Папа Римський Франциск помер 21 квітня 2025 року. Про причину його смерті, висловлювання щодо України, ставлення до російського вторгнення в нашу країну та життєвий шлях, читайте в матеріалі «Одеського Життя».
У понеділок, 21 квітня 2025 року, на 89-му році життя помер Папа Римський Франциск. Смерть настала вранці, о 7:35, у його резиденції в будинку Святої Марти у Ватикані. Про це повідомив камерленго Святого Престолу кардинал Кевін Фаррелл. Папа відійшов до Господа після тривалої боротьби з хворобою.
Ще в лютому понтифіка госпіталізували через бронхіт, який ускладнився двобічною пневмонією та астматичними нападами. Попри покращення і виписку з лікарні 23 березня, повністю відновитися Франциск не встиг. Він пропустив великодні богослужіння, а напередодні смерті востаннє з’явився публічно на Пасху, коротко привітавши вірян.
Українці, переважно, негативно ставилися до ролі понтифіка у спробах запобігання російсько-української війни. Його реакція була переважно загальною, він був “за все добре та проти всього поганого”.
Хоча Папа Франциск неодноразово закликав до припинення війни в Україні, він не казав, хто винний у її розв’язанні, не звертався до путінської Росії хоча б з проханнями зупинити кровопролиття.
По темі: Папа Римський Франциск: голуб світу чи поплічник путіна?
Навіть в гуманітарних питаннях, як от повернення викрадених українських дітей та обмін полоненими, Католицька церква та її керманич віддали ініціативу східним шейхам.
Хоча у своїх промовах він висловлював співчуття українському народу та називав війну “ганьбою для людства”. У січні 2025 року понтифік звернувся до світової спільноти із проханням працювати над умовами справедливого і тривалого миру, підкреслюючи, що війна вже майже три роки знекровлює “мученицьку Україну”.
Останнє великоднє благословення Папи Франциска, за день до його смерті, включило молитву за припинення війни в Україні й Гази та звільнення військовополонених і політв’язнів. Але, знов, конкретні справи за його словами українці не побачили.
Франциск, в миру — Хорхе Маріо Бергольйо, народився 17 грудня 1936 року в Буенос-Айресі в родині італійських емігрантів. Його батько працював на залізниці. Юнак працював охоронцем, прибиральником і лаборантом, поки не відчув покликання до священства у 17 років.
У 21 рік вступив до ордену єзуїтів, навчався у Чилі та Аргентині, здобув філософську освіту й викладав у католицьких закладах. Згодом став ректором семінарії, духовним наставником, єпископом Буенос-Айреса, а з 2001 року — кардиналом.
13 березня 2013 року Бергольйо обрали 266-м Папою Римським — першим з Нового Світу, першим єзуїтом і першим неєвропейцем за понад 1200 років. Ім’я “Франциск” він взяв на честь святого Франциска Ассізького.
Загалом, Папу Франциска вважають символом відкритості та милосердя. Він жив скромно, відмовився від розкоші, користувався громадським транспортом, мешкав не в Апостольському палаці, а в готельному будинку Санта-Марта.
Серед його ініціатив — реформи у Ватикані, аудит фінансів, боротьба з корупцією, спрощення процедури визнання шлюбу недійсним. Він запустив мобільний додаток для молитви, встановив душові для бездомних біля базиліки Святого Петра, а також відкрито критикував духовенство за байдужість до соціальних проблем.
Франциск також закликав не засуджувати матерів поза шлюбом, підтримав ідею громадянських союзів для ЛГБТ-пар і прагнув відкрити Церкву до діалогу з іншими конфесіями. У 2016 році відбулася історична зустріч з патріархом РПЦ Кирилом у Гавані (Куба).
Тисячі українських сімей проживають зараз період турбулентності. Навколо дуже багато хаосу, і впорядкувати його непросто:… Read More
Тільки-но відлунали великодні дзвони, і ось вони – страждання сучасної людини: масове видалення віртуальних листівок… Read More
Сьогодні, у понеділок, 21 квітня, близько 15:30 в Одесі та Одеській області пролунав сигнал повітряної… Read More
Мешканка Ізмаїльського району Одеської області вистрілила в 5-річну онучку з пневматичної гвинтівки. Дівчинку з пораненням… Read More
«Укрпошта» вирішила здати в довгострокову оренду приміщення старого Головпоштамту на Садовій, 10 площею понад 4,5… Read More
З 1 вересня 2025 року в Україні повністю припинять існування або будуть реорганізовані щонайменше 403… Read More