Новини Одеси та Одеської області

Що пише світова преса про війну в Україні: 10 травня

Що пише світова преса про війну в Україні: 10 травня

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже третій місяць не сходить із перших шпальт провідних світових газет.

Великобританія. «The Scotsman» пише на головному фото першої шпальті: «На параді: Путін мало що сказав під час свого виступа на червоній площі з промовою до Дня Перемоги»

Підпис під фото: «У довгоочікуваній промові з нагоди 77 річниці з Дня Перемоги над фашистською Німеччиною  Путін не заявив навіть про обмежену перемогу в Україні»

«The Herald» – під заголовком: «Точка війни» піше що посла Росії в Польщі Сергія Андрєєва забризкали червоною фарбою протестувальники, коли він прибув на цвинтар у Варшаві, щоб віддати шану червоноармійцям, які загинули під час Другої світової війни. Андрєєв приїхав на цвинтар, щоб покласти квіти, де на нього чекала група активістів, які виступають проти вторгнення Росії в Україну.

Глава Volkswagen Герберт Дисс заявив «Financial Times», що ЄС має домагатися врегулювання війни в Україні шляхом переговорів на користь економіки континенту.

У документі йдеться, що коментарі є викликом позиції, зайнятої європейськими лідерами. Посол України у Берліні сказав, що Дисс має поговорити безпосередньо з Володимиром Путіним, якого він добре знає.

«The Daily Telegraph» пише, що західні санкції привели російську економіку до найважчої кризи майже за три десятиліття. У оцінці Міністерства фінансів у Москві, що просочилася, йдеться, що цього року економіка країни скоротиться на 12%, що зведе нанівець майже десятиліття економічного зростання.

«Guardian» – «З темряви. Ті, що вижили на «Азовсталі».

Спайк, сварлива такса, отримувала щось із кожним прийомом їжі, навіть коли люди, замкнені в бункері під металургійним заводом «Азовсталі», чахли з голоду.

У кінці було так мало їжі та води, що дорослі їли один крихітний прийом їжі на день. На 10 літрів води пішло дві чашки макаронів, і цим «супом» нагодували 30 людей. Діти їли двічі. Проте вони всі поділилися зі своїм вихованцем.

«Хтось давав йому ложку каші, і всі в сім’ї давали йому по три-чотири ложки, коли їли. На щастя, він маленький», – сказала Олена Чехонатська. Вона бігла під землю, рятуючись від обстрілів на початку війни, разом із чоловіком Єгором та двома синами, 12-річним Артемом та 17-річним Дмитром. “Я ніколи не любила собак, поки не з’явився Спайк”, – сказала, сумно глянувши на собаку. Вона морила себе голодом, щоб Спайк вижив.

Європа. Австрія. Газета «Der Standart». “Виправдання росіян у «День Перемоги»

Володимир Путін обґрунтував війну проти України передбачуваними планами нападу із боку Заходу

У понеділок президент Росії Володимир Путін використав свою довгоочікувану промову в «День Перемоги» Радянського Союзу над націонал-соціалізмом у 1945 році для нападу на Захід. На великому військовому параді в Москві президент заявив, що створив “абсолютно неприйнятну загрозу” для своєї країни, розширивши військовий альянс НАТО до Росії. Війною проти України, яку в Росії слід назвати «спецоперацією», Москва превентивно запобігла загрозі. Нових планів на Україну не було — заздалегідь ходили чутки про загальну мобілізацію чи оголошення війни «KURIER» – «Роки після вступу до ЄС: Єврокомісар гальмує Україну»

Підпис під фото: “Росія та президент Володимир Путін (праворуч) у понеділок відзначили перемогу Радянського Союзу над нацистами у 1945 році. Путін використав свою промову для різких слів на адресу Заходу, але не для нових заяв”.

The «Independent» – Порожня промова Путіна на День Перемоги

«KURIER». Путін -«Захід планував напасти на нас: у своїй промові на святкуванні перeмоги у Другої світової війни глава Кремля захищав війну в Україні

Бельгія. Газета: «DeMorgen» -«Путін все-таки відмовляється від мови сили»

Ні загрози ядерної зброї, ні офіційного оголошення війни Україні. Президент Росії Володимир Путін виступив з доволі невнятною промовою під час параду 9 травня, який знаменує завершення Другої світової війни в Росії.

