«Прибрати з Одеси все, що стосується Росії»: депутат запропонував перейменувати десятки вулиць (відео)

«Прибрати з Одеси все, що стосується Росії»: депутат запропонував перейменувати десятки вулиць (відео)

Цікаву і водночас дуже болісну тему порушив депутат Одеської міської ради Петро Обухов: він пропонує обговорити «деколонізацію» Одеси, а саме – перейменування низки одеських вулиць, у назві яких фігурують російські міста чи історичні особи, які не мають безпосередньо до Одеси жодного стосунку.

Як зазначає Петро Обухов на своїй сторінці у Facebook, після всіх звірств, які під час цієї війни росія учинила в Україні, зокрема, після Бучі, Гостомелю, Харкова, Сум, Маріуполя, Чернігова, а також після ракетних ударів по нашому місту «дуже дивно бачити багато вулиць, які включають Одесу в російський культурний контекст».

«Більше двадцяти вулиць та провулків назвали на честь російських населених пунктів – Онезька, Новгородська, Махачкалінська, Новомосковська тощо. Чому немає, наприклад, вулиці Вашингтона, Лондона?»

– цікавиться депутат.

На його думку, з Одеси необхідно прибрати все, що стосується країни-агресора, щоб ніхто не міг стверджувати, що Одеса нібито є «російським містом».

«А це виглядає так, тому що у нас є вулиці на честь московського князя Дмитра Донського та новгородського Олександра Невського. Яке вони мають відношення до Одеси чи України?»

– додав Обухів.

Він також пропонує перейменувати Суворівський район Одеси. Як варіант – на Кримський.

Тим часом депутат зазначає, що перейменування вулиць – процес не одного дня: цим займається міськрада на своїх сесіях за поданням історико-топонімічної комісії. Але з початку війни жодних засідань історико-топонімічної комісії не було так само, як і сесій міськради.

Більше подробиць депутат розповів на відео:

Як повідомляло «Одеське життя», на Алеї Слави в Одесі, біля пам’ятника Невідомому матросу, закрили чорною плівкою монумент із написом «Місто-герой Москва».

Раніше на Думській площі зняли з вказівника з табличками міст-побратимів Одеси п’ять табличок із назвами російських міст.

Фото: скріншот з відео

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції