересипському районі Одеси з торговельно-розважального центру (ТРЦ) City Center Котовський зняли частину вивіски, яка виконана російською мовою і прославляє комуністичного діяча часів СРСР.
З вивіски ТРЦ прибрали слово «Котовський», написане російською мовою, що порушує закон України «Про рекламу». Та й сама назва викликала у багатьох одеситів запитання. Вони вважали дивним вибір власників центру, які назвали свій об’єкт на честь радянського діяча, який присвятив себе боротьбі з приватним бізнесом і підприємцями.
До зняття вивіски керівництво ТРЦ City Center Котовський підштовхнув пост одеського активіста Дем’яна Ганула в його телеграм-каналі.
– В Одесі до сих пір є ТЦ, названий на честь радянського військового злочинця. Потрібно демонтувати, – написав він.
Бізнесмени вирішили, що ігнорувати звернення громадського діяча не варто, адже нещодавно він власноруч декомунізував монумент на площі 10 квітня, збивши скульптурні частини, що зображували радянські символи – зірку й орден Леніна.
Торгово-розважальний центр City Center Котовський розташований в Одесі за адресою вул. Давида Ойстраха, з2. Його відкрили у 2014 році, вже після Революції Гідності.
Подібні події взагалі не рідкість у сучасній Одесі. Нещодавно ми розповідали, як у місті було деколонізовано знаменитий ринок Привоз.
Читайте також: Деколонізація змінює декомунізацію: як в Одесі все перейменовують, часом двічі
Григорій Котовський (1881-1925) – радянський військовий діяч.
Спочатку Котовський був кримінальником і розбійником, але після лютневої революції 1917 року приєднався до більшовиків. Під час громадянської війни Котовський очолював кілька червоноармійських загонів і відігравав важливу роль у встановленні радянської влади на території України та Молдови.
Брав участь у придушенні повстань проти більшовиків. Після громадянської війни Котовський отримав високі посади в Червоній армії і брав участь в організації колгоспів у Молдові.
У 1925 році його було вбито внаслідок замаху, хоча до кінця не зрозуміло, що саме стало причиною вбивства.
Котовський став легендарною фігурою в радянській пропаганді, йому навіть побудували мавзолей для зберігання забальзамованого тіла. Однак його спадщина залишається неоднозначною з огляду на його кримінальне минуле та роль у зміцненні радянської влади.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More