Заголовки:

  • Путін несе основний тягар власних необдуманих рішень
  • Коли Маріупольський театр став масовою могилою

Данія. Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten» заголовок на першій шпальті.

«У Путіна залишився лише поганий вибір»

На військовому параді у Москві Володимир Путін захищав напад на Україну.

Передбачалося, що це буде демонстрація рішучості та переважної сили, але здебільшого це було замішання, яке побачили, коли пороховий дим тільки розвіявся.

Парад Перемоги на Червоній площі в понеділок у річницю закінчення Великої Вітчизняної війни, як завжди, був відзначений пишнотою і пишністю в постановці нескінченних рядів солдатів, що марширують, безлічі рухомого складу, артилерійського салюту біля стін Кремля і криків “ура”.

Якщо хтось очікував, що парад у понеділок вранці прояснить, як Кремль уявляє продовження війни в Україні, то був би шокований. Майже в 11-хвилинному виступі президент Володимир Путін, повторив звинувачення у тому, що саме агресія з боку України та Заходу спровокувала війну у сусідній країні.

“Відкрито готувалася чергова стратегія проти Донбасу – наступ на наші історичні території, у тому числі на Крим”, – сказав Путін.

“Системно створювалася абсолютно неприйнятна загроза, причому прямо біля наших кордонів”, – сказав він. Рішення про напад Путін охарактеризував як «необхідне, своєчасне та абсолютно правильне».

Росія вторглася в Україну широким фронтом 24 лютого із очевидною метою захопити столицю Київ. Проте лише за 10 тижнів війни російські військові не взяли під контроль жодне з мільйонних міст України та зазнали великих людських та матеріальних втрат.

Підпис під фото: «Президент Росії Володимир Путін на Червоній площі в Москві відзначає 77-у річницю перемоги над нацистською Німеччиною».

Польща. «Gazeta Wyborcza» – «Путін: захист шляхом нападу»

Ще одна стаття: «Посла Росії облили фарбою»

Франція. «Liberation» «СИРІЯ, УКРАЇНА…Зізнання путінського найманця

«Liberation» зустрівся з Маратом Габібуліним, ветераном групи Вагнера, який дає сенсаційні свідчення про війни Кремля»

«L’Humanité» – «Путін, стратегія туману»

Російський президент скористалася святкуванням 9 травня, щоб виправдати конфлікт для свого населення. Водночас переконуючи, що вторгнення було щоб уникнути «глобальної війни».

 

«Courrier Picard» – «Макрон Путін: двобій на відстані».

Один виступив перед членами Європарламенту у Страсбурзі. Інший керував військовим парадом у Москві. На фоні війни в Україні.

«Le Monde» «Все більше ізольований полководець Путін»

Румунія. «Informatia Zilei» – «День Перемоги в Сату Маре відзначили гідно

У День Перемоги Путін не погрожував ядерною бомбою»

Ірландія. Газета «The Irish Time», підпис під фото:  «Володимир Путін разом із людьми, які несуть портрети своїх родичів часів Другої світової війни, під час параду Перемоги вчора у Москві»

На Донбасі вирують бої, Путін аргументує застосування сили

  • Зеленський звинуватив Кремль у «повторенні жахливих злочинів Гітлера»
  • Російський лідер заявляє, що війна в Україні захищає його країну від ворожого Заходу

«Irish Examiner» – Краснолицій: «Посол Росії в Польщі Сергій Андрєєв вчора покритий червоною фарбою антивоєнними протестувальниками у Варшаві, Польща, коли він вшановує воїнів Червоної Армії, які загинули під час Другої світової війни.

 

Італія. La Stampa. “Поганий парад” – це заголовок.

“На святкуванні 9 травня президент Росії казав: “Ні глобальной війни”

«Драгі Байдену, на карту поставлено роль Заходу» — колонка зліва.

“Путін: ніякої тотальної війни” – заголовок в La Repubblica. «Президент Росії не говорить про перемогу і замовчує сценарії ескалації: «Ми втрутилися, тому що НАТО загрожувало нам».

Бомби на Одесу, комісар  ЄС Мішель змушений сховатись у протиповітряному укритті, — йдеться у колонці.

Нідерланди. Газета «Het Parool» – «Гучні слова у Москві, але жодного оголошення війни.

«Trouw»– «Відзначення пам’яті Другої світової війни • Порівняння президентом Путіним між антинацистським героїзмом і нинішньою боротьбою в Україні викликало обурені реакції».

Підпис біля фото: «Президент Путін під час військового параду в Москві вчора».

Іспанія. «La Vanguardia» – «АМБІВАЛЕНТНИЙ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ»

Вчора Москва з військовою помпою відзначила День Перемоги в пам’ять про поразку нацистської Німеччини у Другій світовій війні. Росіяни та українці разом воювали проти Гітлера, але їх більше не об’єднує одна пам’ять, і кожна сторона звинувачує іншу в нацизмі.

 

Газета «El Mundo» – «Путін відмовляється від мобілізації, щоб не втратити народну підтримку та виправдовує війну на День Перемоги: «Захід хотів вторгнутися до нас».

Португалія. «Jornal noticias» – «Путін звинувачує Захід, Макрон хоче Європу від Лісабона до Києва».

Швеція. «Aftonbladet» – вийшла с заголовком: «АТАКА ПУТІНА НА НАТО

Виступаючи на Красной площі: «Нато загрожує території Росії»

Швейцарія. «Tages-Anzeiger». Заголовок: «Поки що Путін уникає нової ескалації, якої побоюються.У день Перемоги Глава Кремля намагався виправдатись на Червоній площі за напад на Україну».

У своїй промові до Дня Перемоги Володимир Путін звинуватив Захід у серйозних атаках на безпеку Росії. Пам’ять про солдатів, які загинули за останні два місяці, стала несподіванкою, оскільки Кремль досі уникав звертатися до власних жертв. Крім того, у день пам’яті перемоги над гітлерівською Німеччиною 77 років тому Путін утримався майже від будь-яких подальших словесних перебільшень. Він використав вшанування на Червоній площі в Москві ні для загальної мобілізації, ні для офіційного оголошення війни Україні. У тіні війни проти України, яку Росія вчора невпинно продовжувала нальотами на Одесу, серед іншого, у параді взяли участь 11 тисяч солдатів, повідомляє Кремль.

«BLICK» -«Спокійний Путін дає тиху надію»

Глава Кремля з’явився побитим на військовому параді На думку експертів, він задоволений Донбасом, а Зеленський уже обіцяє “Дні Перемоги” у Києві

Чехія. «Hospodarske Noviny» – «За словами Путіна, єдиним виходом було вторгнення в Україну»

Виступаючи на параді з нагоди річниці закінчення Другої світової війни в Москві, президент Росії Володимир Путін заявив у понеділок, що захист Батьківщини є “найсвятішим обов’язком”. Він назвав російське вторгнення в Україну єдиним правильним рішенням і відповіддю на дії Заходу. “Росія завжди прагнула створити систему рівної безпеки, але Захід не прислухався до пропозицій Росії, і це свідчить про те, що у них насправді були інші плани”, – сказав Путін.

«Путін продовжує цілеспрямовано спотворювати історію, що нібито має виправдати неспровоковану агресію Росії в Україні», – відповів прем’єр-міністр Петро Фіала. За словами міністра закордонних справ Яна Ліпавського, росіяни втратили моральне право святкувати закінчення Другої світової війни.

Німеччина. Газета «FAZ». – Підпис під фото: “З ім’ям батька: Путін разом із родичами ветеранів світової війни у ​​понеділок проходить парадом у Москві.

Колонка зліва: Путін: “Атака була запобіжним опором”

Президент Росії Володимир Путін назвав війну в Україні «запобіжним заходом» «агресії» Заходу.

«Це було вимушене, своєчасне та єдино правильне рішення. Рішення суверенної, сильної та незалежної країни», — сказав Путін у своєму посланні до Дня Перемоги у понеділок на Червоній площі у Москві. Путін назвав те, що відбувається в Україні, продовженням війни проти нацистської Німеччини. “Ви сьогодні захищаєте те, за що боролися ваші батьки, діди та прадіди”, – сказав він. Тим часом, президент України Володимир Зеленський опублікував у понеділок відеозвернення, яке забороняє Росії «привласнювати» перемогу над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні.

За словами Зеленського, Москва закінчиться так само, як гітлерівський режим, який копіює Кремль, «і скоро ми матимемо два дні перемоги в Україні». Парад Перемоги пройде головною вулицею Києва. Тим часом посла Росії у Польщі у Варшаві ображали «фашистськими» закликами та обливали червоною фарбою.

Головний матеріал: “Макрон бачить Україну в ЄС у найближче десятиліття”

Париж для зміни контракту

Шольц: Обіцяе “підтримувати” балканські країни

Друга колонка ліворуч: “Спантеличений Путін”

Виступ президента Росії Володимира Путіна 9 травня видає безпорадність. Через два з половиною місяці після початку війни проти України йому нічого сказати про неї, крім того, що він сказав на її початку – начебто час відтоді зупинився. У промові Путіна під час військового параду, присвяченого роковинам закінчення Другої світової війни, бойові дії в Україні згадувалися лише у загальних фразах, які можна було б використати у перший день війни. Він навіть не згадав слово «Україна». Навпаки, список історичних героїв, про які говорив Путін, був довгим — починаючи з великого київського князя XI століття Ярослава.

Судячи з усього, Кремль поки що не знайшов ні риторичної, ні практичної відповіді на питання, як бути з тим, що оголошений наступ на сході України просувається погано після того, як швидкий наступ на Київ провалився. Отже, на публіці Путін відступає до статичного світогляду, де не передбачається змін. Росіяни ніколи не відмовляться від «вірувань та традиційних цінностей, звичаїв предків». Зважаючи на ті потрясіння, які пережила Росія у ХХ столітті, насамперед через насильницьку руйнацію усталених соціальних структур реабілітованим Путіним диктатором Сталіним, такі формули звучать як насмішка над хворобливою власною історією.

Путін цією війною завів Росію в безвихідь. Сумнівно, щоб він сам усе ще мав владу переламати цю тенденцію. І хоча режим може змусити критиків замовкнути, він не може погасити емоції, які він розбудив своєю пропагандою воєнного часу. Путін має це враховувати. У цих обставинах це відносно хороша новина, що він не зробив жодної гучної заяви про перемогу чи мобілізацію, яких багато хто побоювався. Це не є причиною для повної ясності. Путін може спробувати вийти з безвиході, ескалюючи війну без символічно значущої дати.

Газета «Der Tagesspiegel» – «Загальна мобілізація в Росії не оголошена»

  • Обережне полегшення, коли Шольц і Макрон зустрілися
  • Путін звинувачує НАТО та Україну у «планах вторгнення».
  • Правитель попереджає про нову світову війну на військовому параді
  • Критика Києва щодо заборони у Берліні українського прапора: «Це помилка»

США. Газета «NYT» – «У День Перемоги Путін вибрав обережну лінію на українській війні»

  • Спорідненість, що сягає корінням в історію, руйнується
  • Мова повна брехні, але немає заклику до ескалації

Підпис під фото: «У понеділок українці поклали квіти до пам’ятників до Дня Перемоги. Одну статую одягнули в мішки з піском для її захисту на місці в Києві».

«Los Angeles Times» – «Путін захищає вторгнення в Україну»

Російський лідер звинувачує Захід у провокуванні конфлікту, але не закликає до ширшої війни

Фото 1: РОСІЯНИ несуть портрети родичів, солдатів, які воювали у Другій світовій війні, часів Безсмертного полку. Марш на Червоній площі в Москві до 77-ї річниці перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною.

Фото 2: УКРАЇНСЬКИЙ МНС стоїть біля тіл російських солдатів у Вільхівці, нещодавно відвойованій українськими силами під Харковом. Контрнаступ змусив Росію відвернути війська з інших місць.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції