Новини Одеси та Одеської області

Що пишуть світові ЗМІ про війну в Україні: 03 травня

Що пишуть світові ЗМІ про війну в Україні: 03 травня

Головні теми: Нафтове ембарго ЄС для нафти із Росії. Фінляндія подає заявку на членство в НАТО. Офіційні особи Ізраїлю розглядають можливість розширення воєнної допомоги в Україні. Японія-«Війна потребує переосмислення конституції».

Дві провідні британські газети анонсували виступ Джонсона в українському парламенті сьогодні: «Джонсон: Україна готова до своєї «зоряної години», – говорить заголовок на першій шпальті «Daily Telegraph». Газета анонсує виступ прем’єр-міністра Великої Британії в українському парламенті у вівторок (сьогодні), в якому він скаже депутатам країни, що це є «найкращий час» для України. У відеозверненні прем’єр-міністр має намір озвучити пакет військової допомоги на суму 300 мільйонів фунтів стерлінгів і вихвалить опір України російському вторгненню. Його слова перегукуються зі зверненням Уінстона Черчілля до парламенту в 1940 році, коли він закликав Велику Британію продовжувати боротьбу з Адольфом Гітлером.

Про це ж колонка і в британській «Times».

The Guardian Міністру внутрішніх справ Пріті Патель загрожує масовий судовий позов через затримки, через які тисячі українців опинилися під загрозою травм та російських бомб або опинилися у підвішеному стані у Східній Європі. Колективний позов готується від імені сотень українців, які кілька тижнів тому подали заявку на поїздку до Великої Британії, але чиї справи застрягли у «хаотичній» черзі на видачу віз, як стало відомо Guardian.

Благодійні організації, у тому числі Save the Children і Рада у справах біженців, заявили, що програму «Дома для України» необхідно терміново переглянути, оскільки вона наражає на небезпеку постраждалих дітей і додає «травму до існуючої травми» після вторгнення Росії.

Хронічні затримки посилюються тим, що Міністерство внутрішніх справ схвалює багато віз, але не повідомляє успішних заявників.

Уряд визнав у четвер, що він знав про проблему після того, як депутати з усіх кінців палати громад висловили стурбованість з приводу того, що сім’ї чекають до п’яти тижнів новин про їхню заяву.

За даними уряду, 59 000 осіб отримали схвалені візи, але ще не прибули до Великобританії.

Значна частина цих 59 000 українців отримала схвалення на отримання візи, але не була проінформована про це.

Лише 15% із 74 700 українців, які подали заявки, дісталися Великобританії.

Багато хто з них буде людьми, які очікують отримання візи іншими членами сім’ї перед поїздкою; заяви дітей зазвичай займають більше часу, тому що Великобританія вимагає, щоб вони пройшли перевірку безпеки, якщо вони не мають власного закордонного паспорта.

«The Herald» пише, що прем’єр-міністр «нагадує Уїнстона Черчілля», коли сьогодні він виступить перед українським парламентом, також заявивши, що це «зоряна година» їхньої країни.

«The National» повідомляє, що Нікола Стерджен упевнена, що шотландці проголосують за незалежність наступного року на другому референдумі, і наполягає на тому, що голосування відбудеться, незважаючи на Covid та війну в Україні.

Європа

Австрія. Газета «KURIER» вийшла із заголовком: Експерт: «Нафтове ембарго ЄС – це постріл у коліно». Якщо ЄС припинить імпорт, у Росії є інші варіанти, каже експерт

Газета: «Der Standard». Головний матеріал: «ЄС намагається зупинити імпорт російської нафти». Угорщина проти ембарго, Німеччина – за, Австрія чекає рішення у Брюсселі.

Заголовок над фото: Сподіваючись на порятунок із Маріуполя

Підпис під фото: Сотні мирних жителів уже кілька тижнів тримаються на Азовському металургійному заводі у східному українському порту Маріуполь, обложеному російською армією. Вода, їжа та ліки вже закінчуються. У понеділок влада зробила ще одну спробу евакуювати людей с заводу.

Колонка: «Божевілля на російському ТБ»

Нещодавно в одній із найпопулярніших телепередач на державному російському телебаченні “60 хвилин” на каналі “Росія 1” показували ядерну атаку на Європу. “Одна ракета “Сармат”, і все, Британських островів більше немає”, – сказав головний гість шоу, політик правого спрямування. Крім того, редакція показала графіку, як ракети злітають із анклаву Калінінград на Балтійському морі.

Один із найвідоміших провідних ток-шоу Володимир Соловйов останнім часом неодноразово загрожував НАТО ядерною війною: «Одних українців уже недостатньо. (…) Війна з Європою та миром набуває все більш конкретних обрисів, а отже, треба діяти інакше і жорсткіше». У Соловйова часто з’являється політолог Сергій Міхєєв. Він уже сподівається на знищення Варшави «в секунду».

Соловйов, який називає себе побожним євреєм, вкотре принижував Володимира Зеленського: «Ви не єврей. Ти не віруючий Ти чистий, дешевий диявол. Ви показали російсько-православним воїнам, що вони борються не лише з нацистами, а й із чортами». Після цього міністр закордонних справ Сергій Лавров сказав у зв’язку із Зеленським, що «Гітлер мав єврейську кров».

На думку німецького руху за мир, Україна має досягти компромісного миру із цими людьми

Газета «Salzburger Nachrichten» написала на фото: «Евакуація Маріуполя зупинилася»

Конвой на чолі з Міжнародним комітетом Червоного Хреста прибув до Маріуполя у понеділок, щоб вивести більше мирних жителів із майже повністю утримуваного російськими міста. Увечері надійшли повідомлення про бої біля обложеного металургійного заводу «Азовсталь».

Головний матеріал: «Австрія погоджується на нафтове ембарго проти Росії»

Досі Австрія гальмувала процес, коли йшлося про енергетичні санкції ЄС проти Росії. Принаймні коли йдеться про нафту, але понеділка про це не було й мови. “Австрія готова послідовно підтримувати нафтове ембарго, якщо ЄС вирішить це зробити”.

Про це заявила міністр довкілля та енергетики Леонора Гевесслер у Брюсселі, коли зустрілася зі своїми колегами на спеціальній зустрічі. Декількома днями раніше Німеччина відмовилася від заперечень проти нафтового ембарго. Зараз важливо, «щоб ЄС та його держави-члени ухвалили спільне рішення щодо подальших санкцій», – сказав Гевесслер. «Санкції працюють лише в тому випадку, якщо ми триматимемося разом довше, ніж Володимир Путін».

Комісія ЄС може внести відповідну пропозицію найближчими днями. В ідеалі це має статися до того, як 27 послів ЄС зустрінуться у середу у Брюсселі. Якщо вони погодяться, рішення про нафтове ембарго може бути прийняте цього тижня.

Є ще кілька серйозних перешкод, які потрібно подолати. Віктор Орбан поставив одну. Глава угорського уряду поки що категорично виключає введення ембарго.

Бельгія. «De Morgen». «КРИВАВА ІСТОРІЯ ДНІПРА» – заголовок на фото.

Українці сподіваються, що ця річка не перетвориться на ще одне поле битви

Данія. Газета   пише на першій шпальті.

Як перша скандинавська країна, Данія знову відкрила своє посольство в столиці України. Міністр закордонних справ Джеппе Кофод був у Києві в понеділок, щоб взяти участь у відкритті.

Литва. «Klaipeda» – «Російські товари продовжують приносити прибуток».

Військова агресія Росії проти України призвела до припинення торгівлі російськими чи білоруськими товарами не лише країнами світу, а й багатьма приватними підприємствами. Однак у Литві такі продукти досі продаються в Інтернеті. На запитання, чому він досі продає російську продукцію, один представник такого бізнесу надіслав журналістам хвилюючу відповідь, закликаючи підтримати компанію та придбати товари та спалити.

Литовські бізнесмени досі торгують російськими та білоруськими харчовими добавками, мазями, косметикою та іншою продукцією.

Люксембург. «Luxemburger Wort»  – «Транспортна галузь під загрозою»

Нестачу українських водіїв відчуває і Люксембург

Війна в Україні надзвичайно впливає на логістичну галузь Європи», – каже Даніель Коль з Geis Cargo International Luxembourg.

Мало того, що ціна на дизельне паливо злетіла до немислимих висот, подорожчали транспортні витрати. Крим того у галузі, яка вже страждає від гострої нестачі водіїв, раптом стало на 100 000 водіїв менше. Саме стільки їхали по Європі перед війною, переважно для польських чи литовських фірм.

Через це транспортні компанії Люксембургу також втратили транспортні потужності. Компанії та субпідрядники з водіями з Румунії, Молдови, Болгарії та України в останні роки обробляють все більшу частину європейських автомобільних перевезень.

Той факт, що багато з них зараз раптово зникли, створює загрозу для поставок товарів. За даними Європейської вантажної асоціації міжнародних експедиторів, напружена ситуація щодо гострої нестачі водіїв загострилася з початку війни. І до такої міри, «якої багато ланцюгів поставок не витримають».

Ірландія. «Irish Examiner» – «Росіяни зреклися, від імітації ядерної атаки на Ірландію»

Росія вважає, що в ядерній війні не може бути переможців, і вона “ніколи не повинна бути розв’язана”, наполягає її посольство в Дубліні, незважаючи на епізод на російському державному телебаченні, що наочно демонструє, як одна з її ядерних торпед може стерти з лиця землі Ірландію та Великобританію.

У сюжеті описано, як торпеда потужністю 100 мегатонн, якщо вона вибухне за 300 км на північний захід від Донегалу, створить 500-метрове цунамі, яке занурить країни «в морські глибини».

Коли відео було відправлено до посольства Росії в Дубліні, в ньому йшлося про те, що погляди, у телешоу, належать його редакторам.

«Офіційна позиція Росії завжди полягала в тому, що в ядерній війні не може бути переможців і що вона ніколи не повинна бути розв’язана, що ще раз підтверджено у Спільній заяві лідерів п’яти ядерних держав про недопущення ядерної війни та недопущення гонки озброєнь, опублікованій 3 січня 2022 року. року», – йдеться у повідомленні.

Проте Доннача Про Бічайн, професор політології, сказав, що на російському державному телебаченні було кілька згадок про те, що було б легко чи навіть бажано завдати ядерних ударів по західним країнам, включаючи Велику Британію. “Іноді вони робляться недбало, а іноді спеціально”, – сказав він. «Є припущення, що західні країни не зможуть відповісти, або визнання того, що це буде кінець для всіх, але, як сказав один телеведучий через кілька днів після початку війни: «Навіщо нам світ, якщо у ньому немає Росії?

«Хоча заява телеведучих та учасників дискусії не має статусу офіційної урядової заяви, той факт, що вони зроблені на державному телебаченні, означає, що вони розглядаються у рамках схваленого Кремлем дискурсу».

Тим часом ЄС учора ввечері попередив про можливість «повного припинення» Кремлем постачання російського газу та нафти. Міністри енергетики провели екстрену нараду у Брюсселі після того, як минулого тижня Росія припинила постачання газу до Польщі та Болгарії.

Міністр навколишнього середовища Імон Райан сказав, що Ірландія не має прямого контакту з російським газом і нафтою, але ця країна «повністю відчує» глобальний стрибок цін, який буде, якщо і коли буде введено нафтове ембарго.

Сьогодні Європейська комісія має запропонувати шостий пакет санкцій, який включатиме обмеження на імпорт російської нафти. Члени ЄС обговорять цей план завтра на зустрічі із послами ЄС.

Хорватія. «Vecernji List» – «Фермери прийшли до тями, на ринку побоюються подорожчання продуктів».

Ринок нестабільний через зростання цін, тому виробники «зважують», чи вигідніше їм продавати зараз чи пізніше- 2,5 (11 гривень за кілограм) – поточна ціна на пшеницю, найвища за останні п’ять років.

Глобальні заворушення, що призвели до тривожного стрибка цін на польові культури, від пшениці, кукурудзи та сої до соняшника, та їх перетікання на ціни на інші продукти харчування, залежать від тривалості війни в Україні та від того, чи вдасться цій світовій житниці досягти успіху весняної посівний.

Пшениця — одна з небагатьох сільськогосподарських культур, внутрішнє виробництво якої перевищує місцеві потреби, тому надлишки експортуються переважно до Італії для виробництва макаронних виробів. Завдяки надлишкам та координації з Брюсселем уряд, на відміну від Сербії, не став домагатися заборони на експорт, побоюючись нестачі під час війни. Проте великі очі бояться, тож чутки з місць говорять про збільшення покупок з боку італійських покупців. Хоча експерти це відкидають, підкреслюючи прямо протилежне – що вона погано експортується та пшениці буде достатньо, але за якою ціною вона залишається відкритою?

У Хорватії засіяно 160 000 гектарів пшениці, що приблизно на 15 000 гектарів більше, ніж минулого року. Така динаміка є наслідком зростання цін (ще до війни) частини сівозміни, а також підвищення цін на добрива та газ, які розрахунки перетворювали восени на пшеницю, культуру, яка зазвичай не потребує сушіння. «Якщо час піде, найближчими двома місяцями Хорватія може виробити від одного до 1,1 мільйона тонн пшениці. Внутрішнє споживання, яке включає промислове споживання, насіннєву пшеницю та корми для тварин, сягає від 400 до 450 тисяч тонн», — каже Роберт Юришич, власник та директор S-Grain BI, брокерської компанії з сільськогосподарських товарів.

Румунія. «Informatia Zilei» – «Путіна прооперують від раку»

Як повідомляє Daily Mail, Володимир Путін може бути змушений відмовитися від контролю над війною в Україні на кілька днів, оскільки готується до операції проти раку. За словами джерела, лідер Кремля має призначити главу Ради безпеки та колишнього главу ФСБ Миколу Патрушева взяти під контроль вторгнення, поки Путін оперує. 70-річного Патрушева вважають ключовим розробником стратегії війни і людиною, яка переконала Путіна, що Київ переповнений неонацистами.

Італія. «La Stampa» – “Зеленський єврей, як Гітлер”: слова Лаврова, визвали гнів Заходу”.

Надпис на фото: «Маріуполь, втеча з пекла»

«Лавров сказав шокуючі слова. Сальвіні (політичний діяч Італії) просить російську візу» — такий сьогодні головний заголовок «La Repubblica».

«Міністр закордонних справ: «Гітлер був євреєм, як і Зеленський».

Ізраїль протестує. Але лідер Ліги (Сальвіні) планує візит до Кремля

“Конте: прошу прем’єра зупинити гонку озброєнь”.

Заголовок головного матеріалу: «Податки у розмірі 25% на надприбутки від газу та нафти».

Ще заголовок: “Автономність від Москви в 2024 році”

Іспанія. «ARA» – Заголовок під фото: «Продовження евакуації в Україні»

Фронт війни продовжує захоплювати й завдавати болю тисячам мирних жителів. У той час як евакуація останнього опорного пункту Маріуполя вчора була сповільнена, в інших районах, наприклад поблизу Харкова – на фото -, триває евакуація.

«La Vanguardia». Заголовок: ВИЖИЛИ У ГІТЛЕРА І ПУТІНА. Рідпис під фото: «Чотирьох українських євреїв, які пережили Голокост, врятували від війни в Україні та зустріли в Берліні: зліва направо: Соня Лейбівна Тартаковська (83 роки), Лілія Ваксман (82), Сусана Нейман (90) та Світлана Сабудкіна (87).

Заголовок: «Евакуація мирного населення в Україні ускладнена порушеннями»

Швеція. «Expressen», вийшла с заголовками на фото: «ПУТІН РОЗЧАРОВУЄТЬСЯ власними військовими»

Швейцарія. «Tages-Anzeiger». Заголовок: «Подолайте мовні бар’єри»

Уроки для переміщених осіб У Швейцарії з’явилися десятки приватних мовних курсів для українських біженців. Особливо активно працюють церкви та неурядові організації у сфері міграції. Особливу роль під час уроків відіграють смартфони.

Португалія. «Publico» -«На другий день припинено виведення цивільного населення з Маріуполя. У ЄС формується ембарго на російську нафту»

Франція. «Le Monde» – «Маріуполь: ті хто вижив після двох місяців пекла»

Німеччина. Газета «FAZ». – «ХДС та ХСС за нову зовнішню політику»

  • Суверенітет Німеччини у небезпеці»
  • Мерц захищає заплановану поїздку до Києва

Союз ХДС та ХСС ініціював зміну зовнішньої політики. Через шість місяців після відходу Ангели Меркель з посади канцлера керівні органи ХДС та ХСС у понеділок у Кельні ухвалили рішення про спільний документ — «Кельнську декларацію». Під заголовком «Безпека в новий час» партійні лідери Фрідріх Мерц (ХДС), Маркус Седер (ХСС) та керівні органи обох партій відмовляються від ілюзій, які були щодо тимчасового закінчення конфлікту між Сходом і Заходом.

Друга колонка зліва: «НАТО на північ». Путін із самого першого дня війни не залишив Швеції та Фінляндії вибору.

Газета «Der Tagesspiegel» – «Що дасть нафтове ембарго?». Тепер Німеччина також наполягає на бойкоті ЄС російських поставок. Але наслідки важко підрахувати

Головний матеріал: «Шольц не хоче їхати до Києва – через Штайнмаєра»

  • Канцлер: незапрошення Федерального президента стоїть на заваді візиту в Україну
  • Жорстока критика Шредера

Газета «Potsdamer Neueste Nachrichten».

Головний матеріал: «Фінляндія подає заявку на членство в НАТО»

Історичний крок заплановано на 12 травня

Росія хоче відреагувати розміщенням ядерних ракет у Калінінграді

Азія

Ізраїль.  Газета «HAARETZ». Головний матеріал: «Офіційні особи Ізраїлю розглядають можливість розширення військової та громадянської допомоги Україні»

Політичні та військові чиновники в Ізраїлі обговорюють збільшення військової та громадянської допомоги Україні. Ізраїльські офіційні особи розуміють, що що довше триває війна в Україні, то більше виявляється доказів звірств, вчинених російською армією проти мирних жителів України. Через це Єрусалиму стає все важче завзято не займати чітку позицію щодо конфлікту.

Під час обговорення питання більшість офіційних осіб висловили підтримку збільшенню військових та цивільних постачань, які Ізраїль може надати українцям у рамках зусиль Заходу щодо надання допомоги країні. Найближчими днями очікується додаткове обговорення, під час якого буде розглянуто перелік предметів, які можна надіслати в Україну.

Офіційні особи заявили, що на столі є предмети, починаючи від шоломів для солдатів і закінчуючи ізраїльською протиракетною системою «Залізний купол». Однак серед відповідних посадових осіб склався консенсус щодо того, що системи ППО, перспективне озброєння та ударні системи української армії не поставлятимуться принаймні на даному етапі, а будуть оборонні системи для захисту військ на землі або індивідуального бойового екіпірування. або системи попередження могли бути відправлені, не викликаючи кризи у росіян.

В Ізраїлі мають намір зробити більш суттєвий крок, але очікується, що підтримка матиме більш декларативний характер і не включатиме значних обсягів поставок. Почасти це пов’язано з тим, що Сполучені Штати та європейські країни постачають українській армії набагато більшу кількість зброї, ніж може поставити Ізраїль.

На даний момент Ізраїль надав гуманітарну допомогу, таку як польовий госпіталь, який був створений на території України, а також близько 100 тонн гуманітарних вантажів, включаючи системи очищення води, медичне обладнання, ковдри та пальта. Міністр оборони Бені Ганц нещодавно також затвердив захисні жилети та каски для української армії, але Ізраїль тоді оголосив, що не має наміру відправляти передове озброєння, як того вимагали українці з початку російського вторгнення до країни 24 лютого.

За словами одного з джерел, яке говорило на умовах анонімності, на зустрічі з цього питання більшість присутніх збільшили допомогу Україні з низки причин. Вони включали розуміння Ізраїлем того, що Сполучені Штати та різні європейські країни очікують, що Ізраїль займе більш чітку позицію щодо того, на чиєму боці війна, і підкріпить своє рішення справами, а не тільки заявами політичних діячів, хоч би якими високопоставленими вони не були. були.

Заголовок-анонс: «Слова Лаврова розкривають справжнє обличчя Путіна»

Стаття: Беннетт (Прем’єр-міністр Ізраїлю) засудив висловлювання про Гітлера міністром закордонних справ Росії

Видання «The Jerusalem Post»

Головний матеріал: «Беннет обрушився з критикою на Росію вперше після війни в Україні». МЗС викликало посла через заяву Лаврова про єврейське походження Гітлера

Стаття: «Немає заборони на передачу Естонією ізраїльської зброї до Україні»

Минулого року Естонія закупила у Ізраїлю багато зброї, у тому числі понад 500 протитанкових ракет Spike та ракетний комплекс Blue Spear для берегової оборони.

Естонія, невелика прибалтійська держава, що межує з Росією, в останні місяці також виділила 220 мільйонів євро на військову допомогу Україні, що роздирається війною. Поки що відомо, що жодне з переданих Україні озброєнь не є ізраїльським.

Але міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс заявила, що Єрусалим не перешкоджав Таллінну у передачі ізраїльської зброї Україні, всупереч повідомленням, опублікованим раніше цього року.

«На даний момент мені не відомо про якісь перешкоди», — сказала Лійметс, додавши, що якби така заборона існувала, вона підняла б її на зустрічах з міністрами закордонних справ Яїром Лапідом і міністром оборони Бені Ганцем у понеділок. «Поки що ми отримали дозвіл від усіх країн походження на те, що хотіли пожертвувати».

Вказавши на внесок своєї країни в Україну, Лійметс сказала: «Я думаю, що кожна країна, яка має оборонні ракети, має підтримати Україну і пожертвувати чи продати зброю. Я думаю, що це дуже важливо, бо Україна виборює демократичні цінності. Я думаю, що вони заслуговують на допомогу інших демократій у цій боротьбі».

Японія. «The Japan Times» – «Війна на Україні потребує переосмислення конституції».

Вторгнення Росії в Україну призвело до збільшення кількості закликів законодавців переглянути Конституцію Японії, щоб краще стримувати напад, що змусило прем’єр-міністра Фуміо Кішида звернутися до питання, яке привернув увагу громадськості протягом кількох місяців, що передували липневим виборам до верхньої палати.

Але залишається незрозумілим, наскільки важливим буде перегляд конституції, пов’язаний з виборами, оскільки деякі аналітики вважають, що Кишиді слід натомість зосередитися на проблемах гаманця, пов’язаних із високими цінами на енергоносії та сировинні товари, спричинені вторгненням.

Правляча партія висунула пропозиції щодо конституційної реформи у чотирьох областях: формулювання, яке чітко зробить Сили самооборони конституційними;

пункт, що розширює повноваження уряду щодо реагування на надзвичайні ситуації в країні, включаючи стихійні лиха;

перегляд, що забезпечує безкоштовну освіту, у тому числі вищу;

та зміна, що забороняє створення виборчих округів верхньої палати, що охоплюють дві чи більше префектур.

Кишида сказав, що сподівається, що дебати щодо Конституції у парламенті пройдуть. “Ми повинні твердо відповісти на аргумент про те, що деякі частини Конституції не йдуть у ногу з часом і чогось не вистачає”, – сказав він під час теледебатів у неділю на каналі NHK.

Підпис під фото: Могили людей, які загинули під час вторгнення Росії в Україну, на цвинтарі у Бучі, Україна, у четвер.

Заголовок: “Тих, хто вижив у Бучі, переслідує психологічні травми”

Свідки у місті розповідають про «кошмар» російської окупації

США

“WSJ”. Колонка: «Безпілотники, ракети беруть участь у важких боях»

  • Україна заявляє, що потопила російські патрульні катери;
  • Серія ударів по Одесі гине мирне населення

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції