У школах Одеси та області не буде уроків російської мови

У школах Одеси та області не буде уроків російської мови

Предмет «російська мова» виключено зі шкільної програми у школах Одеси та Одеської області. Не буде в регіоні і класів із російською мовою навчання.

Про це розповів директор Департаменту освіти та науки Одеської обласної адміністрації Олександр Лончак.

При цьому залишається можливість вивчати російську мову як факультатив, за бажанням учнів та батьків. При цьому департамент не рекомендує цього навіть факультативно.

З початку впровадження нового державного стандарту Нової української школи ми рекомендували взагалі відійти від російських класів та російських шкіл. На сьогоднішній день у нас в області взагалі відсутні російські школи. Російська мова може викладатись як предмет, може викладатися факультативно. Однак ми рекомендували, щоб усі школи не викладали російську мову ні як предмет, ні факультативно,

– повідомив чиновник.

Як бачимо, школу наслідували рекомендації: у новому навчальному році в регіоні немає ні класів з російською мовою, ні самого предмета.

Лончак це пояснив тим, що батьки учнів не хочуть, щоб їхні діти вивчали мову країни-агресора:

Російських класів по області не буде і не буде взагалі викладання російської мови як предмета. Можливо, якщо за заявами батьків буде визначено, що вони бажають факультативно вивчати російську мову, то школа може ухвалити таке рішення. Проте, за оперативною інформацією, батьки свідомо відмовляються від російської.

Раніше директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич повідомила, що в Одесі всі школи перейшли на навчальні плани, де російська мова відсутня. Він може читатися виключно як факультатив на вибір батьків.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що в школах Одеській області заборонили викладати російську мову та літературу.

Читайте також: Російська мова в Україні – чи варто від неї відмовлятися?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції